Poradíte prosím jakou malorážkovou terčovku vybrat?

Krátké zbraně .22LR


Sooky
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 17. led 2018, 23:47

Ahoj, rozmyslim se mezi trema malorazkovyma pistolema na tercovou strelbu a rad bych se tu s vami poradil jakou je nejvyhodnejsi z nich zvolit a proc a dale jake jsou plusy a minusy pro kazdy model, pripadne osobni zkusenosti?

1)Browning BUCK MARK STANDARD URX
2)Hämmerli X-Esse SPORT
3)MARK IV COMPETITION

Diky Tom

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2 » čtv 18. led 2018, 06:19

Výběr je těžký. Pro sportovní střelbu na základní úrovni je možná trochu použitelná Hämmerli. Ostatní jsou hoby pistole. Těžké z výroby mají tvrdou spoušť a pro srovnání stará Margolina má dle mých zkušeností poloviční až třetinový rozptyl a jsem z ní méně unavený.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#3 » čtv 18. led 2018, 07:59

Ahoj, můj názor je čistě subjektivní. Nejblíže mám k Hammerli, sám používám model 215 a jsem velmi spokojený. Pro přesnou terčovou střelbu i na základní(nízké)úrovni je hodně nápomocna anatomická rukojeť která přesně sedne na ruku střelce. A tou disponuje v základu jen Hammerli. Dále se pistole Hammerli vyznačují až sametově lehkým chodem součástí a velmi příjemnou střelbou. X-esse má i nějaké seřizovací prvky na spoušti ale asi ne odpor, nejsem si jistý. Browning je solidní hobby pistole, jak píše letec, měl jsem možnost ji vyzkoušet, dobře střílí ale pokud má střenky z pěkného lakovaného dřeva může se potit a mírně smekat ruka, amatomický plast bude lepší ale na celoanatomickou rukojeť to nemá. Nemá žádné seřizovací prvky spouště a pozor na celkovou rozborku zbraně, raději neprovádět, pouze částečnou. Poslední zmíněnou zbraň neznám, nechci hanit, ale o anatomické rukojeti se nedá mluvit, navíc mám z fotografií pocit že má více skloněnou rukojeť a pro mě tak velmi nepříjemný úhel který nutí střelce více zlomit zápěstí aby došlo k zarovnání mířidel na terč.
U mě tedy ze zmíněných třech vítězí Hammerli, pokud by bylo cílem ušetřit peníze tak margolína je fakt hodně dobrá volba. Jinak Hammerli 215/208 je ještě lepší volba, dá se sehnat v komisích za rozumné peníze. Kdyby jsem něco nevysvětlil zcela jasně tak se ptej, nebo SZ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů