Walther P22 Standard .22 Long Rifle - klady a zápory...

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » ned 2. čer 2013, 14:36

Uvažuji o koupi výše zmíněného Walthera (již vlastním ráže 9mm Luger a .38 Spl) čili praxi se zbraněmi mám již delší dobu. Walther se mi designově líbí, chci zkusit i maloráži.... Jaké máte, nejlépe praktické, zkušenosti s touto zbraní v ráži .22 LR? Díky!



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#2 » ned 2. čer 2013, 22:33

Koupil jse tuto pistolku nedávno. Má z ní vystříleno asi 500ks, tak mé hodnocení:
plusy:
+malá a lehká pistole (ta váha je paráda na nošení :lol: )
+co jsem naládoval, tak vyšlo ven
+přesnost pro mě asi stejný jako u 9mm (25m většina v černém, občas něco v bílém, ale vše v terči)
+levné sranda střílení
+ideální pro manželku (neche z devítky)

mínusy:
-občas to nepřebije, ale stačí to jen znova natáhnout
-občas se sekne hilsna, stačí zase natáhnout
-rozebrání na čištění ok, ale sestavení zpět je hrůza narvat tam tu pružinu závěru

... asi tolik :D

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#3 » pon 3. čer 2013, 16:47

Čím to láduješ? Je to vybíravé na nějakou značku střeliva nebo je to vcelku jedno...? Někde zde ná fóru jsem četl, že třeba SB .22 LR nejsou zrovna povedené pro pistolové střílení (u dlouhých zbraní to prý tolik nevadí)...



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#4 » pon 3. čer 2013, 17:29

O tomhle waltříku taky docela přemýšlím jako levnější trénink. Láká mě i nízká cena nového kusu. Mažete nečím náboje? O tom jsem se dočetl v jiných diskuzích. Co z toho lítá nejlépe? Nejvíc mě zajímají hlavně ty nejlevnější náboje.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#5 » pon 3. čer 2013, 20:28

Zkusil jsem všechno co bylo zrovna dostupný na krámě (asi 5 druhů), nejlépe chodily SBHV, se Standardama ale taky nebyl problém. Občas to nepřibilo u každy značky. Podle mě nejlépo chodily Centurion HV, ale je to můj subjektivní pocit...
Jo měl jsem i nějaké subsoniky a to nedoporučuju, tam je toho nepřebití mnohem víc, ale vystřílet se to dá.
Ničím to nemažu. :D



cipisek
Příspěvky: 7

Příspěvek#6 » stř 5. čer 2013, 14:43

Střílím klasiku SB .22 LR a nemám s tím problém, ničím nemažu a chodí bez problémů. Jen jednou nepřebila, ale to jsem si udělal sám. Málo jsem jí držel a neměla zádnou oporu na přebití, na co jsou malorážkový kvéry náchylný. Střílel jsem i Winchestr HV a musím uznat o poznání větší rána. Ale chtěl bych aby mi vydržel závěr z tý slitiny, tak je nestřílím. Jinak super zbraň.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#7 » čtv 6. čer 2013, 15:55

Tak jsem se zašel podívat do obchodu ještě na Ruger SR22PB. Taky hezký "macíček", do ruky mi sedl ještě lépe jak ten Walther P22-příjemnější úchop. Má krom pojistky i vypouštění bicího ústrojí (Walter pouze pojistku), lépe nastavitelná miřidla, subjektivně se mi zdá masivnější a o něco lépe zpracován. Vadí mi jen vypouštění zásobníku tlačítkem (byť oboustranným), jsem zvyklý na páčku jako to má Walther. Tak teď nevím... Cenový rozdíl cca 2.500,-
Má někdo toho Rugera SR 22?



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#8 » čtv 13. čer 2013, 21:26

Jak je to s životností této zbraně? Má někdo tuto zbran delší dobu, projevuje se nějak opotřebení, nějaké závady? :?:

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#9 » ned 25. srp 2013, 16:57

Dovolím si uvést odkaz na srovnání Ruger SR22 a Walther P22 s celkem jednoznačným výsledkem:

http://www.theshootersdepot.com/ruger-s ... lther-p22/

Snad pomůže v rozhodování. :-) Jinak fotek s prasklým a zcela utrženým závěrem u Walthera P22 je po netu mraky, takže trvanlivost asi nebude u Walthera hlavní devizou. Ono údajně co Walthera koupil Umarex, tedy výrobce větrovek, šla kvalita Waltherů do kopru ... ale to už jsou z mé strany informace typu jedna bába povídala ... resp. někdo to na fórech už psal ;-)



Fenring
Příspěvky: 17

Příspěvek#10 » pát 30. srp 2013, 11:47

A já zase znám pár vlastníků p22, kteří nemají problémy...

Sám mám Sig sauer mosquito o kterém se mluví podobně jako o p22 a taky žádný problém. Jenom najít to správné střelivo, které se nekouše. Na to jsou tyhle zbraně citlivé.

Což ale nic negarantuje. Ale řekl bych, že první série zbraní mívají vždycky mouchy. Které se časem vychytají. :mrgreen:

Celkově bych tuto zbraň nezatracoval. :idea:



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#11 » pát 30. srp 2013, 19:56

Má tento waltřík zásobníkovou pojistku nebo ne? Dá se jí případně nějak zbavit? :?:

Uživatelský avatar
JOHAN
Příspěvky: 20

Příspěvek#12 » sob 31. srp 2013, 19:24

Taky se mi občas sekla.Teď používám jen subsoniky a bez problémů.
Zásobníkovou pojistku má a taky by mě zajímalo,jestli ji lze odstranit.



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#13 » sob 31. srp 2013, 19:33

Ta pojistka mě odrazuje, ale má jí snad každá krátká malorážka. :x Tak nevím co pořídit. :|

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#14 » sob 31. srp 2013, 21:16

Ale nemá, jen takový hračky se kterejma se počítá na plinkik pro děti. S P22 je tolik špatných zkušeností a vtomhle segmentu tak veliký výběr že bych se radši podíval jinde.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#15 » stř 4. zář 2013, 12:36

JOHAN píše:...
Zásobníkovou pojistku má a taky by mě zajímalo,jestli ji lze odstranit.

Veľmi jednoducho - vyberieš zdvojenú pružinku (pos. 24 a 34). Nevýhodou je, že potom prázdny zásobník v zbrani rachtá!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jaryn a 6 hostů