Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#121 » pát 18. kvě 2018, 20:14

Že "tam téměř nehrozí průstřel"? No, to je podle mě v případě BM přinejmenším velice odvážné tvrzení. Kdybych měl otevřeně napsat, co si skutečne myslím, přeformuluji to na naprostá blbost.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#122 » pát 18. kvě 2018, 20:17

A co bys chtěl jako slyšet ? Jako Postrelil jsem 19 lidi a v poho? Už sis přečetl co si o tom kdo mysli, teď musíš udělat názor sám, nebo vlastní testy, nebo youtube testy na mase.

Já to povazuju za mylku tamten názor toho pána. Můj názor co nejlehčí střela olovo nebo sp.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#123 » pát 18. kvě 2018, 20:49

Děkuji za ohlasy, vemu si to k srdci, až mě překvapuje, jak mohou mít dva lidé tak odlišný názor. Jeden řekne, že je to, to nejlepší co existuje a ruhy, že je to uplná kravina. Koupím si krabičku a uvidím co s tím, každopádně za tu cenu to nejspíše zůstane jen u toho, že to zkusím :)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#124 » sob 19. kvě 2018, 08:51

Jen pro ujasnění, nepustil jsem se do debaty, zda je BM to nejlepší, co existuje. Pouze jsem se pozastavil nad odvážným tvrzením, že téměř nehrozí průstřel. Pokud se takovýmto přesvědčením odchází z kurzů obranné střelby, tak to myslím není úplně v pořádku.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#125 » pon 21. kvě 2018, 11:35

K průchodnosti BM doporučuji podívat se např. na tento test: https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtop ... =28&t=3528
Byť jde o slabší ráží, o zázračných účincích BM to vypovídá dost... rozdíl minimální a určitě bych netvrdil, že u BM nehrozí průstřel. Zjevně hrozí i u BM v 9Br, natož pak luger.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#126 » pon 21. kvě 2018, 13:51

Wolfi píše: Dnes jsem absolvoval kurz obranné střelby a bylo nám celkem jasně sděleno, že lepší naboje na sebeobranu neseženeme. Prý tam téměř nehrozí prustrel a je dostatečný zastavovaci účinek. Instruktor přirovnává tento náboj ke klasické SB 7.5/115 s tím rozdílem, že SB údajně projde až skrz 5 lidi.


Smím se zeptat, kdo ten kurz pořádal a kdo je tím instruktorem ? 8-)

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#127 » pon 21. kvě 2018, 14:08

mobil-man: Děkuji, pomohlo mi to.
Petzold: pošlu do SZ



Ryshka
Příspěvky: 1

Příspěvek#128 » pon 25. led 2021, 05:46

Ahoj, našel jsem střelivo se střelami TER a tyto střely a vypadají zajímavě. Testovalo je někdo?? (Na jakém materiálu, úplně ideálně foto) a pokud by je někdo chtěl testovat, a má želatinu, tak já mám ty náboje ;) https://www.gryfshop.cz/naboj-pistolovy ... ter-netox/



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#129 » pon 25. led 2021, 18:10

Co konkrétně na tom vypadá zajímavě? Třeba, že je to reklama?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#130 » pon 25. led 2021, 19:22

Ryshka píše:Ahoj, našel jsem střelivo se střelami TER a tyto střely a vypadají zajímavě. Testovalo je někdo?? (Na jakém materiálu, úplně ideálně foto) a pokud by je někdo chtěl testovat, a má želatinu, tak já mám ty náboje ;) https://www.gryfshop.cz/naboj-pistolovy ... ter-netox/

Jsi ve vlákně náboje na nošení a přitom popisek pod produktem zní :NEDOPORUČUJE SE PRO OBRANU. Proč by to pak měl někdo nosit??? :shock:



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#131 » pát 5. úno 2021, 18:18

Můžete někdo doporučit u nás na trhu dostupný 9x19 JHP, případně jiný obranný střelivo, co funguje spolehlivě, nebo má dobrou šanci fungovat, v Sig Sauer P365? Podle toho co sem viděl v testech v USA, ta 3" hlaveň je pro spoustu JHP nábojů prostě moc krátká aby to fungovalo jak má.

Vim že Sig Sauer přímo do toho i sám náboje vyrábí (ikdyž spíš asi jen rebranduje), ale nevim jestli jsou u nás vůbec dostupný. Je mi jasný že se teď začne dovážet víc JHP nábojů, plánuju koupit co se dá a testovat, ale doporučení uvítám.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#132 » pát 5. úno 2021, 18:53

Sarkafarka.Loupeznik píše:Jsi ve vlákně náboje na nošení a přitom popisek pod produktem zní :NEDOPORUČUJE SE PRO OBRANU. Proč by to pak měl někdo nosit??? :shock:
Předně by mě zajímalo, KDO a PROČ to nedoporučuje. Co třeba prodejce, protože to má střely se zvýšeným ranivým účinkem?
Na krabičce čtu, že to neobsahuje těžké kovy ani zinek, přitom 124 grs, tak z čeho to vlastně je?
Píše se, že je to určeno pro cvičnou střelbu v krytých prostorách. takže asi se to opravdu na obranu moc nehodí, Ale jak se to teda chová v cíli?
To jenom tak narychlo, definitivní závěr si učiním, až si najdu chvilku na podrobnější lustrování toho náboje.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#133 » pát 5. úno 2021, 20:04

ToF píše:Můžete někdo doporučit u nás na trhu dostupný 9x19 JHP, případně jiný obranný střelivo, co funguje spolehlivě, nebo má dobrou šanci fungovat, v Sig Sauer P365? Podle toho co sem viděl v testech v USA, ta 3" hlaveň je pro spoustu JHP nábojů prostě moc krátká aby to fungovalo jak má.

Vim že Sig Sauer přímo do toho i sám náboje vyrábí (ikdyž spíš asi jen rebranduje), ale nevim jestli jsou u nás vůbec dostupný. Je mi jasný že se teď začne dovážet víc JHP nábojů, plánuju koupit co se dá a testovat, ale doporučení uvítám.

Naopak, kratsi hlaven se vic vyklopi, takze to lip nabiji. Takova ma zkusenost. Glock 26 mi zral vsecko, 17 nikoliv.
Jinak za me vedou poloplaste 9D od magtechu, protoze se mi bezne dostupne hp obcas pri testech neotevrely, pac se zahltily oblecenim.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#134 » pát 5. úno 2021, 20:17

Honzajan: neměl sem ani tak na mysli jestli to bambitka vezme, tam je moje zkušenost že P365 sežere všechno, i podezřele deformovaný přebíjenky co se jinde použít už nedaj. Ale problém je s relativně malou rychlostí střel z důvodu hodně krátký hlavně a né každý JHP střele ta menší rychlost stačí.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#135 » sob 6. úno 2021, 12:35

Těžko říct, co nám z těch HPéček bude v 3" hlavni fungovat tak, jak má. Tak trochu tu vidím analogii s lehkými poloplášťovými střelami, které mají výrazně vyšší úsťovou rychlost. Např. SB 9L SP 6,5 g, V0 428 m/s funguje v 3" hlavni bez problémů. Takže bych asi hledal střelivo HP s menší hmotností střely a vyšší úsťovou rychlostí, jestli takové vůbec existuje. Tolik teorie.
Nezbyde nám, než trpělivě otestovat to, co bude dostupné na trhu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů