Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1486 » pon 5. zář 2016, 16:47

saimon píše:Tak, zásobník rozebrán, vyčištěn, promazán...

Zásobník se zásadně nemaže - na olej se nachytají nečistoty, které postupně zamezí správnému posunu podavače a nábojů. Takže rozebrat a otřít do sucha. Ale jestli je to příčina uvedených závad si vážně netroufnu odhadovat.



spachal
Příspěvky: 4

Příspěvek#1487 » pon 5. zář 2016, 21:25

Omlouvám se všem, které jsem na možnost pažbiček na berettu navnadil, dnes odpoledne jsem chtěl zbraň v prodejně nafotit, ale ráno ji už někdo zakoupil, další k dispozici není.. Alespoň mám snadnější rozhodování co koupit, nákupku už mám, takže ve středu jdu pro originální verzi, je to AF z '80, tož mi držte palce :]



saimon
Příspěvky: 8

Příspěvek#1488 » úte 6. zář 2016, 09:55

po vystřelení se náboj bud to šikmo vzpříčí před nájezdem do hlavně, nebo úplně celý vyletí pryč s vystřelenou předchozí práznou nábojnicí, nebo se v půlce letu skřípne do závěru špičkou směrem ven a kouká ze závěru....po vyčištění zásobníku se to stane 1-2x z jednoho zásobníku, dříve když byl špinavý, tak více krát....
Jsem z HK, bohužel zatím neznám nikoho z okolí, kdo by jí měl na porovnání, nebo zapůjčení zásobníků. Sehnat nový je nemožné...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1489 » úte 6. zář 2016, 10:09

Obávám se že čistíš zbytečně (samotné vyčištění nepomůže) - to co popisuješ skutečně odpovídá zohýbaným vývodkám zásobníku, kdy poslední náboj (myšleno ten ve vývodkách) nemá správnou pozici pro zavedení do komory. Závěr náboj sice správně zachytí a tlačí vpřed, ale střela místo toho aby po skluzavce navedla náboj do komory narazí nejspíš v některé části na hlaveň a vzpříčí se.
Pokud vypadá skluzavka nedotčená (myšleno neupravovaná), tak zbývá vyzkoušet jiný zásobník. Případně opravit stávající podle vzoru jiného - fungujícího.



saimon
Příspěvky: 8

Příspěvek#1490 » úte 6. zář 2016, 13:19

Dík moc za zkušenou radu. Na nějakou domácí úpravu rozhodně nesazim,takze putuju k puskarovi. Určitě dám vědět,cim to bylo. Diky ;)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1491 » úte 6. zář 2016, 14:38

Než to odneseš k puškaři, tak si zkus porovnat svůj zásobník s fotkama níže. Nafotil jsem zásobník naládovaný 1 a 8 včelkama. Při plném zásobníku náboje kopírují linii vývodek, při posledním náboji kouká střelou více vzhůru. To je normální stav, při plném zásobníku se náboje rovnají jeden na druhý lemem okrajového zápalu a tak se zadní část přirozeně zvedá. Naláduj si zásobník stejně a porovnej, zda poloha nábojů přibližně odpovídá fotkám.
B71_zasobnik_1.jpg

Pak ještě zkus přeměřit šířku vývodek zásobníku (viz druhé foto). U mého konkrétního (nezávadícího) zásobníku je šířka mezery vývodek 5,3 mm v zadní části a 5,1 mm v přední části (blíže ke střele). Rozměry jsem měřil šuplerou, na fotce je pro snadnější pochopení zásobník podavačem položen na kovovém poměrovém měřítku. Jako vodítko pro určení možného problému by to mohlo pomoci.
B71_zasobnik_2.jpg

A ještě jedna věc - koukni zda náboj při tlaku na dno vyjede ze zásobníku předkem bez drhnutí nebo dokonce zastavení o přední část. Některý ze střelců tu měl problém, že plech zásobníku (nového) byl v přední části příliš vysoký a náboje zastavoval (narážely střelou do přední části zásobníku). Teoreticky by mohl překážející plech zásobníku náboj přes střelu do něj narážející nadzvedávat dřív než náboj dojede ke skluzavce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#1492 » pon 12. zář 2016, 19:59

Já mám vzadu míru 5,1 mm a vepředu 5,0 mm a naprosto bez problému.



JirkaM
Příspěvky: 7

Příspěvek#1493 » úte 13. zář 2016, 17:43

Mě zustaval viset náboj na devítce vyčistil jsem zásobník zevnitr od splodin a závada byla pryč teď to hlídám i na berušce mezeru mám 4,9mm



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#1494 » stř 14. zář 2016, 18:42

Tak jsem si taky pořídil berušku. Vykoupal v louhu se savem a vyrobil skřenky. Mám z ní radost :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Paffka
Příspěvky: 4

Příspěvek#1495 » čtv 15. zář 2016, 07:10

V pondělí jsem koupil Bertu 71, včera na střelnici nevyšla ani rána. Slabý otisk od úderníku na zápalníku. Volal jsem to prodejci, no moc se netvářil. Úderník je v pohodě, pružiny se zdají být taky ok. Náboje Winchester. Dnes mu ji vezu zpět. Jsem docela zklamaný, vybral jsem ji na základě dobrých recenzí. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Předem díky. P.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#1496 » čtv 15. zář 2016, 07:45

Zkoušel si i jiné střelivo než ten winchester? Btw nemá náhodou dutou špičku? Ty se nemají v krátké používat, jsou pouze pro dlouhé (Super X).
Střílím jen levnýma SB standard a nejsou s tím moc problémy (semtam se sekne při prvním náboji, chyba vývodek).

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk



Paffka
Příspěvky: 4

Příspěvek#1497 » čtv 15. zář 2016, 07:52

Zatím jsem zkoušel jen ten Winchester. Kupoval jsem krabičku na zkoušku a tu mi prodejce doporučil. Dutou špičku má. Takže ještě zkusím SB. Zatím díky.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1498 » čtv 15. zář 2016, 08:08

Paffka:
Nemám Berettu 71, jen Bersu 62 (silně inspirovanou Berettou 70). Dno nábojnice je o hodně méně poznamenané než od ZKM456 (tak třetinová hloubka). Zatím jsem s ní zkoušel SB Standard, SB Club, a Magtech. Jediný problém při odpálení byl s jedním Clubem zdeformovaným při podání (chyba zásobníku), musel jsem dorazit závěr a odpálil jsem to snad na pátý pokus.

Jak se ti hýbe zápalník? Když ho vymáčkneš zezadu, je vepředu oblý, vrátí se po puštění rychle zpět do zadní polohy? Nevím jak u Beretty, ale u Bersy je zápalník kratší než cesta co musí urazit v závěru, tj. musí jít fakt volně, abyho zvládl kohoutek poslat dost rychle dopředu (a musí být dokonale dovřený závěr).



Paffka
Příspěvky: 4

Příspěvek#1499 » čtv 15. zář 2016, 09:02

Zápalník funguje dobře, nevidím žádnou zjevnou vadu. Je to zvláštní. Ještě zkusím ty jiné náboje.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1500 » čtv 15. zář 2016, 10:17

>Paffka: Čistil jsi zápalník a uložení před prvním střílením? Bývá tam dost silná vrstva maziva, která přibržďuje zápalník. Chce to rozebrat, omýt (v benzínu či jaru) a lehce máznout něčím řidším (15W30 stačí ;) ).

Já osobně tedy tipuji příčinu neodpalování v zápalníku přibržďovaném vrstvou maziva.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host