Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


Zdencek89
Příspěvky: 1

Příspěvek#1756 » pon 2. říj 2017, 09:47

Zdar borci, tak nejak sem se do tehle pistolky zamiloval a chtel bych taky jednu. Nevite nekdo kde maj slusny kousky? Byl sem se mrknout ve zlate pusce ale pistolky nic moc. Povrchovka hrozna, streva nevim zadnou sem do ruky nebral. Sel sem pro patrony tak sem je jen omrkl. Idealne nekde na morave.




andrewsville
Příspěvky: 3

Příspěvek#1758 » úte 3. říj 2017, 10:14

Zdravím, pánové. I já jsem majitelem téhle krásné pistolky. Kupoval jsem ji asi před měsícem v Army Arms v Liberci, dostal jsem na výběr z asi pěti kusů, všech s větší nebo ještě větší patinou :) Vybral jsem si tu, která mi přišla mechanicky OK a nebyla úplně domlácená. Dostal jsem pár nábojů na vyzkoušení, nechal jsem tam 4 tisíce a šel jsem ji rovnou přihlásit na Policii.

Až doma jsem zjistil, že ji evidentně někdy rozebíral někdo, kdo netušil, jak jsou k sobě spasované střenky, takže jednu samozřejmě zlomil u toho čepu. Ale to mi nevadilo, na cestě už jsem měl dřevěné. No a samotná zbraň byla vevnitř hrozně zahnojená.

Co se mířidel týká, moje Beretta funguje více méně tak, že při střelbě na 10 m na 55/20 terč je potřeba dotýkat se horní hranou mířidel dolní hrany černých kruhů a pak to lítá více méne do středu. Limitující jsou moje ruce, ale pracuju na tom :)

Při poslední návštěvě střelnice měli zrovna před přijmem zboží či co a měli jenom S&B HV (fialová krabička). Vím, že do Beretty nepatří, ale řekl jsem si, že to aspoň zkusím. No... za těch 50 výstřelů jsem řešil asi 10 problémů (asi pětkrát při přebití vyhodila prázdnou nábojnici a spolu s ní i náboj ze zásobníku a asi pětkrát špatně podala náboj tak, že se zaseknul o horní hranu komory). Naštěstí jsem měl s sebou ještě vlastní krabičku standardů a tu jsem pak vystřílel bez jediného problému.

Samozřejmě jsem přemýšlel, jestli by se nedalo nějak pomoct mířidlům, protože ta jsou ve srovnání s mojí "velkou" pistolí (HK P30) fakt mizerná. Takže jsem se rozhodl vyzkoušet tohle. No a asi takhle... s HK, která má fotoluminescenční mířidla z výroby, se to absolutně nedá srovnat (jak intenzitou tak výdrží), ale je to lepší než nic. Určitě by tomu pomohlo udělat něco jako fallen77 tady, dát do těch dírek bílý podklad a tu luminescenční barvu na to, ale na to nemám ruce ani vybavení :)

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#1759 » ned 8. říj 2017, 18:00

Zdravím přátelé Berettek M71,tak už jsem zase šťastný majitel téhle pistole,neboť jsem ji z hlouposti prodal.Když ji miluješ není co řešit.



Sody
Příspěvky: 317

Příspěvek#1760 » čtv 12. říj 2017, 16:45

Ahoj,
nejsem úplně spokojený s přesností mojí sedmdesátjedničky. Než jsem ji koupil, tak jsem ji testoval (půjčil) na střelnici a pamatuji si lepší výsledky.
Když jsem ji po koupi důkladně vyčistil, tak se začala lehce viklat muška. Asi tak půl mm dopředu dozadu a o něco méně do stran. Může to mít vliv na přesnost? I u střelby na 10 metrů? (vše v černém, ale dírky tak tři cm od sebe)
A jestli ano, tak co s tím? Napadlo mě mušku zakápnout vteřinovým lepidlem. Je to dobrý nápad? Nějký lepší nápad? :-)
Díky za rady.

Jinak, zvýraznění mířidel jsem vyřešil párátkem a tubou bílé akrylové barvy (válela se nám doma :-) ). Je to znatelně lepší.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#1761 » čtv 12. říj 2017, 17:01

Muska je fixovana tymi 'dolikmi' spredu - pokial do toho nechces mlatit aby si to zafixoval, tak tam IMHO kvapni skor Loctite alebo nieco podobne nez sekundove lepidlo.

Inak z jednoduchej podobnosti trojuholnikov - pri zamernej B71 ~12cm ti 0.5mm vykyv musky na 10m spravi ~4cm chybu.
EDIT: A zavisi aj od toho cim ju krmis, lacne strelivo samozrejme moze mat nejaky rozptyl aj na 10m.



HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#1762 » stř 25. říj 2017, 08:08

Ahojte,

Mám berusku cca 14 dni a už jsem stihl jednu střelnici a cca 300 vcelek vystřílet. Paráda

Doma jsem pak čistil, rozebral jsem co šlo, zůstal mi jen rám a kohout, který nvm jak vyndat. Poradíte?
A taky na závěru se mi nepodařilo vyndat vatahovač a uderník. Zde je jaká finta?

Celé toto vlákno jsem přečetl, video rozborky z YouTube už nefunguje, je tam jen sborka a z toho moc moudrý nejsem..

Co se týče čištění, u AZ jsme kósy a 82 čistili konkorem. Nastriknout a hadrem kartáčkem vypucovat. U berušky je to stejné že? Někde jsem tu četl že na vodící listy něčím mazat, snad vazelinou?

Jo a má někdo zkušenosti se zásobníkem bersi Thunder 22lr? Měl by pasovat po úpravě, máte někdo zkušenosti?

Díky za rady a tipy.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1763 » stř 25. říj 2017, 11:19

Vytahovač a úderník lze rozebrat tak, že vymáčkneš zajišťovací čep ze závěru. Teď abych nekecal, musí se vyklepnout z vnitřní strany závěru ven, na vyklepnutí já osobně používám trhací nýt s odbroušenou špičkou (jednou jsem jej použil jako dočasné řešení kdy se jednotka dočasnosti změnila na "na furt"). Každopádně je to průměr tak 2mm.
Kohout a spoušť nevytahuj pokud to není "životně důležité", je to pakárna to skládat a reálně hrozí poškrábání rámu.
Co se týče čištění, to je individuální. Nikdy jsem nepatřil k těm, kdo to z mého pohledu až přehánějí a nakupují kdejaké "vodičky a olejíčky" a napuštěné hadérky.
Vždycky jsem si vystačil s: teplou vodou, jarem, kartáčkem (nylonový na hlaveň a vyřazený zubní na drážky), WD40, papírové utěrky či toaleťák, uchoštoury, motorvý olej, staré triko (bavlněný hadr) a textilní rukavice abych si při vlastní údržbě/čištění neomatlával zbraně zpocenýma rukama dřív, než je stihnu přejet mastným hadrem. Pravda je, že já nikdy zbraně "nekonzervoval", vždy je mám ve stavu okamžitého použití (žádný vrstvy vazelíny, konzervantů či vosku).



HenryCZ
Příspěvky: 33

Příspěvek#1764 » pon 30. říj 2017, 19:06

Dík za tip na zajišťovací čep, zvrchu má nějakou rysku proti rysce na rámu.. Má to asi svůj smysl co? :)

Ten kohout jsem chtěl rozebrat, protože všude bylo plno sajrajtu, který spíš připomíná brusnou pastu :) a je to poslední místo které jsem úplně dokonale nevycistil.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1765 » pon 30. říj 2017, 22:51

Tak ryska na závěru je jenom maximální přípustná hloubka zasunutí, aby čep nedrhnul o rám zbraně. Na obrázku níže je povysunutý ve směru rozborky asi o 2mm.
B71a.JPG


Spoušť lze demontovat dle modelové řady a provedení Berettky. Já mám první typ, druhé provedení. Ten má zajištění čepu spouště plochým šroubem na levé straně (pod střenkou).
B71b.JPG


Z druhé strany je pouze čep bez dalších zajištění, viz foto. Proti tomu "druhý typ, první varianta B71" má na druhé straně zajišťovací kroužek (segrovku).
B71c.JPG


Co se týče rozebrání kohoutové části, tam bych asi odkázal na samotné rozkreslení zbraně, kde je vidět co a jak. Sám jsem to rozdělával 2x a už si to pro příště hodně rozmyslím. Pružinku z pojistky jsem hledal po obýváku asi tři hodiny... Podložný plech ze zásobníku jsem hledal asi dvě hodiny... tolik času "údržbou zbraní" fakt trávit nehodlám. :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Marian
Příspěvky: 3

Příspěvek#1766 » stř 1. lis 2017, 20:56

Zdravim vás všechny. Koupil jsem si Berettku asi pred 2 měsíci. Jsem maximálně spokojený. Chci se zeptat zda někdo z vás neví co znamená na lučíku vyražená značka XXX. Prohledal jsem celej NET a nic jsem nenašel. Díky.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1767 » čtv 2. lis 2017, 05:59

XXX je rok výroby 1974



Marian
Příspěvky: 3

Příspěvek#1768 » čtv 2. lis 2017, 06:50

Děkuji pěkně.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1769 » čtv 2. lis 2017, 08:10

>Marian: Tabulka kódování roků výroby je třeba zde, na str. 54 této diskuze.
odkaz: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=26&t=191&start=795#p72752



Marian
Příspěvky: 3

Příspěvek#1770 » čtv 2. lis 2017, 09:47

Děkuju moc. Zběžně jsem těch 118 str prolítl, ale toto mi ušlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host