Volba při nákupu krátké malorážky

Krátké zbraně .22LR


revers
Příspěvky: 40

Příspěvek#46 » pon 28. úno 2011, 18:11

zdravim
tak jsem si nakonec koupil tu Olympii od norinca
vystřílel jsem zatím cca 150 ran a zatím spokojenost.
při používání SB standart občas nepřebije,pár kouslejch nábojnic v závěru
a jeden slušně kouslej náboj v komoře.50 ran jsem dal HV od SB a bez broblémů.
snad se rozchodí
Přesnost zatim nedokážu posoudit,nemám to tolik v rukách a navíc ta
spouštˇ je dost tuhá.
Napište mi prosím vaše zkušenosti s touto zbraní
Dík

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#47 » pon 14. bře 2011, 00:38

PaF píše:Beretta 70 je pohoda, docela mne mrzi, ze jsem ji poslal dal. Kdyz ten trezor neni nafukovaci :roll:

Ctěl bych se zeptat jak ta Beretta chodila a kolik mají ty v obchodech asi za sebou, aby taky nějaký pátek vydržela, chci si podobnou pořídit? Je nějaký zásadní rozdíl mezi modelem 70 a 71 ? Díky

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#48 » stř 21. pro 2011, 12:07

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi Margolinou a Norinco TT-Olympia? Chtěl bych si jako moji první zbraň koupit jednu z těchto malorážek, samozřejmě použitou. Chtěl bych to hlavně na nácvik míření.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » stř 21. pro 2011, 18:33

Co jsem měl možnost srovnání, Margoliny mají většinou lepší spoušť a mířidla. U Olympie se ale taky dá dosáhnout dost slušného chodu, jen to chce (nechat) přeleštit třecí plochy mechanismu. Další aspekt je, že Olympia snese HV munici i když zrovna tohle je na terčové střílení celkem jedno. Myslím, že pokud budou v dobrém stavu, chybu neuděláš ani s jednou.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#50 » pát 23. pro 2011, 22:24

Díky za odpověď, zatím jsem střílel jenom z Margoliny se známým a střílelo se mi z ní dobře, příjemné držení. Jsem začátečník a krátká malorážka je asi nejlepší pro naučení míření a střelby.



Werry
Příspěvky: 8

Příspěvek#51 » ned 16. zář 2012, 21:58

Také by mě zajímal rozdíl mezi Berettou 70 a 71 :-).

Dále, jak jsem tak pročítal veškerá fóra a sledoval i videa, tak jako nejlepší malorážková pistole se mi zatím jeví GP K22S.

Výrobce garantuje až 200 000 výstřelů! :-) Krom šíře hlavně je to zbraň prý naprosto totožná s K100 9mm luger.

To zní lákavě, ne? :-) Nemáte ji někdo? Je opravdu lepší, jak např. Walther Colt 1911, Bersa Thunder, Sig Sauer Mosquito? :-)

Werry



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#52 » pon 17. zář 2012, 15:59

Beretta 71 je malorážka designovaná dle 70, která je 7.65 Browning. Možná mě ale někdo opraví.

Jinak ty různé Walthery a Sig Sauery nedělají tyto firmy. Pouze licencují značku a model a vlastní výrobu pak dělá např. Umarex. Výsledná kvalita je taková, jakou lze od výrobce vzduchovek očekávat.

Nechtěl bych vyvolat žádnou FW, ale s pistolema GP obecně je docela dost problémů. A jak tomu už bývá, s malorážkovou verzí je jich ještě více. K22S jsem si chtěl koupit ale rozmyslel jsem si to, když jsem si přečetl o některých, i firmou potvrzených, problémech. Např. na nové "funkční" zásobníky se ještě stále čekalo. Zajímalo mě to někdy na jaře, dnes si zagoogli sám.

Pokud nepotřebuješ něco, co vypadá jako "normální" pistole, doporučím Ruger nebo Browning Buckmark. Sám vlastním Ruger KMK III 678 Hunter. Pokud naopak chceš něco, co vypadá méně terčově, vyhni se Mosquitum, jakože Waltherum (P22) apod. Kup si raději zmíněnou Berretu nebo třeba Walther PP/PPK. Z moderních pak velmi slibně vypadá Ruger SR-22 (nezaměňovat s Ruger SR-22 RSC, což je puška). Žádná licence, žádnej Umarex, poctivej Ruger vyrobenej v USA. Ale tento se prozatím do ČR nedováží. Měl také nějaké dětské problémy, ale proti např. Mosquitu to nelze srovnat.



Werry
Příspěvky: 8

Příspěvek#53 » pon 17. zář 2012, 19:53

A co třeba onen Walther 1911? :-) Líbí se mi jak vzhled, tak pevná, více než 5" hlaveň (lepší přesnosti i energie).

Všechny důležité části zbraně jsou prý ocelové :-). Rám je slitina.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#54 » pon 17. zář 2012, 20:14

V tom má prsty Umarex. Ale někde jsem četl, že to pouze vyrobené Waltherem importuje do USA. Raději pohledej. Obecně se při výběru pistole ve .22 LR soustřeď hlavně na spolehlivost a ochotu střílet různé střelivo.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#55 » pon 17. zář 2012, 21:45

To verry: Přesně tak, jak říka Nico. Já si za cca 4000,- Kč koupil Berettu 71 a jsem maximálně spokojen. Je to úžasná zraň s "tajemnou" historií Mossadu a izraelských air marshals. Přesná, lehká, levná, dobře nositelná, kvalitně zpracovaná, s dobrou ergonomií rukojeti a hlavně spolehlivá. Obšírněji o ní píšu s ostatními v příslušném vlákně včetně ukázek střelby na 100m. Rád bych si přikoupil ke konci roku zmíněný Ruger SR 22 až se ukáže na českém trhu, ale údajně má tvrdou spoušť, tak jsem zvědav. O GP K 22 ti pošlu článek na e-mail, pokud máš zájem.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#56 » úte 18. zář 2012, 09:01

Máš pravdu TREW. Já si nemohl vybavit, co byl ten největší problém. Zkusím pohledat, jak v US tu tvrdou spoušť řeší. Ještě se tam pak někomu otlačovala nějaká styčná plocha, ale to už by mělo být konstrukčně vyřešené. Taky netrpělivě čekám, kdy dorazí na náš trh. Ten konec roku je pro mě novinka, dík za info. Já to zjišťoval už před nějakým časem a dovozce ještě ani nevěděl, že ta pistole existuje. Tak jsem ještě chvíli slintal na youtube a pak si koupil výše zmíněného Rugera 678H na dočasné zahnání smutku. :) Ten je samozřejmě na úplně jinou střelbu.

Teď se dívám, zda se mi povede sehnat nestřílené PPK ve .22 LR, případně jestli teda dorazí ta SR-22.

Werry, kolik na to vlastně máš a co s tím chceš dělat? Plinking? Terčová střelba? Mazlení se u trezoru?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#57 » úte 18. zář 2012, 09:19

To je ta správná otázka, na co to máš? Jestli na plinking tak udělá fůru radosti Bereta a nebo PPK, jestli chceš i trochu trefovat je třeba mířit jinam. Třeba Ruger MkII, Browning Buckmark, Walter Olympia, Margolina,....

Každopádně Umarexům a Mosquitu bych se raši vyhnul.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#58 » úte 18. zář 2012, 15:26

Dobrý den, mám v plánu si jako střelec začátečník pořídit krátkou malorážku pro zábavu, pro naučení míření a získání návyků na terčovou střelbu a chtěl bych požádat zkušenější o radu. Rozhoduji se mezi Margolinou a CZ 83 JANE, samozřejmě bych chtěl nějakou použitou. Napadli mě například i Norinco TT Olympia a Beretta M70/71, ale tam ta terčová střelba už asi moc nesedí, kvůli pevnému hledí. Chtěl bych se tedy zeptat, co by byla ta nejlepší volba z hlediska spolehlivosti, zpracování, přesnosti a třeba vybíravosti na náboje. Vím že záleží i na pocitu ze zbraně z hlediska úchopu. Budu rád za každý názor a za každou radu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#59 » úte 18. zář 2012, 15:47

Viz můj příspěvek výš,
Ruger MkII, Browning Buckmark, Walter Olympia, Margolina
každá je vhodná na mířenou a baští celkem všechno.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#60 » úte 18. zář 2012, 17:25

To tslaby: Já bych si napřed přečetl alespoň tohle vlákno od začátku ;) a taky by bylo dobré specifikovat co myslíš "terčovou" střelbou. Já chodím taky střílet do terče :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů