Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#46 » ned 16. lis 2014, 23:14

Asi takhle: Co ti přijde jako relevantější? Kategorizace ČÚZZS, nebo co Ti řekl "někdo na střelnici"?



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#47 » ned 16. lis 2014, 23:20

Ta argumentace byla o tom, že kategorizace ČÚZZS říká v podstatě jen to, jestli se to smí prodávat (bez výjimky), ale ne, jestli se to může použít na NO - tak tam jsem trochu znejistěl...



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#48 » ned 16. lis 2014, 23:50

Ono je někde stanoveno, co se smí použít na NO? Pokud je mi známo, tak v zákoně a vyhlášce se mluví se o dovoleném výrobním provedení, vyhláška je pak specifikuje po technické stránce. A to vůbec ne ve vztahu k NO. Vše je dostupné tady na stránkách.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#49 » pon 17. lis 2014, 00:44

Fámy ze střelnice nejsou ideálním zdrojem poznatků :mrgreen:
Střelivo se střelou SP není zakázané a tudíž nositelné ve zbrani kat. B. V případě nutné obrany je nerozhodné, jestli jde o FMJ nebo SP. Pokud by měla být obraná střelba podrobena vyšetřování, otázka by na to přijít mohla, ale neměla by mít zásadní dopad na posouzení zcela zjevné nepřiměřenosti.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#50 » pon 17. lis 2014, 01:08

Já osobně používám pro nošení srbské poloplášťové náboje PPU SJSP 130 grs, 8,4 gramů. Neprovedl jsem tak důkladné zkoušky jako jsou v předešlých vláknech, ale tyto náboje mě prostě uspokojují . Zkoušel jsem ledaco, ale nejsou ani rychlé, ani pomalé, ani relativně příliš drahé.

To Branaak : Nevím, kde jsi se dostal ke střelbě na 90 kg vážícího divočáka ???
Jsem dlouholetý myslivec a moc dobře vím, že náboj podobného typu jako je 9 Luger absolutně nevyhovuje odstřelu černé zvěře !!!
Možná střela přímo do hlavy, do oka, ale na komoru ?
Mnohdy nestačí na komoru ani silná kulová střela, a to mně věř, že jsem viděl padlých divočáků opravdu dost.

Pouze doufám, že jsi se dostal do situace NO, jinak bys to tady neměl snad ani psát !!!

Ve světě se napsalo již mnoho úvah o použivání pistolových ráží na lov divoké zvěře, někde je to povoleno, jinde jako u nás přísně zakázáno !

Tyto zejména větší ráže, např 44 Magnum se používají v některých zemích pouze jako dostřel raněné zvěře ! U nás opravdu ne !

Jsou tací, že nosí na hon divočákú kosu ???
Takový myslivec by měl být ihned z honu vykázán, co myslivecké tradice ???
Tato ráže 7,62 x 39 mm je na lov naprosto nevyhovující, postřelená zvěř trpí a většinou někde daleko zhasne, nebo se musí pracně dlouho dohledávat !!!

Omlouvám se, trochu jsem odskočil od vlákna 9 x 19 na nošení, sorry.



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#51 » pon 17. lis 2014, 02:21

Carloss píše:Ono je někde stanoveno, co se smí použít na NO? Pokud je mi známo, tak v zákoně a vyhlášce se mluví se o dovoleném výrobním provedení, vyhláška je pak specifikuje po technické stránce. A to vůbec ne ve vztahu k NO. Vše je dostupné tady na stránkách.

Ne to nikde stanoveno není, možná jsem to v předešlém příspěvku špatně vyjádřil. Šlo o ranivý účinek - ten je relevantní jen pro NO. Jinak pokud je to schváleno pro B a C, tak na střelnici se s tím samozřejmě střílet může, jediné, kde by se jednalo o ranivém účinku je NO.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#52 » pon 17. lis 2014, 04:51

michal3245r: cin jinak trestny ;) nikde neni specifikovano co muzes a nesmis pri NO pouzit ale urcite problemy SP mit nebudes ani nemuzes. Pro NO je nejdulezitejsi umisteni strely, pote az ranivy ucinek strely k dosazeni poklesu krevniho tlaku masivnim krvacenim...

Dale pak SB SP Glock 17gen4 ani 19gen4 nezere, pouzivam misto nich Magtechy s komolym... neni to muj plk vic lidi mi to rikalo taky...



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#53 » pon 17. lis 2014, 08:11

Máte na mysli 8, nebo 6,5g střely?



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#54 » pon 17. lis 2014, 08:52

Už jsem to nestihl upravit:
ZoZ: Par. 28, odst. 4., písm.b) Držitel ZP sk. E smí mj. nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit.

Pak par. 3 Zákona, odst. 1, písm. e) střelivo do zbraní kategorií A až D, které není zakázané.

Dovolené výrobní provedení: Vyhl. MPO 370/2002 Sb., par. 2, odst. 1., písm.a) mj. střelivo se střelou polopášťovou.

Více se o tom asi nedovíš.



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#55 » pon 17. lis 2014, 13:38

Díky moc, tohle ("držitel ZP sk. E...") je patrně nejpádnější argument.



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#56 » pon 17. lis 2014, 13:42

Int1m1thy píše:Pro NO je nejdulezitejsi umisteni strely

Pokud už k NO dojde, tak nevím, jestli se dá něco někam úplně dobře umístit. Samozřejmě ale nevím, tu zkušenost naštěstí nemám (a doufám, že ani mít nebudu).

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#57 » pon 17. lis 2014, 15:11

Carloss: 6.5g

Michal: vetsinou neda ;) proto soudruzi v americe prisli na to ze zvyseni hustoty palby ma skoro stejny efekt, a mi se tu divime ze ho rozstrili na srac ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#58 » pon 17. lis 2014, 16:58

"9x19 na noseni" divočák, umístění střely a hustota palby jsou jaksi mimo



JenDAG
Příspěvky: 32

Příspěvek#59 » úte 18. lis 2014, 11:03

Mate zkusenosti s timto strelivem?
Federal 9mm L Guard Dog
http://www.federalpremium.com/products/details/handgun.aspx?id=936

Neznate prodejce? Nedari se mi vygooglit :(

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#60 » úte 18. lis 2014, 11:24

Nevím jestli to bude někdo vozit protože střela je totožná s EFMJ od téhož výrobce a tu zkušebna zařadila jako Ačko do krátkých.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 16 hostů