9x19 Luger



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#121 » pon 31. srp 2015, 16:03

Nevíte, kde bych našel jak maximálně velkou komoru povoluje CIP? Pistole mi nábojnice mírně nafukuje a mě by zajímalo, jestli je to ještě ok, nebo již na reklamaci. Hledal jsem, ale našel jen minimální rozměry komory. Maximální ale ne.

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#122 » stř 2. zář 2015, 12:50




Peter elektro
Příspěvky: 49

Příspěvek#123 » stř 2. zář 2015, 19:14

Každa mosadzna pištolova nabojnica je po vystrele nafuknuta.
Inak by sa nemuseli pri prebijani kalibrovat :) . A každa zbran " nafukuje"
podla tvaru komory.Napriklad z niektorych HK-čiek su NBC nafuknute od polovice.
Alebo z niektorych Glockov alebo staršich K100 boli hilzne nafuknute v mieste kde nie je
plne podopreta komora tak brutalne že sa už nedali prebit.V extremnych pripadoch na tom mieste
hilznu roztrhlo...

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#124 » stř 9. zář 2015, 10:12

Když jsme u toho nafukování. Mám NC226 a říkám si, že číňani udělali komoru tak aby zbaštila všechno. Blížím se skoro maximální navážce a stejně mám nábojnice po výstřelu značně očouzené.



kyjosek
Příspěvky: 12

Příspěvek#125 » čtv 29. říj 2015, 18:29

Ahoj, který náboj 9mm Luger nosíte ve zbrani běžně. Nejde mi o zraňující účinek, to by museli být povoleny nějaké JHP. Spíš aby člověk neohrozil zbytečně nezučastněné osoby, ja přemýšlím mezi subsonicem (těžší pomalá střela, příjemnější na střelbu) nebo poloplášť (rychlejší lehčí střela). Myslím že poloplášť se bude hůře odrážet, zase co jsem zkoušel magtechy JSP, tak mají větší zpětný ráz a při výstřelu větší světelný efekt. Stříleno z malého subcompactu. CO PREFERUJETE VY? Je mi jasný, že v první řadě je důležitý se trefit. Polopláště od Magtechu jsou jakoby naříznutý , ale zvýšený ranivý účinek podle mne nemají (poloplášť bez dutiny) , tak z hlediska zákona myslím i přes drážky v pohodě.

Zleva SB Subsonic, SB FMJ, Magtech JSP

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#126 » čtv 29. říj 2015, 18:33

Mno ja laduju FMJ a nijak dál sem to zatím neřešil. Pokud bude mít někdo lepší zkušenost s něčím jiným, dám si poradit. :)



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#127 » čtv 29. říj 2015, 18:53

I ty JSP magtechy jsou dvoje. Tohle by měly být 6,15g, testli se nemýlím.Ještě jsou nějaký těžší, ale ty už nemaj to "naříznutí" a maj označení "flat". Tedy by měly být "nízkoodrazivé"... asi... Ale taky se mi líběj. ;-) By to chtělo vidět v gelu.



Tomáš Břinčil
Příspěvky: 39

Příspěvek#128 » sob 31. říj 2015, 05:47

Ja nosim poloplaste od S&B, kdyz jsem zkousel cihly a dlazdice, tak tady mam jistotu, ze to neprohuli zbytecne moc a zustane tam, kde ma...



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#129 » sob 31. říj 2015, 07:49

Tím bych si tak jistej nebyl. Ono v měkkym se to přecijen chová jinak, než ve tvrdym materiálu. Ale jak myslíš.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#130 » ned 1. lis 2015, 23:19

Nevím co řešime, poloplášť je na obranu nejlepší, to snad všichni víme a známe.
FMJ na střelnici.
Carlossi: Čím si nejseš jistý ? Znáš na obranu něco lepšího než poloplášť ? Já teda ne.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#131 » ned 1. lis 2015, 23:32

Můžete mi někdo prosím udělat pořádek v tvarech poloplášťů SP od S&B, resp. jejich účel? (6,5/100g a 8/124g)

Obrázek



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#132 » pon 2. lis 2015, 10:03

Bohuliby píše:Nevím co řešime, poloplášť je na obranu nejlepší, to snad všichni víme a známe.
FMJ na střelnici.
Carlossi: Čím si nejseš jistý ? Znáš na obranu něco lepšího než poloplášť ? Já teda ne.

Nejsem si jistej tím, že to "neprohulí zbytečně moc". Gel to prohulí stejně, jako FMJ. Jedinej rozdíl je v odrazivosti a to uměj i jiný, než polopláště.

A mimochodem, měl bys mluvit za sebe a ne za všechny. Kdyby to teda všichni znali, jak píšeš, tahle diskuse by vůbec nevznikla. A já ji nezaložil.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#133 » pon 2. lis 2015, 11:24

Je někde nafoceno/video jak hluboko se v gelu dostane FMJ a SP? Dle teoretické úvahy by lehký 100gr poloplášť měl mít díky tvaru komolého kuželu větší koeficient odporu a zároveň větší rychlost. Přitom odpor prostředí roste s druhou mocninou rychlosti. Pokud jsem něco neopomenul, tak mi vychází, že 100gr SP předá více energie a pokud měly obě střely na začátku energie stejně, tak tam i méně zbyde.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#134 » pon 2. lis 2015, 22:12

Co jsem viděl videa, tak potenciál té střely s komolým kuželem (teď nemyslím u subsonicu, ale u těch hodně "ostrých", jako SP nebo Black Mamba) je skrytý v tom, že díky svému nevyváženému tvaru ztratí v měkkém materiálu stabilitu a začne rotovat kolem příčné osy. Následuje tedy veliké tření oproti střele, která drží směr a rotuje pouze kolem podélné osy. Čím špičatější a hůře vyvážená střela, tím lepší efekt. Alespoň takhle to na mě působilo při porovnání různých videí na youtube.



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#135 » pon 11. led 2016, 18:36

pokud se mohu zeptat.jaký je nejučinější náboj od luger 9x19

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů