Pomoc s výběrem krátké malorážky

Krátké zbraně .22LR


romv
Příspěvky: 29

Příspěvek#16 » stř 4. říj 2017, 21:25

Dobrý den,
obracím se na Vás o radu při pomoci s výběrem malorážní pistole. Přečetl jsem si příspěvky zde na fóru, ale nějak se nemohu rozhodnout co vzít. Nejde mi o terčovou střelbu. Zbraň budu využívat pro zábavu, kdy je možnost střílet levněji než 9mm a pro výuku dětí a jejich první seznámení se střelbou a střelnou zbraní. Měsíčně bych to viděl tak do cca 400 nábojů. Co ale v dnešní době vybrat? Mám výběr těchto zbraní:
Sig Sauer Mosquito
Walther PPQ .22
Walhter Colt 1911 RailGun, 22LR/nebo verzi Gold

Neunikla mi ani Beretta 71, ale nejsem si jist s jejím přidáním do výběru....(vhodnost pro děti atd...), ale nebráním se jí.
S pozdravem
Roman

Sloučeno sem. McFly



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#17 » čtv 5. říj 2017, 12:28

Ahoj, pokud můžu přidat něco ze svých zkušeností, tak bych se v recenzích zaměřil hlavně na mlsnost malorážek, což bývá jejich největší problém (bavíme se o krátkých). Co vím, tak Beretta žere úplně vše, ale je to takové železné nesmrtelné "retro" (což někomu může vadit).
Osobně můžu doporučit Ruger SR22. Mám ho cca 1,5 roku, vystříleno necelých 2 500 nábojů (hlavně mířenka) a měl sem tak 10 - 15 selhačů. Pistole je celkem přesná, na naučení spouštění ideál a hlavně žere vše (od nejlevnějších nábojů za 1,6 Kč po drahý potvory pro dlouhý malorážkový odstřelovačky - MaO). Nevýhodou je cena (nová 13k.). Taky plánuju, že časem s ní začnu učit děcka.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#18 » čtv 5. říj 2017, 12:38

Mám Berettu 71. Žere vše, nemám s ní žádný problém. Střílím z ní já, střílí z ní můj 10-i letý syn, střílela z ní i manželka, pistole je malá, lehká, bezproblémová a dosti přesná. Za cenu, za kterou je k dostání, je to dle mne ideál. Syn s ní nemá problém - dobře se mu drží, zásobník vypustí, naplní, nabije, snadno ji natáhne, vše v pohodě. Jako jediné negativum vnímám cenu druhého zásobníku, který jsem kupoval nový za 1400,- Kč. Není ovšem bezpodmínečně nutný :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#19 » čtv 5. říj 2017, 13:08

Já mám W P22. za cca 8000Kč dost muziky. Je to mala pistolka, takze na ni musis "nezne". Ale je v pohodě. Má zavit na hlavni, az nam povolej tlumice. :)

Více méne mi bere vsechno. Hodne zamasteny sypacky to chce otrit.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 5. říj 2017, 13:34

Pokud se dětmi myslí školáci, kterým je třeba doslova stát za zadkem, občas pomoci a taky hlídat, aby se neotočili, pak bych preferoval rozměrově velkou pistoli, ať jde o vzduchovku nebo plnotučnou. Prcka jedině ověřeným a vycepovaným. Chceš to sice i pro sebe, ale kdyby to mělo být výhradně pro seznamovaní děcek, stál by za zvážení i (manipulačně jednodušší) revolver.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#21 » čtv 5. říj 2017, 19:40

U beretty 71 je výhoda, ze manipulaci zvládne i malé dítě, včetně natažení závěru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů