Pomoc s výběrem krátké malorážky

Krátké zbraně .22LR


Malirka
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » stř 25. led 2017, 19:51

Ahoj,
rozhodla jsem, že zkusím napsat na toto forum, zda mi někdo poradí. Určitě je tu takových podobných témat hodně, ale tak to zkusím.

Mám v plánu si dělat zbrojní průkaz a už dopředu přemýšlím jakou si koupím zbraň. Myslím že by pro mě byla nejlepší na sportovní střelbu krátká malorážka 22LR, ale když koukám na internet, tak jich je hodně a mnoho značek. Ohledně značek jsem koukala tedy na CZ a Walther.
Na střelnici jsem střílela z CZ 75, ale to je 9mm, což jsou drahé náboje.

Pokud jde o používání zbraně, tak hlavně na sportovní střelbu a ráda bych i na obranu.
Na nějaké zbraně jsem se již dívala CZ P-07 KADET a Walther Colt 1911 Gold.

Budu ráda o jakoukoliv radu s výběrem. Není to nic levného a nerada bych šlápla vedle.

Děkuju

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#2 » stř 25. led 2017, 20:00

Záleží na disciplíně v které se bude soutěžit, jsou tam omezující podmínky na zbraň. A přesné malorážkové střelivo je někdy dražší než vlastnoručně přebíjené pro 9L. Takže malorážka na vyšší sportovní úrovni není levné střílení. Sám střílím MaO (malá odstřelovačka) a cena náboje cca 6 kč. Pokud má člověk ambice stát někde na bedně tak to se SB standard za 1,40 nepůjde :(



Malirka
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » stř 25. led 2017, 20:28

Tak já přímo nebudu závodit, prostě pro zábavu a občas když něco bude tak soutěž vyzkouším...
Takže tedy není to, že náboje do malorážky jsou levnější než 9mm..Aha
Co by jste mi tedy doporučil?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#4 » stř 25. led 2017, 20:36

Takže třeba něco takového si představuješ ?

http://www.armyarms.cz/drulov-70-22-lr-e2466.html

Já myslím, že nejdříve si udělej ten ZP a pak vyzkoušej nějaké zbraně. A pak začni vybírat jakou ráži a co.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#5 » stř 25. led 2017, 20:39

Malirka : Pokud chceš fakt sport, tak třeba Ruger MK 3 je ideální, pokud bys chtěla levněji i zbraň tak Margolina, pokud chceš tu samou ráži na obranu, Beretta 70/71.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » stř 25. led 2017, 21:07

Hledat informace na netu je dobré vodítko, ale pokud nemáš něco nastříleno, tak ani netušíš co vlastně chceš (mluvím z vlastní zkušenosti). Teprve zkoušením a střílením se po pár tisících nábojů dostaneš k tomu co je pro Tebe NEJ - možná. Já si sám sebe nedokázal představit s puškou a teď nic jinýho pomalu nestřílím.

K ceně krmení - když budeš porovnávat nejnižší ceny dostupných nábojů, tak je samozřejmě .22 to nejlevnější co se dá střílet (kromě vzduchovky). Jakmile ale zjistíš omezení z hlediska přesnosti u těch nejlevnějších tak se celkem rychle dostaneš na cenu toho lugeru. ALE na začátek a naučení i ty levné postačí - kolikrát je větším limitem zbraň než střelivo.

To nejlevnější ze spolehlivých je nejspíš Beretta 71, která tu má svoje oslavné vlákno, případně lety prověřená Margolina. Z těch dražších je hodně chválenej Browning Buck Mark, Ruger Mark III, Hämmerli X-Esse (nebo starší sestra Hämmerli 208) a hromady dalších. No a mezi tím (cenově) se pohybuje hromada malorážkových pistolí roztodivných kvalit - některé jsou majitelům spíš ke vzteku než ke střelbě. Vyhýbej se hlavně pistolím napodobujících vzhledem "dospělé" pistole. Většinou je to jen plastová nebo zinková hračka co se dřív nebo později - spíš dřív - rozpadně (čest výjimkám). Hodně štěstí s výběrem :)

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#7 » stř 25. led 2017, 21:27

Já osobně mám tu Berretu71 na takové to zábavné střílení a je to super pistole, vezme jakékoliv střelivo. Ale na obranu bych na 22LR nesázel. (je to na delší diskuzi ale to je můj názor). Nad margolinou jako levnou terčovnici jsem uvažoval, asi dobrá volba...za rozumné peníze. Už od té margoliny má smysl uvažovat o lepším střelivu.
Já používám do dlouhé tohle: https://www.euroshooting.eu/index.php?detail=RF Limitací pak už začínají být schopnosti střelce..
Pokud jsi z Plzně a okolí tak i rád pomohu s přípravou na ZP...

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#8 » stř 25. led 2017, 23:16

tomblaha píše:Záleží na disciplíně v které se bude soutěžit, jsou tam omezující podmínky na zbraň. A přesné malorážkové střelivo je někdy dražší než vlastnoručně přebíjené pro 9L. Takže malorážka na vyšší sportovní úrovni není levné střílení. Sám střílím MaO (malá odstřelovačka) a cena náboje cca 6 kč. Pokud má člověk ambice stát někde na bedně tak to se SB standard za 1,40 nepůjde :(

V čem je u těch nábojů tak velký rozdíl?

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#9 » čtv 26. led 2017, 00:00

Sice to bude trochu offtopic ale v soutěži MaO rozhodují někdy i milimetry rozptylu. A také ne každá malorážka střílí dobře s každým střelivem, Já sám se stále učím ale koukni na : https://www.euroshooting.eu/foto2.php?f ... 20!%2050ks Tohle se s "běžným střelivem" SB standard podle mě nedá dosáhnout. Samosebou je třeba i odpovídající zbraň (jednoranná terčovnice s těžkou hlavní, pořádná optika atd..) a musí se to umět :) Nicméně i pro volbu krátké malorážky je to jeden z faktorů. Levné střelivo = horší výsledky. PS: u malorážky MaO jde i o čas položek a jeden selhač se rovná pokles o hodně míst ve výsledovce... u SB standard se mi semtam nějaký selhač (>1%) vyskytne, u téhle výběrové RWS jsem měl z cca 2000 ks jen jeden!



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#10 » čtv 26. led 2017, 06:51

Chlapi nestrašte. Začátečník nemusí kupovat náboje po 6 Kč. Pro začátek mu stačí topshoty nebo něco okolo 2,50 za ránu, a až bude střílet stabilně 9 10, tak pak může začít hledat lepší náboje. Jinak to je vyhazování peněz oknem. Standardkám bych se ale vyhnul, to je spíš pro myslivce.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#11 » čtv 26. led 2017, 08:15

Tohle je evergreen. :) Proste kombinace sebeobrana,zabava, tercova strelba, levna, lehka pro holku nemá řešení.

Na sebeobranu/nošení pro holku neco maleho v 9mm, nebo .38sp, tj. RAMI, G26/43, nebo revolver Taurus, Ruger, SW??

Na tercovku jde i ta .22, ale 9mm je proste optimum. A full size pistole, nebo revolver 4-6 palcu hlaven.

A mezi tím kompromis vzdy s nějakým ALE.

Malorážka !



Malirka
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » čtv 26. led 2017, 18:18

Děkuji za všechny komentáře. Zeptám se tedy jinak. Pokud bych chtěla zbraň na sebeobranu a také na občasné střílení (tedy pro zábavu) na střelnici a možná zkusit nějakou soutěž, tak co byste mi doporučili.
Pochopila jsem, že na ty soutěže je většinou podmínkou pistole s ráží 9, že tedy 22 není tak častá.
Já jsem střílela z CZ 75 a i samotná zbraň se mi zalíbila a nejprve jsem myslela že si pořídím něco od české zbrojovky.
Chápu Vaše komentáře, že musím vyzkoušet všechny zbraně, udělat si zbroják a potom diskutovat nad tím jakou zbraň si koupím a na co ji budu používat.
Předem děkuji za ještě nějakou případnou poznámku či radu do začátku.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » čtv 26. led 2017, 18:27

zkus to tady viewtopic.php?t=119

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#14 » čtv 26. led 2017, 22:44

Připíšu to sem ještě jednou: Vybírat zbraň bez zkušeností se střelbou a provozem zbraní není úplně dobré.

Je tu vlákno o Beretě 71, jsou tu vlákna o první zbrani ...

Začni tím zbrojákem a potom si něčeho zkus vystřelit, pak uvidíš ...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#15 » pát 27. led 2017, 00:42

Malorážka, nejlevnější náboj na trhu, počet selhačů je dost běžný.
Na střílení ano, na obranu, dost nevhodné.
Jak je tady již psáno, vláken o tomto problému je tady opravdu dost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů