9x19 - nejlevnější v Praze

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#1 » pát 25. kvě 2012, 10:54

má někdo představu kde by mohly mít v praze nejlevněji ? já zatim sehnal jen v přepočtu za 5,2kč/ks

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 25. kvě 2012, 11:55

Jen tovární nebo i sériové přebíjenky?

U Novotného na sedmičce kupuju krabku kolem 240, pokud se nepletu (Geco a SB).



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#3 » pát 25. kvě 2012, 11:59

Já kupuju taky SB za 4,80. Ale zjistil jsem,že kámošova stará dělá někde ve zbraních. Zkusím vyžebrat slevičku,případně dám echo.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#4 » pát 25. kvě 2012, 15:41

klidně i přebíjenky . Vim že limity sou nad 10 000ks za 3kč jenže u mě je reálnej max odběr 1500 ks jenže limity co sem se v těch 3 obchodech co znám ptal nemají a nejlevnější právě SaB za 5,2 kč



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#5 » pát 25. kvě 2012, 15:56

A co brymova v praze? Alsy za 3,6, GECO 4,8, SB 7,5g za 4,6...
http://www.zbranebrymova.com/hlavni.php ... abku*signa

Ty alsy jsou za dobry peniz a kvalitou prevysuji limity - staci najit par referenci na internetu.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#6 » pát 25. kvě 2012, 16:34

U sousedu (MujGlock) se celkem pravidelne (2-3 mesice) delaji hromadne Alsa objednavky, co jsem zaregistroval, tak Praha a Ostrava, mozna i jinde. Za me zatim padlo cca 2500 a spokojenost.



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#7 » sob 26. kvě 2012, 05:19

Brymová, Alsa Pro za 3,60 Kč/kus, nebo Beareka, která má přebíjenky za 3,50 Kč/kus. Pravděpodobně taky Alsa.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#8 » sob 26. kvě 2012, 09:57

to už začíná vypadat zajímavě :-) na mujglock sem to prošvihnul a za 3.5 bych to období mohl překlenout .



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » sob 26. kvě 2012, 21:51

SB kupuju většinou přímo na střelnici magnum po 5kč/ks v centru jsem je viděl za 5,20. Ale kdyby se dalo nakoupit za rozumný peníze něco rozumně kvalitního, určitě bych se přidal



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#10 » ned 27. kvě 2012, 07:37

Ta Geca mají i v podnikovce ČZ na Vodičkově ulici nebo v UB. ČZ je prostě prodává.

Limity dostaneš při odběru 2000 ks po 3,30 a dovezou ti je zdarma až domů. Většina lidí na fórech je však nedoporučuje.

Střely nábojů Geco i Limit reagují na magnet, takže vespod je asi ocelový plášť.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#11 » ned 27. kvě 2012, 09:05

aha to je teda naprd. a co AP?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#12 » ned 27. kvě 2012, 09:23

Alsy magnetovali, take jsem o tom hledal na internet a dokonce psal i p. Marcinkovi mail, jestli to ma nejaky vliv na hlaven a on mi pote volal a vse vysvetlil s tim, ze pokud je magnetujici strela potazena dostatecnou vrstvou tombaku, tak to nemuze mit vyrazny vliv na zivotnost hlavne. Osobne jsem nikde nenasel nejake testy nebo dukazy toho, ze magnetujici strela = spatna strela. Mozna se jedna o nejakou "legendu",ktera se proste tahne mezi lidma.

Take mi bylo sdeleno, ze od cca od dubna prechazi na nemagnetujici strely, takze nove serie uz by magnetovat nemely, jeste jsem se k novejsi nedostal, takze nemohu posoudit.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#13 » ned 27. kvě 2012, 10:08

Já se jich taky nijak výrazně nebojím, ale považuji za rozumné na to upozornit, protože parametr ke zvážení to určitě je.

Když už mám na výběr, po tisících bych je asi hlavní neproháněl. A o to většinou u levného střeliva jde. :) Mám tu oceláků pár tisíc a plánovaně vyletí z mé dvacet let staré pětaosmy. Pro polygonál v HK by to asi byl menší problém, ale tam je, už jen pro ten pocit, cpát nebudu.

Zpět k tématu. Kdybych měl dnes koupit pár tisíc levných nábojů, pokusil bych se sehnat ty neocelové od Alsa Pro.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#14 » ned 27. kvě 2012, 10:28

Ja to pochopil tak, ze strela je poplastovana necim magnetujicim a toto je pote poplastovano tombakem. Takze pri styku hlaven > strela dochazi stejne pouze k dotyku hlavne a tombaku.
Mimochodem pokud vezmete nejakou prumernou zivotnost hlavne, tak dejme tomu 20-30 tis. vystrelu, pak i kdyby to melo mit vliv treba 20% na snizeni zivotnosti, pak stejne za usetrene penize mate prakticky na novou zbran. Tech 20 % uvadim jen jako priklad, jde o to, ze realne to nikdo nerekne a mluvi se o nepatrnem vlivu na hlaven.
A pokud je pravda, ze magnetuji i strely znacky GECO, ktere jsou povazovany za srovnatelne nebo lepsi nez SB, pak asi nejake testy probehly, preci by to jinak takova znacka nevyrabela.
Mimochodem byly i serie SB, ktere magnetovali, viz mnohe dotazy na internetu.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#15 » ned 27. kvě 2012, 10:52

Ano, tak to je. Ocel je levnejší než měď, tak se z ní vyrobí vetšina pláště. Aby se snížilo opotřebení hlavně, tak alespoň vnější vrstva pláště se udělá mědi nebo tombaku. Někdy taky pouze plastu, teflonu nebo syntetického laku. Problém je vtom, že nikdy nevíš, jak silná ta vnější vrstva je. A potom, ta ocel je sice z vnitřní strany pláště, ale je tam a dělá ten plášt celkově tvrdší. Třecí síly budou chtě nechtě vyšší. Teď myslím plášť jako celek, ne jeho povrch. Je prostě znatelně těžší ho zformovat do hlavně a cestou do nej říznout drážky. Tím ta hlaveň taky teoreticky musí snášet o neco vyšší tlaky. Změřené to nemám, ale nějakou roli to hrát musí.

Když to píšu, je to pravda. Geco magnetuji. Mám tu pár krabiček. Ale jako argument k tomu, že tím pádem jsou všechny oceláky v pohodě, bych to neviděl. To by se s větším úspěchem dalo dovodit, že naopak drtivá většina munice od renomovaných výrobců se obejde bez ocelového pláště, takže to asi lepší bude. :)

Každého věc, čím se rozhodne střílet. Samotného by mě zajímalo, zda tu někdo má nějaké dlouhodobé srovnání, test, měření, ... cokoliv na rámec běžných dohadů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů