Walther P22 Standard .22 Long Rifle - klady a zápory...

Krátké zbraně .22LR
Igrlik

Příspěvek#16 » stř 4. zář 2013, 12:55

vlno píše:Koupil jse tuto pistolku nedávno. Má z ní vystříleno asi 500ks, tak mé hodnocení:
...
mínusy:
...
-rozebrání na čištění ok, ale sestavení zpět je hrůza narvat tam tu pružinu závěru
...

A Tebe tam nepribalili tú "skladaciu" ("sborní") tyčku??? Jednoducho do tela zbrane vložíš vodiacu tyčku s pružinou, do voľného konca pružiny vložíš "sborní" tyčku, cez to nasunieš záver, "sborní" tyčka odpadne a zbraň je zložená (obr. 15 a obr. 16 manuálu) :lol:

(je ešte zopár ďalších grifov, ale na tie prídeš sám alebo si ich niekde nájdeš...) ;)

M@rtin

Příspěvek#17 » pát 28. bře 2014, 13:48

Našel by se někdo, kdo P22 má a má s ním nějaký ten problém. Ne že to někdo někde slyšel, nebo četl na netu. Já ji koupil jetou s prodlouženou hlavní a závažím. Je tedy zasraná jak jetel, tak až ji vyčistím a vyzkouším, podělím se o zkušenost. Mám kamaráda co jí má taky a jediný co musel vychytat byly náboje, protože je to pistolka hrozně rozmazlená. Ne jen kvůli spolehlivosti funkce přebíjení, ale i kvůli rozumnému rozptylu v terči. Ale to prý dělají .22 všechny.
Co se týče rozborky a sborky, musím nejprve sundavat závaží, to je jasný, ale jinak je to klasika jako u jiných zbraní s pevnou hlavní. S montážní tyčkou je nasazení závěru zpět hračka a jde to i poslepu, ale co mi vadí je ten posuvník pro zajištění závěru. Mrcasí se tam nějak moc volně, sám se neodemkne, ale sám se polozamkne a pak nejde závěr nasadit.
Zásobníková pojistka je fakt dobrá vychytávka, dlouho mě nic tak nenas...o jako toto. To musel někdo dlouho přemýšlet, než vynalezl takovou kravinu.

M@rtin

Příspěvek#18 » pát 28. bře 2014, 21:25

Taj já jí mám vyčištěnou, vyzkoušenou a jsem tuze spokojen. Podle prodávajícího měla mít nastříleno cca 500 převážně SB náboje. Myslím že ji moc nečistil, byla zasra.á jak motor od traktoru. Po vyčištění hlaveň jako zrcadlo, kdyby řekl že je nová, věřil bych. Jeden zásobník drhnul, po vyčištění je krásně volný. Jsou k tomu š výměnné mušky, mikrometrické hledí, závaží prodlouřené hlavně. Vše co se šroubuje kvůli rozborce, imbusy, šroubky, původní majitel dotahoval na krev, takže jsou ožvýkané, to je asi jediná vada na kráse. Vnitřní opracování je velice čisté a myslím že je vše precizně opracované. Závěr je celkem poctivý kus železa. U puškaře prý nebyla, ale spoušť chodí hladce, i když je tvrdší, než u mého mazlíka Alfa defender. V DA režimu těsně před spuštěním citelně naroste odpor, v SA je chod krásně hladký. Střelivo jsem použil Winchester HV s poměděnou střelou. První výstřel přebila, ale nenatáhla kohout. Tím že te zbraň malá, zadrhl jsem palcem o závěr při spuštění. Po zlepšení úchopu již žádná porucha. Vím že se na závěr, zpracování, přesnost a nevím co ještě hodně nadává, ale mě se zdá OK. Není nad vlastní zkušenost a doufám že s tímhle koťátkem budou zkušenosti jen kladné.

Blacky

Příspěvek#19 » čtv 1. led 2015, 21:00

Ahojky,

i díky Vám sem P22 koupil. Mám nastříleno asi 5000ks a až na drobnosti s nenatažením při pouziti hooodne stary munice po matce, sem tam sekla hilzna naprosto zadný problém. Krasna malicka pistolka. :)

PARAMEDIC

Příspěvek#20 » pon 21. pro 2015, 15:04

Ahoj. Mám s typem P22Q vystřeleno okolo 1500ks až na velmi sporadické problémy při přebití, tzn.náboj v komoře se při přebíjení zachytne o náboj v zásobníku, ze začátku byl problém provést sborku, pružina závěru je tak dlouhá a nasadit ji na čep byl problém, takřka bez nádstavce neřešitelný, ale kupodivu po množství mnou vystřelených ran, jde sborka naprosto bez potíží, pružina se nejspíš trochu vymačkala. Celkově je zbraň bez problémů, jednoduchá, spolehlivá, designově velmi povedená, na skryté nošení ideální, ani nevíte, že ji máte u sebe, jsem s ní spokojen a mohu doporučit.

Gizmo_CZ

Příspěvek#21 » pát 15. dub 2016, 20:20

Dobrý den.
Prosím o radu-pomoc. Na mém waltru P22 se mi při střelbě zasekl závěr. Po dosti náročné rozborce mě vypadl z (ty názvy mám volně přeložené) "bloku závěru" - díl č.31 dílek č44 ( "bezpečnostní úderník"??) Samozřejmě pérko dílek č45 co je pod ním je v trapu.

Po rozborce jsem zjistil, že je naprasklé i samotné tělo bloku závěru díl č.31 a proto z něho vypadl onen dílek. Nikde nemohu najít tyto tři díly protože nevím přesné názvy a na http://www.guns-trade.cz nemají u dílů ani čísla ani fotky podle kterých bych se orientoval. Pomůže mi někdo s odkazy co přesně koupit a kde? Děkuji

Obrázek

Gizmo_CZ

Příspěvek#22 » pát 15. dub 2016, 20:53

PS: k té pružině závěru jak si tady naříkáte je na to velmi jednoduchý trik:
https://www.youtube.com/watch?v=GziR-IlGndk

Zpět na