Buck Mark 22 LR, náboje.

Krátké zbraně .22LR


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#16 » pát 20. led 2012, 22:22

Myslím, že to přínosné je, pro všechny, kdo si na takovou zbraň myslí. Já jsem jí koupil za 7200 v BVS, v roce 2006. Ta cena mně nepřišla tak vysoká, vzhledem k tomu o jakou se jedná zbraň ! Přeci jenom, je to Browning !!! Ekonomická doba je zlá, ale zkusím to opravdu krmit něčím dražším a uvidím, rozhodně dám vědět. Každopádně to je naprosto nejpřesnější zbraň, kterou vlastním, radost střílet. Špatné náboje sežere revolver 6 palců. To je výhoda, v tom se dá vystřelit opravdu úplně všechno !



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#17 » pát 20. led 2012, 22:28

Prozradíš, jaké náboje budeš používat na závodech ?



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#18 » sob 21. led 2012, 14:32

Chci střílet Lapua 22 LR Standard Plus
lapua-22-lr-standard-plus.jpg
Zatím při treningu naprostá spokojenost. Jen s těma rukama musím něco udělat. Posilovna bude asi nejvhodnější. 30 rána z Bucku jednou rukou je už pořádně roztřáslá. Revolver Ti jen tiše závidím, ten už mám dlouho v plánu. Dokonce mi 2.2.2012 končí platnost nákupky. Výhody revolveru jsi zmínil, jen dodán že ještě nemusíš zbírat hilzny. Nicméně Bucka bych nikdy neprodal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#19 » ned 13. kvě 2012, 22:54

Máte nějaké nové poznatky? Já zatím nemůžu najít něco, co by střílelo perfektně.

Z nějakého důvodu už se přímo bojím těchhle Winchester 22 LR Hyper speed. Z 500 nábojů mi 3 nevystřelily vůbec (ani když jsem je z nouze několikrát bacil v ZKM451, která vystřelí všechno) a 5 jsem jich musel pootočit a výstřel opakovat.

Ještě jsem zkoušel American Eagle (jsou příjemně levné) a ty střílí podivuhodně dobře, akorát se mi občas stane, že se závěr úplně nedovře a další náboj je tak trefenej jen napůl a nevystřelí.

Co se spolehlivosti týče, tak zatím bezchybně (asi 400 nábojů) mi střílí SB Standard. Jenže z těch zase odlítávaj žhavý uhlíky a neuvěřitelně to špiní ruce, závěr, podavač i zásobníkovou komoru :/

SB Club jsem jen tak zkoušel, ale ty mi pro změnu nechávaly otevřenej závěr, docela často jsem ho musel ručně pouštět. Ale možná už byla pistole špinavá.

Lapuí PLUS je mi do pistole na tréning líto :/ Ještě jsem z těch pod 1,50Kč nezkoušel Geco a Blazer.

Když jsme u toho, po kolika nábojích rozebíráte a čistíte závěr? Já po střelbě protáhnu hlaveň hadem, tak ta zůstává čistá, ale zbytek?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » ned 13. kvě 2012, 22:58

sice to necpu do Buckmarka ale do Rugera Mk.2 ale osvědčily se mi sypačky Lapua. Z těch pár plechovek ani jeden selhač. Akorát to chce do kapsy hadr protože jsou mazaný něčím tekutým, tuším že lanolinem.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#21 » ned 13. kvě 2012, 23:14

jo, ty jsem se při psaní příspěvku zrovna snažil čistit (mám pocit že marně, furt jsou hrozně lepkavý, ale mastných ubrousků jsem vyházel dost) a skládal je do prázdných krabiček od těch winchesterů. Zkusím, ale zrovna ty kupuju nejdražší (1,79), což proti 1,94 za Lapua PLUS už není takovej rozdíl.



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#22 » pon 14. kvě 2012, 07:10

Já osobně jsem otestoval už mnoho střeliva 22LR a nejvhodnější mi příjde CCI 22 LR Blazer jsou za 1,30Kč a soustřel je rozhodně lepší než zvládnou mé ruce. Lapua 22 LR Magazine sypačky, když neotírám hadrem tak po výstřelu hezky páchnou a po střílení musím důkladně čistit. To mazivo snad ty spaliny prachu přitahuje.

Uživatelský avatar
sw_fox
Příspěvky: 30

Příspěvek#23 » úte 15. kvě 2012, 00:14

V mych rukach zere Buck vsechno. Kamaradova manzelka (45kg oblecena a obuta vc. kabelky) z toho ale spolehlive svym drzenim udelala opakovacku se vsim dostupnym krom HV winchesteru. Ty ji z toho litaly bezvadne.



milah
Příspěvky: 14

Příspěvek#24 » pon 3. úno 2014, 15:28

Buck Mark je krásná zbraň, hodně přesná, ale jak tady někteří píší, tak mlsná jako malé děcko a to tak, že jsem se jí zbavil po roce zlobení. Bylo to brzo po revoluci a tenkrát nebyl takový výběr střeliva jako dnes. K malorážce se asi zase vrátím, ale k Rugru Mark 2 nebo 3



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#25 » pon 3. úno 2014, 23:55

Vítej mezi námi. Buck Markta mám řadu let a taky jsem se ho chtěl již zbavit, ale nevím, co bych si měl koupit lepšího, ale neprodal jsem, jen vyžaduje zvýšenou péči. Už bych si jínou malorážku v pistoli nekoupil, jsem poučen o kvalitě nábojů 22 LR ! Proto mám ještě revolver s 6 palcovou hlavní a tam opravdu žádné problémy neřeším. Kdybych někomu měl já radit, tak řeknu, kup si pěkný revolver v ráži 22 LR.
Pouze můj názor !



milah
Příspěvky: 14

Příspěvek#26 » úte 4. úno 2014, 06:30

Tak Holka se šestipalcem jsem koupil místo toho, je to také dost dávno. Byl to vrácený kousek z USA, má poškozený lak na hlavni, prostě čmouha, což mě nevadí. Střílí dobře, jen některé náboje jdou špatně ven po delší době střelby. Když se 9 střel zasekne ve válci, tak je musíš prostě vytloukat a to čištěni devíti komor je opruz :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#27 » úte 4. úno 2014, 08:09

milah: Ruger Mk.II žere i trávu u cesty :)

tímto se napomínám za OT a pokračujeme s Buckmarkem



milah
Příspěvky: 14

Příspěvek#28 » úte 4. úno 2014, 18:01

Na trávu u cesty mám Chryslera :lol:



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#29 » stř 19. bře 2014, 13:19

Z Buck Mark jsem párkrát střílel na střelnici (nemám vlastní, ale je mi velmi sympatický, tak si ho pučuji častěji).
Nezasekl se mi ani jednou, ale obvykle tak jedna rána z 50ti nedojde k výstřelu - asi se dost nenatáhne. Vesměs stačilo ručně natáhnout a pokračovalo se dále, žádný vážný problém. nikdy jsem "nedoloval" náboj či něco podobného. Střelivo SB Standard.
Popravdě tohle mi u spíše terčové pistole nepřišlo jako žádný problém, natažení rukou cca jednou za 50 ran nestojí za řeč. U sebeobrany bych to možná řešil, tam by to podle zákona schválnosti určitě nastalo v nejhorší chvíli, ale tohle je spíš sportovní záležitost :-)
Jak jsem psal, tak tato pistole se mi vyloženě líbí a uvažuji i o koupi svého, dost mi sedí :-)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#30 » stř 19. bře 2014, 22:22

U revolveru to opravdu chce lehce protáhnout kartáčkem, tedy válec. U Buck Marka jsem si prostě zvykl, že občas nepřebije, jediná výhoda je, že se můžou i HV, tam je to o poznání lepší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů