Náboje 9x19 vhodné na "nošení"

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#601 » čtv 2. čer 2022, 21:16

Carloss - aha, díky za vysvětlení!
Viděla jsem ta testovací videa od HT takže teď už vím co myslíš - U některých typů lovili těch fragmentů opravdu hodně.
Pak je XGR určitě velké plus pro případného útočníka který by to "koupil", i pro chirurga, který by to z něj následně vyndaval...
A pro obránce? Má to tím že se nesvlíká lepší zastavovací účinek?
Naposledy upravil(a) Espezetka dne čtv 2. čer 2022, 21:20, celkem upraveno 2 x.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#602 » čtv 2. čer 2022, 21:18

Carloss píše:Proč bys to měřil? Snad abychom se bavili o exaktních parametrech na základě nějakého fyzikálního měření a ne o JPP a dojmech. O měření délky jsem nic nepsal. ;-) Ono to chce toho přeměřit kapku víc. Takže nakonec vůbec nemusí "trčet střela". Jak jsi nakonec sám napsal. Nevím, jestli jsi četl můj předchozí příspěvek k tomuhle problému, ale nevypadá to.

Ty jsi uplne mimo. Tak kdyz chces merit neco jineho nez delku, tak snad nejaky prumer. Prumer u strel se resi v setinach, cili nic, co by posuvka zvladla. Navic tezko neco merit kdyz neni strela venku. Nevim, kolik jsi toho prebil, ale placas kolem sebe ocividne nesmyslne dedukce, protoze ten, kdo prebiji a ladi patrony by tohle nikdy takto nepodal. Pac by vedel, ze kdyz je strela moc baculata, jedinym vychodiskem je zkracovat naboj.
Dalsi pomateni je odpovidat na neco, o cem nemas paru, viz nove s&b naboje. Nekdo chce poradit a ty mu radis dojmologii a k tomu ti jeste nekteri mistni tleskaji.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#603 » čtv 2. čer 2022, 21:26

Nechápu, proč mi podsouváš posuvku. Já o posuvce mluvil jinde. Ten, kdo tu hlásá dedukce jsi ty. Já jsem si oproti tobě vzal aspoň tu posuvku... A je vidět, že o měřidlech toho moc nevíš. To, že přebíjíš z tebe nedělá odborníka na měření. A když se kouknu aspoň na nějaký obrázky nábojů, nebo různý náboje vedle sebe, a střel, tak jsem schopnej si to aspoň porovnat. Zato ty tu jen plácáš něco o vylezlých střelách, pak do toho motáš průměr, a ani to není jediný rozměr, co se dá měřit, (a pak kdo je tu zmatkář), ale nějaký exaktní měření ani mkikrometrem, ani kalibrem a dokonce ani tou hloupou šuplétrou nepředložíš. Takže si svoje dojmy nech, nebo z nich udělej něco, o čem se dá diskutovat.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#604 » pát 3. čer 2022, 07:59

"Nechápu, proč mi podsouváš posuvku. Já o posuvce mluvil jinde."

Carloss píše:"Trčí střela"... vzal jsi aspoň šupléru a změřil jsi to?


Ale je pravda, ze o meridlech nic nevim, kdyz nevim ze existuje "setinová šupléra".

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#605 » pát 17. čer 2022, 10:13

Možná to je problém jen mé pistole (Bul 1911), ale zkoušel jsem teď STERLING 9x19 JHP 8g/124GR a nejdou. Náboj nezajede celý do komory, nedocvakne závěr. Občas závada už při podávání ze zásobníku.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#606 » pát 17. čer 2022, 10:42

Ale o tom tady již dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#607 » pát 17. čer 2022, 10:45

Oka no. :-) Přehlédl jsem.
Jinak kamarádovi do G17 jdou.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#608 » sob 18. čer 2022, 08:38

A co Geco Action extreme luger,zkoušel někdo?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#609 » sob 18. čer 2022, 09:07

Tak videa jsou... Asi další zajímavá homogenní střela...

Ještě jsem našel od švýcarskýho ruagu: action 6. V podstatě obdoba action 1 až 5, s tím rozdílem, že ty 1 až 5 jsou +P určený a prodávaný výhradně státním institucím (rozumějte státním bezpečnostním složkám), tak action 6 je CIP, vyvinutá v r. 2020, takže by se mohly objevit i na civilním trhu (ale kdo ví, jak se k tomu švýcaři stavěj). Zajímavý je, že na krabkách je nápis "police". Od ostatatních se lišej modrou krycí plastovou čepičkou.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#610 » sob 18. čer 2022, 11:15

Už jsem to našel,to vypadá slibně



PLAYERS
Příspěvky: 19

Příspěvek#611 » sob 13. srp 2022, 16:21

Ruag Action 6 - čepička je fialová.

Geco Action Extreme jednoznačně šílená brutalita.

Jinak zpět k tématu: Náboje vhodné na nošení:

Za mě S&B XRG Defence. Střela je homogenní, nehrozí ucpání dutiny, prach sice jiná laborace oproti policejním HSům. Ale zatím žádná negativa.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#612 » sob 13. srp 2022, 20:08

Já tedy momentálně nosím Sterlingy a chci zkusit ty Geco AE. Proč myslíš brutalita?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#613 » sob 13. srp 2022, 20:59

ty geca uměj fragmentovat. Což není v našich podmínkách úplně žádoucí. Ještě by byly zajímavý informace o průraznosti tvrdých materiálů, jako je plech, sklo... To u XRG prakticky známe.

Sterlingy... ty vyplácám raději na střelnici... Nějak se mi jejich problém s výrobní dávkou nelíbí...



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#614 » ned 14. srp 2022, 06:01

Geca právě nefragmentují,aspon ne na videiích a o máš na mysli s s výrobní dávkou? myslíš vyšší dávku prachu?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#615 » ned 14. srp 2022, 06:11

Výrobní dávka je termín pro soubor výrobků vyrobených v jednom cyklu výrobního procesu. Zkrátka... sterlingy maj celou nejméně jednu výrobní dávku vadnou. Pročti si tohle vlákno. Nevím, co změnili, ale určitě se prostě určitá výrobní dávka nábojů sterling nějak změnila a nevejde se spolehlivě do komory.

A ad fragmentace gecko AE: třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=QZwo0lz9Wvw

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů