CZ P-09 Kadet

Krátké zbraně .22LR


hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#1 » pát 2. bře 2018, 16:04

Na webových stránkách CZUB se objevila nová malorážková pistole:
https://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/standard/cz-p09-kadet.html
Nevíte někdo, jaká je plánovaná cena a kdy bude pistole v prodeji?



KK1968
Příspěvky: 3

Příspěvek#2 » pát 2. bře 2018, 20:47

https://www.czub.cz/cz/podnikova-prodej ... brod.html/
Tady to nabízejí na podnikovce UB za necelých 14 000,-
Mají i adaptér...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#3 » ned 15. dub 2018, 15:50

Na střelnici v Liberci mi říkali, že p09 a p07 kadet nekupovat. Šmejd, nespolehlivé. Je to pravda?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#4 » ned 15. dub 2018, 20:20

Mrkni se do inzerce, kolik těch "šmejdů" lidi prodávají. Jestli v tom Liberci nemá někdo fóbii na značku CZ?



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#5 » čtv 19. dub 2018, 11:15

P07 mam jednu z prvních na trhu, obcas zlobila v zime se Standardama. S HV ani jednou. Vystrileno cca 1500

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6 » čtv 19. dub 2018, 11:38

Měl jsem tu čest se dvěmi P-07 Kadet. Ani jedna nepřebíjela spolehlivě při plném zásobníku. Možná náhoda. Ale ty závady byly hodně pravidelné a jedna z těch zbraní už byla po druhé reklamaci.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#7 » pon 30. črc 2018, 14:12

Z P-07 Kadet jsem střílel a vůbec mě to nenadchlo. Sem tam sdelhač, velká, těžká, příšerná spoušť a mizerná mířidla. Resp jen na zábavní střelbu, na mířenku (na kterou si malorážku obvykle pořizujeme, protože u nás do plechovek na dvoře střílet nelze) je to málo.

Odpověď na otázku: "Mrkni se do inzerce, kolik těch "šmejdů" lidi prodávají." je jednoduchá, Když je nikdo nekupuje, tak ani nemůžou být v bazarech. Koupí si ji jen člověk co od sebe žádné výsledky neočekává a tudíž mu to stačí. (Mimochodem stejně jako Bren1 který taky není nákupní hit, takže není ani v bazarech)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#8 » sob 4. srp 2018, 18:41

Víš proč se na světě vyrábí tolik druhů pistolí? Aby si každý vybral takovou, která mu vyhovuje. To ale neznamená, že ty pistole, které mi nevyhovují musí být nutně špatné. CZ P-07/P-09 kadet je pistole primárně určená pro tréningovou a zábavnou střelbu a pro tento účel je plně funkční. Jestli hledáš sportovní speciál, musíš se poohlédnout po jiné pistoli za jiné peníze. Dle tvého hodnocení "velká, těžká, příšerná spoušť a mizerná mířidla" soudím, že zbraním rozumíš.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » sob 4. srp 2018, 19:11

No u nas jezdi z P-07 kadet strilet klucina s tatou.
Jako pistole pro kluka podle me super, zvykne si na ovladani, uchop a vse ostatni jako u velke pistole.
No ale sem tam selhac s levnejsim strelivem, s skckama a eaglama to chodi hezky :)

Jako ja bych si ji asi nekoupil, ale hanit ji nebudu :D



Luboš
Příspěvky: 1

Příspěvek#10 » stř 12. úno 2020, 14:51

Vlastním CZ P-09 Kadet 2 měsíce, vystřeleno 2400 nábojů značek SaB, Remington a Winchester. Pouze standart, HV jsem ještě nezkoušel. Zatím naprostá spokojenost. Žádný selhač ani problém s přebitím, tak doufám, že to tak půjde dál. Běžně nastřílím z CZ 85 Combat 3-4 tisíce ročně a teď jsem ji ještě nevytáhl. S tímhle prskošem je nezkutečná zábava :o))))



lumír
Příspěvky: 6

Příspěvek#11 » úte 13. čer 2023, 20:46

Tak Kadeta (adaptér) mám od března. Vystříleno cca 1300 nábojů. Stříleno subsonické, standardní i HV střelivo. Uvedu jen takové tři perličky.
1. u subsonického střeliva 22 LR CCI QUIET-22 je náboj už moc slabý, pomalý (220 m/s).... Další náboj se už nenatáhne do komory. S veškerým dalším střelivem (SB subsonic, RWS subsonic, Federal suppessor), které mělo by měo mít rychlost střely cca kolem 290/300 m/s, tak už nebyl problém. Pouze u Federálu dvakrát selhač. Tady mám ještě tři krabičky, tak se ty federály ještě podívám.
- modrá pružina
2. U standardů jako RWS Target Rife, RWS Rifle match, RWS Special Match, SB standard, Lapua SK Standard Plus jsem měl tři selhače pouze u RWS Target Rife a zajímavé pro mne bylo, že Target Rifle lítal do terče taky přiliš nízko.
- černá pružina
3. No a HV jsem vyzkoušl jen AGUILA HV super extra a když dám dohromady vlastnosti Kadeta, moje ruce a střelivo, tak pěkně na střed to lítalo nejlépe právě s Aguila HV. Pro mne to bylo také nejlevnější střelivo.
- červená pružina

Chtěl jsem si prostě najít krmení pro zbraň. CCI QUIET (220 m/s) jsem vyzkoušel kvůli hluku, chtěl jsem k tlumiči něco hodně pomalého. Tady to nevyšlo, takže až bude někdy chuť, tak se podívám na CCI QUIET SEMI AUTO. Tady je to 250 m/s.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů