Ruger Mark II / III

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
jaborei
Příspěvky: 29

Příspěvek#1 » pát 11. led 2013, 14:02

Zdravím,
chtěl bych si pořídit další pistoli - tentokrát malorážkovou a rád bych znal Váš názor. Myslíte, že neprohloupím s Rugerem Mark II (viz.foto - málo střílený, cca 7.000,- Kč) nebo raději koupit Mark III (nebo ještě uvažuji o 22/45)? Ještě pro upřesnění - chci jen Rugera :)

Předem děkuji za vaše názory,

J.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pát 11. led 2013, 14:26

7000,- za MkII. je dobrá cena, je jedno jak je střílený protože se ustřílet nedá. S touhle těžkou hlavní neuděláš chybu a pozdější verze mají nepodstatné úpravy.
22/45 je trochu jiná zbran a ne všechny změny jsou pozitivní. Přemýšlel bych o ní jedině v případě že by ti u MkII. totálně nesedl úchop.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 11. led 2013, 16:19

Hlavní změna u 22/45 je rám ze Zytelu (odolný polymer plněný skelnými vlákny) s rukojetí simulující úchop jednořadé 1911.
Docela by mě zajímaly ty negativní změny, protože kdybych uvažoval o malorážce, 22/45 v provedení target by byl můj favorit.

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#4 » pát 11. led 2013, 17:11

Ja ji sice nemel v ruce,ale kamarad nekde zkousel Ruger 22/45 Lite a tvrdil,ze to bude jeho dalsi :-)



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#5 » pát 11. led 2013, 17:27

njn, ale ocelova klasika je ocelova klasika... :lol:

Tu novotu jen, pokud bys to chtel nosit (coz je samozrejme na pendrek) :roll:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » pát 11. led 2013, 17:50

PaF: asi tak 8-)

No jediná změna která se může jevit jako pozitivní je jiný úchop. Protože u plecháčů sice cca 80% lidí sedne ale zbytek by si zlomil zápěstí :mrgreen: ale existuje hafo aftermarket heftů včetně stavitelných anatomů.
Co by zasloužilo změnit - rozborka...zůstala stejná.
Polymerový rám x vršek, původně šíny a hák v přední části.... 45 lepší být nemůže
"Light" skandiový vršek....... totéž, určitě je výrobně levnější ale v ceně se to rozhodně neprojevilo (+50USD oproti target :roll: )

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 11. led 2013, 20:36

Aha, já jsem se jen bál, jestli konstruktéři někde něco nepoddimenzovali, nebo třeba nezkonili usazení ocelových vložek v rámu. Zytelu bych se nebál. Vršek z lehké slitiny je mi proti srsti víc, ale to je případ pouze verze LITE. Ta je zjevně stavěná podle aktuálních potřeb trhu. Už když se podíváte na hlaveň s tloušťkou stěny kolem 2mm, nesmyslné drážky napodobující hmatníky k natažení závěru služebních zbraní...
recenze: http://www.gunblast.com/Ruger-2245Lite.htm

řez
Obrázek
Obrázek
.
.
.
.
.
Zato starší MK III 22/45 Target má vršek shodný s původním MK III a osobně je mi ze současné nabídky .22lr pistolí nejsympatičtější. Ani v nejmenším neshazuju kvality původního provedení, ale hodně skloněná rukojeť není pro každého.
http://www.gunblast.com/Ruger-2245RP.htm
Obrázek

Uživatelský avatar
jaborei
Příspěvky: 29

Příspěvek#8 » čtv 17. led 2013, 18:38

Tak je Ruger doma :) Je parádní - prakticky nová zbraň za super cenu. Dal jsem hned 150 nábojů na střelnici a chodí parádně i přesně. Měli jste pravdu - ani trochu nelituji. Snad to tak vydrží ;)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#9 » čtv 17. led 2013, 18:56

Můžu tě uklidnit, Ruger tě klidně přežije. :) Gratuluji ke koupi skvělé a generacemi prověřené zbraně. Zítra s přítelkyní jedeme provětrat našeho. ;)

Uživatelský avatar
jaborei
Příspěvky: 29

Příspěvek#10 » čtv 17. led 2013, 21:49

nesložitelná pistole.... tohle je dost nevychytany..... :x

Uživatelský avatar
jaborei
Příspěvky: 29

Příspěvek#11 » čtv 17. led 2013, 23:28

......nezlobte se, ale větší debilitu snad ani vymyslet nejde.... všechny ty "pocity" z designu, střílení atd. jdou hodně rychle do háje, když se to člověk snaží rozebrat a vyčistit.... Ať se na mě nikdo nezlobí, ale něco takového mohl vymyslet jen idiot!!!! Zlatá ČZ 75 - ta jde rozebrat i složit poslepu.... Tenhle nesmysl, který se musí při sborce natáčet, otáčet, vkládat zásobník, vyndavat zásobník atd. je úplně nanic.... Abych to zkrátil - po 4 hodinách nesmyslné snahy, z které mám ruce jak stoletá stařena, nesu zítra tenhle zázrak v několika částech na střelnici, aby mně to někdo složil. Jen podotýkám, že jsem postupoval dle manuálu, k tomu jsem si stále přehrával "návody" na youtube a stejně jsem to nedal.... Nejsem žádný stupido, ale tohle je fakt nářez.... Tímto opravuji předchozí příspěvek - už lituji.... a to hodně..... :cry: :cry:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » pát 18. led 2013, 07:13

:-D je to jen o poprvé, zas taková hrůza to není.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#13 » pát 18. led 2013, 08:46

Tak v uvodnim postu jsi psal, ze chces jen Ruger. Kdyby to pro tebe bylo neprekonatelne, vhodna alternativa je Browning Buckmark.

Uznavam, ze je to skladacka k nastvani, ale da se to zvladnout docela rychle. Odhaduji, ze jsi se mohl zaseknout na poloze kladiva.

Tyhle veci jsem si zjistil predem a vedel, do ceho lezu. Stejne jsem si koupil Ruger. Ber to jako osobni vyzvu. :) Kdyz se z vas nestanou kamaradi, tak Buckmark.

EDIT:
Ruger Mark III Field Stripping Reassembly Procedures
Najdi si Ruger Mark III Field Stripping Reassembly Procedure a over krok #3. Tohle by pro Mk II melo byt stejne.

Pak jeste tohle muze pomoci:
Dr. Bullseye's Ruger Mark I/II/III and 22/45 Troubleshooting Chart

Uživatelský avatar
jaborei
Příspěvky: 29

Příspěvek#14 » pát 18. led 2013, 10:57

Děkuju moc :)
Bohužel ani s tímto návodem se to nepodařilo dát dohromady.... Asi jsem nešikovnej trouba, ale tu pistoli začínám nenávidět........

Uživatelský avatar
flowerpower
Příspěvky: 8

Příspěvek#15 » pát 18. led 2013, 11:08

Nezkamarádíte se :?:
Mám Tě jí zbavit? :wink:
Naposledy upravil(a) flowerpower dne pát 18. led 2013, 11:13, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů