.38 Special - kde a jaké kupujete - zkušenosti

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » pon 16. led 2017, 13:53

Dej fotku patrony. A namaž je černým fixem a obtiskni do válce abys zjistil kde váznou.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#17 » pon 16. led 2017, 14:32

Ono to vypadá, že je fix porušený všude, ale to je fotkou, podle mě se to odřelo v místě zaškrcení, viz foto. On se náboj, když se zasekne, v komoře trochu viklá, tzn., asi opravdu sedí někde vepředu.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#18 » pon 16. led 2017, 16:07

Jo to vypadá na zborcené škrcení. Jestli je domáčkneš do válce zak je normálně vystřílej. A nebo se domluv s někým kdo .38/357 přebíjí a prožeňte je žehličkou.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#19 » pon 16. led 2017, 16:26

Domáčknout bych musel poměrně silou, radši zkusím domluvit s někým to přežehlení. Je možné, že můj SW má menší tolerance? Je to SW 36, rok výroby 1972.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#20 » úte 17. led 2017, 08:08

1/ opraš šupleru, ,
pak změř délku hilzny jestli není délka hilzny přes normu,jestli to sedí v crimpu pak bys výstřelem mohl rozebrat válec
2/ vem problemový náboj a zasun jej do válce z druhý strany jestli zajede střela do válce až po nábojnici



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#21 » stř 18. led 2017, 07:05

Střela zepředu zajede cca do první třetiny válcové části na střele, po nábojnici v žádném případě a to ani u těch dobrých nábojů. Šupleru nemám, ale porovnáním nejsou patrné rozdíly, muselo by to být v řádu jedné max dvou desetin. Průměry měřil puškař a říkal, že nejsou výrazné rozdíly mezi dobrým a špatným. Budu muset oba náboje pořádně proměřit, nechápu to. Každopádně se jedná o celou krabičku, to abych střelivo před nákupem vždycky zkoušel do válce, z čehož budou v obchodě určitě nadšení :-)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#22 » stř 18. led 2017, 08:04

a ten puškař použil na válec dutinoměr nebo mezní válečkové kalibry ??
protože šuplerou tam naměří cokoliv, co chce, nebavíme se o desetinách ale setinách !!!
vem mikrometr a změř průměr i ovalitu střel, pak změř průměry zahrdlení válce a budeš "doma"
jestli jsou reklamovatelné, či nikoliv
jestli je zásadní problém střelivo nebo jen setinová kolize tolerancí

pruměr zahrdlení válce má být takový aby střela prošla bez odporu
u 38/357 vůbec nevadí , když tam jsou otvory 9,10 či 9,12
aspoň pak není problém střílet přebíjenky s olověnými střelami

řeší se to stavitelným výstružníkem ale to už by měl puškař znát
https://www.uni-max.cz/sada-stavitelnyc ... 0wodWIsP8A



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#23 » stř 18. led 2017, 08:22

Měřil to šuplerou. A je tedy problém, když mi střela nezajede zepředu do válce?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#24 » stř 18. led 2017, 08:28

samozřejmě, střela po výstřelu musí válcem projít aniž by se při tom kalibrovala na menší průměr

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#25 » stř 18. led 2017, 08:31

Možná se zeptám trochu blbě, ale máš určitě pořádně vyšůrovanej válec? Takhle blbě zasouvat mi to šlo když jsem ho měl zajetelenej od wadcutterů.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#26 » stř 18. led 2017, 09:44

4mike píše:samozřejmě, střela po výstřelu musí válcem projít aniž by se při tom kalibrovala na menší průměr


No tak to tedy nevím, jestli z toho mám vůbec střílet. To nechápu, vždyť je to pro danou ráži tak kde je problém? Na hlavni je ráže 38 SW spec., což je 38 speciál, ne?

Vyčištěný je, to bylo první, co jsem dělal :-)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#27 » stř 18. led 2017, 12:41

7.jpg

8.jpg

Víc ho tam nezasunu :-) Je to doufám 38 speciál?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#28 » pon 23. led 2017, 09:56

buď "a" začneš měřit co a jak jsem Ti popsal, nebo "b" budeš jen ztrácet čas kroucením hlavou a postováním fotek



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#29 » pon 23. led 2017, 19:30

Ale tady jsou dva diskutované problémy. První je ten, že náboje se nezasunou celé do válce. Stalo se mi to jen s jednou krabičkou nábojů, tři další ok. Tam je na místě měření.
Druhý problém je ten na fotce (pokud je to problém). Ani dobré náboje, které jdou do válce volně, nezasunu zepředu po nábojnici. Všechny SW na prodejně, kde jsem revolver koupil, to prý mají stejně, střela se nedá zepředu zasunout po nábojnici, u jiných značek ano. Zatím jsem z něj vystřílel 45 nábojů, bez sebemenšího problému.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#30 » čtv 26. led 2017, 07:54

tifik píše:......... to prý mají stejně.........

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů