Buck Mark vs. Holek

Krátké zbraně .22LR


Pecuchen
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » sob 5. čer 2010, 14:50

Dobrý den přátelé,
příští týden bych měl konečně dostat zbroják a chystám se co nejdřív pořídit minimálně dvě krátké zbraně - jednu na nošení a jednu malorážnou kvůli lacinému střílení. Pořád zvažuji, jestli radši revolver, nebo pistoli.
Co se týče té malorážné zbraně, přemýšlím, zda jít radši do Buck Marku, nebo do revolveru od Holka. Rád bych znal vaše názory. Obecně na Holkově revolveru mi imponují nižší pořizovací náklady, na druhou stranu mám nabídku téměř nestříleného Buck Marku Standard za pět tisíc, což mi připadá velmi rozumná cena...
Díky za vaše komentáře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#2 » sob 5. čer 2010, 18:11

A nebo kup si plnokrevnou pistoli a k ní 22LR adapter.
Naposledy upravil(a) Poradce02 dne ned 26. pro 2010, 23:22, celkem upraveno 1 x.



Pecuchen
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » ned 6. čer 2010, 08:33

Vidíš, to zrovna mně připadá jako nejmíň zajímavé řešení. Kupovat adaptér, který vyjde finančně téměř stejně jako celá zbraň a musíš (tedy pokud se nepletu) k němu mít druhé povolení, protože je to hlavní část zbraně... Proč mít jednu zbraň, když můžu mít dvě :-)?
Samozřejmě pokud bych kupoval pistoli z druhé ruky a majitel by k ní za rozumný peníz nabízel i adaptér, asi bych se tomu nebránil.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 6. čer 2010, 14:37

Zeptal jsi se blbě. Pistoli, nebo revolver? Na to není odpověď, to musíš zkusit sám. Někomu sedne pistole, někomu revolver.



Pecuchen
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » ned 6. čer 2010, 15:08

Jasně, to je pochopitelné, přesto si myslím, že ta otázka je smysluplná. Očekával jsem reakce typu "Buck Mark je přesnější, na druhou stranu Holek je spolehlivější" (hypotetizuju), "Buck Marka jsem měl a navzdory dobré pověsti je to mizerná pistole", popřípadě "radši než Buck Marka bych koupil Ruger Mark III / radši než Holka bych koupil nějakého malorážného Tauruse" apod.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » ned 6. čer 2010, 15:21

No tohle jsem ani nechtěl psát, vypadalo to že máš vybráno ale místo Buckmarka bych koupil Rugera :-) je to nezničitelná zbraň(na rozdíl od Browninga železná) velice přesná a žere i "patníky u silnice" za celý svůj život ji neustřílíš a ni Tvoje děti ne, pokud nám to do tý doby neseberou. Hodí se na mířenku i na plechovky. Na druhou stranu je 5000,- za Buckmarka dobrá cena, Rugera budeš těžko shánět pod osm.....

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 7. čer 2010, 18:51

Někomu na revolveru vadí nutnost natahovat palcem kohout. U pistole se soustředíš jen na střelbu. Já su pistolovej, proto mám v této volbě jasno. Ale nenech se ovlivnit a kup obě. Tu která ti nesedne, prodáš. :idea:
K té spolehlivosti. S kvalitním střelivem jsou tyto zbraně 100%. Náboj bez zápalky nevystřelí v ničem.
Já mám např. Nor. Olympii, vystříleno má cca 30 000 ran bez závady zbraně (nepočítám zlomenej zápalník).



proun
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » úte 22. čer 2010, 19:16

Buck mark je výborná malorážka (a ještě za tu cenu), ale jde o zbraň použitelnou převážně jen na střelnici. Na nošení mi přišla moc velká - měl jsem hlaveň 6 palců, ale dělají se i čtyřpalcové - a chyběl mi vnější kohout. Jinak nejpřesnější a nejspolehlivější malorážka, ze které jsem střílel, a to včetně Rugeru. Na rychlopalbu levnými malorážkovými náboji je určitě vhodnější samonabíjecí pistole než revolver. Holka bych koupil v 357 magnum.



Pecuchen
Příspěvky: 4

Příspěvek#9 » pon 28. čer 2010, 20:13

Děkuji za názory vás všech. Buck Marka jsem si nakonec opravdu dovezl, níže přikládám fotku - teď už si jen musím vyzvednout průkaz zbraně. Prodávající mě sice poněkud natáhnul - místo dvou zásobníků jsem dostal jen jeden - a podle výrobního čísla jsem po několika dnech zjistil, že pistole uváděná jako "téměř nová" byla vyrobena v roce 1995, ale je funkční (vyzkoušeno) a vypadá dobře. Takže snad to i tak byl celkem výhodný obchod. Jen uvádím jako své poučení (byla to první zbraň, kterou jsem kupoval a zrovna takhle špatná zkušenost), popřípadě poučení pro ostatní. Jinak samozřejmě tu pistoli beru jako záležitost na střelnici, na obranu pořídím silnější kalibr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#10 » ned 26. pro 2010, 22:54

Za tu cenu porad dobry. Teda, pokud chodi, jak ma. Urcite lepsi jak revolver v .22, jakykoliv. Jedine, pokud bys mel "revolverovou" ruku... Ale BBM ma sklon pazby skoro jako revolver, takze O.K. Ruger by byl lepsi, ale za tuhle cenu je to iluze.

Vydrz u te malorazky,dokud nezvladnes spousteni. Neutec za velkou ranou prilis brzy.



Dydla
Příspěvky: 20

Příspěvek#11 » úte 11. led 2011, 16:50

2Pecuchen : podle mého názoru jsi nakoupil výborně,ta cena je skvělá a na rok výroby nehleď ,možná bys ho našel i u nové zbraně .Pamatuji, že u původního BuckMarka byl vždy jen jeden zásobník ,dá se dokoupit (ale je drahý). Kdysi jsem z něj vystřílel možná 15000 ran bez nějakých problémů , i s tou nejlevnější municí. Dovolím si zde nesouhlasit s PaFem, já myslím, že na terčovou střelbu je BucMark mnohem lepší než Ruger, jehož malorážkové pistole byly snad původně zamýšlené jako sebeobranné zbraně amerických pilotů .
D.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů