Walther P22 Standard .22 Long Rifle - klady a zápory...

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#31 » čtv 26. lis 2020, 22:11

Tomáš23 píše:Nazdar. Můj otec vlastní Walther p22 ... Ale když už ji vytáhneme na střelnici, její přesnost je katastrofální. ... Napadlo mě koupit novou hlaveň za 1900 Kč. Nebo se to časem vyběhá ?
Máte někdo nějaké zkušenosti, rady a triky ?
Děkuji :)

Skoro presne takto vyzeral preddávnom príspevok jedného strelca spoza veľkej mláky na jednom nemenovanom fóre. Zrazu nebol schopný zasiahnuť na 10 stôp terč 6 palcov. Tak si pomyslel, že je hlaveň "v hajzli" a objednal si novú. A potom sa posťažoval na fóre...
Človek, ktorý strieľa P22 už bezmála 20 rokov, a je skutočne expert na túto hračku, mu na fóre vzápätí doporučil, aby vytrel hlaveň čistidlom Hoppe´s No.9, potom zobral bronzový kartáčik .224, naskrutkoval na jeden segment tyčky na čistenie, túto upol do ručnej vŕtačky a drhol hlaveň až kým nebude horúca! Potom znovu vytrieť Hoppe´s a ísť strieľať.
Keďže sťažovateľovi všetci jeho známi včítane lokálneho "puškára" (predajca zbraní a streliva) tvrdili, že je to nezmysel a jediným výsledkom bude úplne zničená hlaveň, nechal to tak a čakal na dodávku objednávky.
Medzitým mu červ pochybností zavŕtal a rozhodol sa to skúsiť - však nová hlaveň je aj tak už na ceste.
Následne oznámil na fóre, že metóda prekvapujúco zafungovala, očakávaná presnosť je späť a bez problémov triafa onen terč nie na 10 stôp, ale na 10 yardov a zväčša blízko stredu.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#32 » stř 8. úno 2023, 21:30

Trochu to tu opráším. Koupil jsem pro děti P22Q, a jelikož jsem rozmazlenej přijde mi spoušť opravdu hrozná. Zkoušel to někdo ladit? Hlavně jsem nějak nepochopil jak to vůbec rozebrat, protože to vypadá že se z nějakým rozebíráním asi nikdy nepočítalo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů