Beretta U22 Neos

Krátké zbraně .22LR


Divi
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » pát 1. dub 2016, 21:53

Ahoj,
chtěl bych se podělit o zkušenosti a dojmy ze své nové beretty U22 Neos. Jelikož jsem nedokázal o této zbrani nikde na českých stránkách najít žádné pořádné informace, rozhodl jsem se založit toto téma a rozšířit povědomí o této podle mě kvalitní zbrani. Nejdůležitější je asi říct, že pistole je vyrobena z oceli, má sice rám z technopolymeru vyztuženého skelnými vlákny, ale všechny důležité části a mechanismy jsou ocelové (žádný hliník nebo dural). Těžká terčová hlaveň může být v provedení 4 nebo 6 palců a to buď ocelová nebo z nerezoceli s povrchovou úpravou INOX, to stejné platí o závěru. Po celé délce zbraně je na horní straně waver lišta určená k montáži příslušenství. Zbraň je moderní modulární konstrukce a umožňuje rychlou výměnu hlavně, jejiž součástí jsou stavitelná mířidla, tzn. po výměně hlavně nemusíte trávit dlouhý čas seřizováním, výměna trvá cca 2min. A aby toho nebylo málo, dá se pořídit carabine kit, který obsahuje náhradní rám s dlouhou pažbou a dlouhou hlaveň, výměna může trvat cca 5min. a nejsložitější operací bude povolení jednoho šroumu, což zvládne i naprostý amatér. Nejlepší ovšem je, že je uplně jedno, jestli zvolíte kratší nebo delší verzi, cena je stejná cca. 12tis. a nerezový model cca. 14.tis carabine kit stojí myslím do 9tis.
Doufám, že vám tento článek pomůže s rozhodováním výběru kvalitní a přesné malorážkové pistole. 4. 4. 2016 ji jdu přihlásit a o víkendu pořádně prohnat a porovnat s jinými zbraněmi a případné postřehy zde uvedu v malé recenzi.



motofokogun
Příspěvky: 1

Příspěvek#2 » pon 18. dub 2016, 21:35

Ahoj, uvažuji a nějaké LR22 a tahle mě zaujala. Nic moc jsem na netu nenašel, tak budu rád, když budeš psát své postřehy a zajímavosti. Papírově se zdá dost těžká, ale nemám zatím žádné zkušenosti. Čekám na recenzi. Děkuji.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#3 » úte 19. dub 2016, 18:02

Nemuzu si pomoct ale je to hnus velebnosti.Doufam ze ti to vynahradi strelbou.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#4 » stř 20. dub 2016, 09:46

Hmm, ta pažbička je zkosená na moje gusto příliš. Bál bych se, že mne z toho bude po pár výstřelech bolet v zápěstí. A k čemu je vlastně dobrá "modulární konstrukce"? Potřebuješ měnit hlaveň při každé návštěvě střelnice? Nebo pro každou střeleckou disciplínu? Modulární konstrukce pro mne není argument. Já bych spíš koukal na to, jestli se dá ta pistole dobře a pohodlně vyčistit, bez složitého rozdělávání a jestli spolehlivě přetáhne závěr s každým střelivem.



lubos.maly
Příspěvky: 3

Příspěvek#5 » stř 29. bře 2017, 08:11

Domluvil jsem si, že mě ji pošlou na prodejnu v HK, abych ji vzal alespoň do ruky. Zatím nikde žádné drby. Pošlete prosím někdo něco. Určitě ji někdo máte.



Divi
Příspěvky: 5

Příspěvek#6 » pát 4. led 2019, 13:47

Už je to nějakou dobu co jsem si pořídil tuto Berettu. Dnes už můžu říct že v této cenové kategorii se jedná o hodně zdařilej kousek. Pokud se ohlédnu na zkušenosti s jinými 22lr krátkými zbraněmi tak pokud někdo hledá pistoli na zábavu na střelnici a očekává vysokou kvalitu materiálu, spolehlivost a dlouhou životnost můžu jen doporučit. Byly tu různé názory na vzhled, ergonomii, čištění a modulární konstrukci. O vzhledu se dá říct jen to že tato zbraň rozděluje lidi na ty komu se líbí a ty co ji nenávidí. Ergonomie tam to bude dost subjektivní věc ale na bolest zápěstí si zatím nikdo nestěžoval a i když mám větší ruku nemám se střelbou problém. Modulární konstrukce je takovej bonus díky němu si lze zbraň přizpůsobit ať už různou kombinací barev rámu nebo gripu, dále je zde možnost vyměnit ne jen délku hlavně ale i materiál protože 4 i 6 palcová hlaveň může být ocelová nebo z nerez oceli. Carabine kit je další možnost při které se dá předělat pistole na samonabíjecí malorážku vhodnou na delší vzdálenosti a od prodejce jsem slyšel že přesností se vyrovná samonabíjecím malorážkám ale za tu cenu 9K bych radši pořídil tu malorážku. Čištění není rozhodně nic složitého a pro běžné čištění není potřeba žádný nástroj ale pokud chcete oddělit rukojeť od rámu je tu jeden imbusový šroub. Chtěl bych zde říct něco o životnosti a jelikož si vedu střelecký deník kde si zapisuji použité střelivo a počet výstřelů můžu říct že s tak ubohým nástřelem 3550 výstřelů za 3 roky se nedá o životnosti říct vůbec nic a jediné co mě napadá je to BERETTA U22 NEOS a možná při 10 000 výstřelech se bude dát něco posoudit. Doufám že moje malá recenze někomu pomůže.



Divi
Příspěvky: 5

Příspěvek#7 » pát 4. led 2019, 14:07

V předchozím článku se mi nepodařilo vložit fotku tak jsem to zkusil znova.
2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#8 » pát 4. led 2019, 15:21

A drží se to dobře při střelbě díky tomu většímu sklonu ručky? Je to pohodlné a střelba je neomezující? (stejně nebo lépe než obyčejné jiné pistole)?



Divi
Příspěvky: 5

Příspěvek#9 » pát 4. led 2019, 15:42

Pokud jsem pistoli půjčoval tak si nikdo rozhodně nestěžoval a já sám jsem nějaké nepohodlí nebo omezení nepoznal ale už podle toho kolik jsem nastřílel jde poznat že ji nemám v ruce moc často. I když to tak nevypadá není to úplně nezvyklá konstrukce např Colt 22 jako by jí z oka vypadl.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#10 » pát 4. led 2019, 16:03

To je v podstatě závodní zbraň ne? Nebo ne?
Mně se třeba líbí vzhledově. Ale ten sklon ručky netuším zda je ok pro střelbu pro mě.



Divi
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » pát 4. led 2019, 16:17

Tak hlaveň je určitě dost těžká aby se dalo mluvit u přesně pistoli při výstřelu je pohyb opravdu minimální. Nevím odkud jsi ale pokud jsi z okolí Brna není problém ji protáhnout na střelnici dá se s ní střílet na 25m. Jinak tento sklon není opravdu neobvyklý mají ho snad všechny zbraně určené na střelnici i ruger mark IV

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#12 » pát 4. led 2019, 16:39

Rád bych vyzkoušel, ale Nejsu od Brna, díky.

Sklon: Já vím že to mají i jiné zbraně. Třeba to je záměr a má to usnadnovat lepší úchop a soustřel. Nevím.

Ale osobní pistole mají jiný sklon a tak mě zajímá orientačně, zda to je ok

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#13 » sob 5. led 2019, 22:02

Ten sklon rukoväte je poplatný streľbe "oficierskym držaním" jednou rukou - viď napríklad najkrajšia pištoľ na svete P.08 či ňou inšpirované malorážkové Rugery Mk. kadečo :D



lubos.maly
Příspěvky: 3

Příspěvek#14 » úte 26. úno 2019, 23:16

Ahoj všichni. Téměř po dvou letech se ozývám a napíši sem nějaké moje zkušenosti. Vyzkoušel jsem ji na prodejně Beretta v HK v dubnu 2017. Měla hrozně tvrdou spoušť. Dřelo to. Nechal jsem si čas na rozmyšlení a odejel. Stavil jsem se u Dufka v HK. Tem mě hned nabízel Rugera. Po vyzkoušení mě střenky dřely do ruky. Nato mě Dufek nabízel jiné. Ten úchop a úhel je stejný, ale Beretta se držela lépe. Po třech dnech jsem se vrátil do HK a Berettu jsem koupil. I přes tu drsnou spoušť. Doma na střelnici z ní nebyli nijak nadšení, kritizovali ji a haněli spoušť. Proto jsem si objednal nový úderník, abych mohl trochu experimentovat. Ukázalo se, že když jsem ji rozebral, odhrotoval táhla, vylapoval spoušť a hlavně namazal, hned se všechno zlepšilo. Přesto měla spoušť kolem 2 kg. Z Beretty mě poslali nový zápalník. Ukázalo se však, že to byl starý typ, který dělal závady a kvůli kterému Beretta stahovala určité série z trhu. To nevadilo, protože měl úderník mělký zářez a kdykoliv si ho můžu upravit dle svého za hlubší. Nicméně postupem času jsem trochu zaměnil malou pružinku vedoucí k pojistce. Ta měla na spoušť největší vliv. Nyní jsem na 1,2 kg a jsem naprosto spokojený. Beretta U22 neos je super, střílí nad mé možnosti. Stále se zlepšuji. Krásně se rozebírá, čistí, je super vyvážená. Žádné problémy se střelivem. Vůbec není vybíravá. Má skvělou mušku. A ten úhel pažby má hroznou výhodu. Ani moc ji nestrhneš, když sápneš za spoušť. A hlavně si ji začali chválit i moji kolegové. Klepu na dřevo, abych to nezakřikl. Kdo ji budete chtít vyzkoušet, můžete v Nové Pace. Napište mi. lubos.maly@tiscali.cz... Nyní přemýšlím, jak na ni dát dřevěné sportovní pažby.



lubos.maly
Příspěvky: 3

Příspěvek#15 » stř 19. úno 2020, 19:36

Ozývám se po roce. Asi ji nikdo moc nemá. Já jsem spokojen, chodím na střelnici někdy 1-2x týdně, žádné velké výsledky, ale přeci jenom mám s ní jeden pěkný terč. 25m, jednoruč. ;)
terc 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů