Buck Mark 22 LR, náboje.

Krátké zbraně .22LR


hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#31 » pát 19. úno 2016, 11:36

Zdravím,
zamýšlím koupit BuckMark Plus UDX, a protože mám možnost za velmi dobrou cenu kupovat náboje Remington Target 22, tak bych rád věděl, zda někdo střílí/střílel tuhle značku a jakou s ní má v BuckMarku zkušenost?
Díky.
HJ



Jindra_S
Příspěvky: 4

Příspěvek#32 » sob 20. úno 2016, 07:17

Podle obrázku to vypadá, že tohot Buckmarka mám (aby se čert vyznal v jejich označeních, kupoval jsem jej jako Browing BuckMark bez jakéhokoliv dalšího upřesnění) - je to tenhle http://www.gundigest.com/wp-content/upl ... Mark-2.jpg, který je tu označen jako Plus UDX
Konkrétně s Remingtony zkušenosti nemám, nicméně nebál bych se toho - běžně střílím s nejlevnějšími standardy bez problémů, maximálně se jednou za 100 výstřelů stane, že nábojnice úplně nevyletí - což osobně u terčové pistole nepovažuji za tak závažné.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#33 » stř 16. bře 2016, 14:07

A jak u Buckmarka řešíte čištění po střelbě? Podle dostupných videí na Youtube se tahle pistole docela obtížně rozebírá (šrouby různé délky s podložkami!) a konstrukce rámu neumožňuje snadné čištění hlavně ve směru od komory, jedině snad když se hlaveň úplně vymontuje.
To mne, přiznávám, zatím od koupě odradilo.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#34 » pát 18. bře 2016, 21:50

Rozebírá se komplikovaně, ale někteří tvrdí, že čistit malorážku je špatné, pochopitelně jednou za čas je to nutné.
Mně se sekly snad všechny náboje, prostě nevěřím kvalitě výroby, jsou to nejlevnější náboje a s tím nic neuděláme, asi tak !!!



JenDAG
Příspěvky: 32

Příspěvek#35 » ned 20. bře 2016, 19:48

Od komory cistim bore snakem.
Obcas se mi seknou SB Standard.



Tomáš P.
Příspěvky: 11

Příspěvek#36 » čtv 18. srp 2016, 16:24

Já mám s Buck Markem natříleno cca 1000 nábojů Remington Thunderbolt a 1 až 2 ze 100 nevystřelí... Na zápalce je jen slabý obtisk od úderníku, ale po přebitím tím samým nábojem v pohodě vystřelí. Může to být tím, že se závěr úplně nedovře? Můžu to sám nějak ovlivnit? Čistím po každé střelbě.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#37 » sob 6. říj 2018, 08:01

Nějaké další zkušenosti?Jaké používáte střelivo?Výdrž pistole?Mám chuť na stará kolena si ho koupit,a tak sháním informace.



JenDAG
Příspěvky: 32

Příspěvek#38 » sob 6. říj 2018, 20:20

Tomas P.:
Je to tim, ze zapalka (u .22 a jinych naboju s okrajovym zapalem v podstate kapslik) neni na dne nabojnice cela ale je v nabojnici nakrivo. Takze kdyz udernik uderi na misto, kde zapalka neprileha ke dnu tak naboj nevystreli. Je to problem nekvalitniho streliva. Obycejne staci naboj otocit a vystrelit znovu.

Why does the .22lr have misfires?
https://m.youtube.com/watch?v=bd9WaUEeJTA

Jantar:
Mohu jen doporucit, mam ho 17let, cca 25000 + odstrileno, bez zavady.
Z levnejsich naboju mu chutnaji nejvic CCI Standard, docela jdou i SB Club. SB Standard jen kdyz je teplo, v zime zavadeji. S HV je horsi presnost.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#39 » čtv 18. říj 2018, 16:20

Tak jsem si ho pořídil,docela mě překvapilo,že byl v kufříku pouze jeden zásobník,ale vem to čert.Na poprví jsem z něj vystřelil 350 nábojů od sedmi různých značek,od Standartů až po HV,bez jediného selhání.Jednoduše jsem ho vyčistil,opatrně,od ústí, otřel dorazové plochy mastným hadrem a bylo.Nemusí se rozdělávat komplet na každé čištění. Skrytý kohout vypouštím pouze na vystřelenou hilznu.Všechny náboje maži povechu na málo mastném molitanu.Spoušť krásná,úchop velmi dobrý a přesnost také.Co více si přát.Pouze ten zásobník mě rozladil do první rány.Ani jsem nenašel obcho,kde by se nechal přikoupit další.Tož tedy tak.



pebzuk
Příspěvky: 6

Příspěvek#40 » čtv 18. říj 2018, 17:21

Dobrý podvečer, Buck Marka ve verzi 5,5 Gold Target jsem měl mnoho let. Byl kupovaný nový v roce 1996 a vystřílel jsem z něho přes 35.000 nábojů. Bral úplně všechno od běžných SB Standardek, až po HV. V balení jsem tehdy měl také jen jeden zásobník. Makal celé ty roky bez problému. Krásná, spolehlivá a přesná pistolka! Ať vám dlouho dělá radost.



JenDAG
Příspěvky: 32

Příspěvek#41 » pát 19. říj 2018, 08:53

V Proarmsu maji nahradni zasobnik, ale cena te od koupe asi odradi.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#42 » pát 19. říj 2018, 15:43

Asi nejlevněji pořídíš zásobníky na BuckMarka v USA, když najdeš někoho, kdo je koupí a pošle, případně přiveze. Taky jsem to před časem řešil a nechal koupit tady:
https://www.midwayusa.com/product/1006121786/browning-magazine-browning-buck-mark-22-long-rifle-10-round-steel-blue



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#43 » pát 19. říj 2018, 23:46

Tato pistolka je prostě mlsná na náboje, každá rada drahá.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#44 » pát 2. lis 2018, 09:45

Tak již mám odsříleno 700 ran a celkem 13 výrobců.Nejhorší SB Club,z 50 ti ran jednou nedovřen závěr a jednou letěla střela naplocho do dvojky.Nekvalitní také SB Standart,tam lítalo vše jak mělo,ale příšerně špiní a zůstávají zbytky.Prostě hrozné.Z ostatních výrobců,vše bez problémů,některé střelivo více přesné,některé méně,ale spolehlivé všechny.Dle mého tak jsem si nejlépe postřílel s American Eagle olověná střela.I některé HV střelivo jsem střílel pouze s olověnou střelou bez potažení mědí.Moc pěkně udělaná pistolka,přesná.Po těch sedmi stech ranách jsem ji rozdělal a naprosto zbytečně,uvnitř nebyla znečištěna.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#45 » čtv 22. srp 2019, 12:04

Zdar, nevíte zda má základní černý Buck Mark za cca 12,5 tis nějakou lištu na kolimátor?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů