SIG SAUER 1911-22

Krátké zbraně .22LR


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#16 » ned 8. led 2017, 11:26

Tak snad bude na skladě, těch 6900 mi přijde ok...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#17 » úte 10. led 2017, 21:52

Tak už je doma, rozborku jsem si zkusil při prvním čištění. Vyndat záchyt závěru byl zápas na deset minut. Ten šroubek není až taková tragedie a zbytek už je v pohodě. Ještě nemám srovnání, ale nijak zvlášť mě to neirituje, až získám grif pro ten záchyt, tak to bude ok :)

Zpracování mi přijde velmi pěkné při té ceně, už se těším až ji provětrám :)



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#18 » stř 11. led 2017, 10:22

jhora píše:Tak už je doma, rozborku jsem si zkusil při prvním čištění. Vyndat záchyt závěru byl zápas na deset minut. Ten šroubek není až taková tragedie a zbytek už je v pohodě. Ještě nemám srovnání, ale nijak zvlášť mě to neirituje, až získám grif pro ten záchyt, tak to bude ok :)

Zpracování mi přijde velmi pěkné při té ceně, už se těším až ji provětrám :)


tak super! pak napiš dojmy :)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#19 » úte 24. led 2017, 09:46

Tak jsem se konečně dostal na střelnici a prohnal laufem 200 nábojů. 150ks Winchesterů HV a 50 S&B Standard.
PLUSY:
  • Pistolka je to nesmírně zábavná, ihned jsem si ji oblíbil. Střílí "na flek", když uhlídám ruce. Na 10m byl soustřel as 3cm, na 15m to bylo něco přes 10cm, ale možná to už bylo rukama (jsem zelenáč, ještě mi to lítá trochu všelijak).
  • Zpětný ráz skoro není cítit.
  • Zvládne i Standardy, i když občas s nima zazlobila, hlavně z kraje, než se trochu rozchodila.
  • Na omak je to jako mít 1911 :)

MÍNUSY:
  • Zásobníku se nechce ven, když je závěr vzadu. Je o něj totiž docela výrazně kousnutý a musím ho docela dolovat. To se možná upraví časem, až se to trošku ochodí.
  • Rozborka je bolest, záchyt závěru jde někdy snadno, někdy nechce ven a nemůžu přijít na nějaký grif, abych poznal kdy jde ven dobře a co dělám jinak.
  • Šroubek držící hlaveň má tendenci trhat závit v rámu zbraně (ten je poměrně měkký), takže je potřeba utahovat opatrně a hlídat že šroubek správně sedí v závitu, jinak mám obavu že by moc nevydržel

Tolik po prvním krátkém seznámení. Finální verdikt závisí na ceně - za 6900,- co jsem dal já, je to super pistolka. O moc víc už bych ale nedal, myslím že ta cena je optimální pro poměr cena/(kvalita+zábava)

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#20 » úte 24. led 2017, 21:02

Také po ní mlsně koukám :). To je nová pistolka, nestřílená? Je mi divné, že na webu Sig Sauer není k vidění. Už nevyráběný model (doprodej)?
Snažím se jí podle netu srovnávat s Chiappa, ale tato vypadá přeci jen o kus lépe. Z jakého materiálu jsou ty střenky?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#21 » stř 25. led 2017, 10:49

Úplně nová, koupená v BVS (Praha). Co jsem dohledal, tak je to stejný model jako GSG 1911-22, možná proto ho nemají na stránkách. V BVS jich ještě pár bude.

Závěr a hlaveň je masivní, rám je z nějaké lehké slitiny. Střenky jsou plastové, ale jsou tak dobře udělané že jsem je musel pár minut zkoumat, než jsem se ujistil že to opravdu není dřevo. Pocitově při úchopu mi vyhovují.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#22 » stř 25. led 2017, 12:51

jhora píše:Šroubek držící hlaveň má tendenci trhat závit v rámu zbraně (ten je poměrně měkký), takže je potřeba utahovat opatrně a hlídat že šroubek správně sedí v závitu, jinak mám obavu že by moc nevydržel


Taky po ní koukám, ale ten šroubek, respektive možnost stržení závitu mě drobet znejistilo.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#23 » stř 25. led 2017, 13:32

Chce to dávat pozor. Napoprvé jsem to nevěděl bral to velkou silou (jako kdybych utahoval velké šrouby třeba někde na autě) - a šroubek "ukrojil" tenkou šupinku v jedné otáčce závitu. Teď dotahuju mírnější silou, nesnažím se jet "na doraz za každou cenu" a ve chvíli kdy to začne jít tou mírnou silou ztuha, tak jen zkontroluju, že šroubek zajel na úroveň rámu zbraně, a už jen doladím utažení, aby se šroubek nemohl samovolně povolit (a hlavně při tom nezvyšuju sílu) - a je po problému. Podle mě když to bude člověk utahovat s citem, nebude problém, je to malý šroubek a malý závit, není potřeba to rvát. Navíc to může být věc konkrétního kusu nebo výrobní série.

Myslím že to je prostě daň za příznivě nízkou cenu nové zbraně. Člověk se k ní musí chovat víc s citem a přemýšlet u rozborky, aby zbytečně neurychloval opotřebení zbraně.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#24 » stř 25. led 2017, 13:49

Hmm hmm, a k čemu přesně tam ten šroubek je?
Díky



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#25 » stř 25. led 2017, 14:53

Uchycuje hlaveň k rámu zbraně. Narozdíl od klasické .45, tady je potřeba spojení pevné (už nevím proč, ale někde jsem to viděl popsané).



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#26 » stř 25. led 2017, 14:58

Aha, není tedy ten šroubek poddimenzovaný?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#27 » stř 25. led 2017, 15:08

Šroubek jako takový je masivní a pevný, stejně tak hlaveň. Akorát není moc velký a ten rám je z nějaké slitiny měkčí než ten šroubek, takže ten závit je dost malý, aby ho šlo opotřebovávat pouhým silným nebo špatným zašroubováním. Přiznám se že jsem nekoukal, jestli je závit i v odpovídající otvoru na hlavni, nebo tam už šroubek funguje prostě jako čep a závit je jen v rámu. Pokud je i v otvoru na hlavni, tak to pravděpodobně nebude problém ani když se opotřebí závit v rámu, hlaveň je samozřejmě taky tvrdá.

Večer se doma mrknu a zkusím to odfotit.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#28 » stř 25. led 2017, 15:52

Díky za zprávy, pistolka už je v batůžku a už jí i stihla pochválit paní policistka na Sdružení. Bohužel hned po pochvale následovala informace, že PZ za 3 týdny :(, že je toho strašně moc.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#29 » stř 25. led 2017, 15:55

Tak jo, nákupko mám připravený tak pro ni asi vyrazím :-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#30 » stř 25. led 2017, 19:07

Gratuluju k nákupu :) Koukal jsem na ty detaily, závit je i v otvoru pod hlavní, takže to bude v pořádku i když se ochodí ten na rámu - ale i tak buďme opatrní, ať nám co nejdéle dobře slouží :)

A přidávám slíbenou fotku šroubku a odpovídajících závitů, snad je tam něco vidět.
Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů