Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2086 » čtv 23. lis 2023, 17:22

ujosvec píše:Tak po 4 měíce vyřešeny dvě věci,první černěni hlavně a závěru Brunigalem a výsledek super! Jen mně štve že nemám fotku před černěním.
Druhá byla o moc složitější a to udělat vratnou pružinu závěru pro HV. Vše bylo konzultováno se zbrojířem. Pružina je testovaná jen na Remington 22 Thunderbolt páč je kupuji velmi levně a jsem spokojen. Tak jen dvě malá fota mého mazlíčka a rozdíl mezi origo pružinou a new pro HV. Kdyź bude čas udělám videjka jak šlape pružina. Prostě naprostá spokojenost a žádné řešení nějakou gumičkou a podobně.
IMG_20200830_212541.jpg
IMG_20200830_212734.jpg


Vratnou pružinu teď akutně řeším, nebyly by prosím nějaké rozměry nebo možnost koupě? Zajímá mě především tloušťka drátu



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2087 » pát 24. lis 2023, 15:47

JardaB píše:Jak moc vadi B71 rana jistoty? Mam uz trosku dolik na kraji nabojove komory ale nevim, kolik toho ma za sebou. Jen tak samozrejme nepraskam ale abych se vyhnul treba napominani na strelnici, tak jestli to proste v poctu nejakych par desitek tuknuti za rok ma velky nebo maly vliv na zivonost?


Sice stary prispevek, ale vliv to ma obrovsky. Pokud se roztemuje horni okraj komory (a ten se natemuje u nevyladene beretty uz po par spustenich naprazdno), tak pistole zacne zavadit se strelivem s mekkyma tenkyma nabojnicema, typicky cokoliv od SB. Problemy s obtazenim zaveru, nekompletnim vytazenim nabojnice z komory apod. U streliva s tvrdsi nabojnici nebo hrubsi stenou se to nemusi projevit. U Spravne vyladene malorazky by zapalnik nemel nikdy dosahnout hlavne, ale to je konkretne u beretty71 ladeni pro zrucnejsi nebo puskarsky zasah.....pokud tedy u konkretniho kusu tluce zapalnik o lauf. Takze urcite nikdy nespoustet naprazdno, skody jsou velke a okamzite...vetsinou



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2088 » pát 24. lis 2023, 16:02

Hodne se tady objevuje zavada se zaseknutim prvniho naboje z 8mi o spodni hranu skluzavky. Predevsim u zasobniku z novovyroby, posilam foto co zafungovalo u me. Jedna se o upravu podavace a to budto ubrousenim nebo klidne i zastrouhnutim polotupou kudlou na ripu. Po teto uprave maji i prvni naboje z plneho magazinu spravny uhel pro navedeni a podava to bez problemu i ze strelecke pohotovosti. Jako bonus je plne vystaveni strelecke pohotovosti, ne jen o hranku zaveru, kdy pak tento spadne sam pri zarazeni zasobniku. Nemel jsem od te doby ani jeden zasek, predtim mi to vubec nepodavalo ze strelecke pohotovosti. Ale je taky pravda, ze nam ukrutne unavenou vratnou pruzinu, coz se snazim nejak resit, je to u nas nesehnatelna polozka Obrázek Obrázek



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2089 » stř 29. lis 2023, 09:58

A jeste jedna vec, jak to procitam od konce na zacatek. Nekteri zde psali o uprave vytahovace, aby se nedotykal hlavne a brouseni+lesteni nabehu komory(ne skluzavky). Zeptal bych se, jak nyni vypadaji jejich vystrelene nabojnice SB Standart, pripadne jestli uz nekomu neprsklo profoukle dynko do xichtu. Naprosta zasada u jakekoliv malorazky je nesahat na nabehy do komory, komora musi zustat s ostrymi, neporusenymi okraji a predevsim neporusenymi jakymkoliv vybranim zasahujicim do komory, kudy byl mohl tlak prorazit ultratenkou nabojnicku nekterych naboju, zrovna SB je na to expert. Spolehlive podavani resi pouze skluzavka ukoncena v urcite vzdalenosti od rantlu samotne komory a vyvodky zasobniku, na nic jineho nikdy nesahat. Tim jsme u dalsi veci a tim je nabeh pro vytahovac na hlavni, ktery ma urcity radius a nikdy tovarne nezasahuje zadnym vybranim do samotne komory, proc asi? Presne z duvodu vyse popsanych. Jakekoliv vybrani toho tenkeho mistecka do samotne komory je jen dusledkem silneho opotrebeni nebo neodborneho zasahu do vytahovace ci sily jeho pruzinky nebo samotne komory. Vytahovac u malorazek ma spravne jezdit po radiusu vybrani a ma byt co nejvice odklanen od silneho narazu do rantlu nabojnice z duvodu nechteneho odpalu, nabojnici ma za rantl spolehlive zachytit pouze pri vyjezdu z vybrani ven, smerem dovnitr ma rantl nabojnice jen co nejlehceji preskocit na co nejmensi plosce. Toto je tovarne dukladne ladeno u kazdeho typu malorazkove pistole a je to hlavni gro cele veci a spolehlivosti, na Jardu s dremelkou bych zde fakt nesazel

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#2090 » stř 7. úno 2024, 15:42

https://www.waffenteile.com/ su po viac nez rocnej pauze zase v prevadzke, takze pokial niekto este hladate diely pre B70/71, zakladne veci maju.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host