Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#676 » úte 23. srp 2022, 13:16

skusím,normálně nosím Sterlingy,ale tohle vypadá líp. Ani se sterlingama jsem neměl problém,asi turecký náboj a turecká pistole pasují :D



PLAYERS
Příspěvky: 19

Příspěvek#677 » úte 23. srp 2022, 13:25

Ty Sterling zkoušel jsem je jestli chodí v pistoli a pak i nosil.. úplně bez problémů. (Koupeno ještě před šíleným zdražením, které tenkrát vyvolal hlad ...hned po zveřejnění videa od HT Test střeliva s řízenou deformací)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#678 » úte 23. srp 2022, 17:14

PLAYERS píše:Duty v G17 páté generace.

Vim ze duty ale kterou gramaz si mnel? 124 nebo 135?



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#679 » úte 23. srp 2022, 18:20

Jojo,taky tak. A bez problémů.



PLAYERS
Příspěvky: 19

Příspěvek#680 » úte 23. srp 2022, 18:45

Eagg píše:
PLAYERS píše:Duty v G17 páté generace.

Vim ze duty ale kterou gramaz si mnel? 124 nebo 135?


135 gr.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#681 » pát 26. srp 2022, 07:53

Odděleno nové téma "Zalezlá střela od častého nabíjení"
viewtopic.php?f=28&t=15300&start=45
Neručím za udržení souvislostí, protože to bylo dobře zamíchané. Čtyři stránky sra*ek!

Pokud zde někdo bude znovu mimo téma, budou padat tresty!

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#682 » sob 29. říj 2022, 08:55

Přidám svou zkušenost se Sterlingama JHP. Koupil jsem jednu krabičku na vyzkoušení ve svém G45. Ze začátku jsem nabíjel po dvou do zásobníku a cca u každého druhého došlo při natažení k nedozavření závětu cca o 1 mm, řešil jsem ručním doražením (chtělo to dost síly), druhý náboj se cykloval normálně. Když jsem ale nabil třeba 5 tak už se závěr nedovřel i při cyklování a i několikrát po sobě. Na to už jsem neměl trpělivost a taky už mě bolela ruka od dorážení závěru :D a zbytek krabičky (cca 15) jsem už ani tedy nedostřílel. Přikládám porovnání při volném vložení do hlavně. Klasický SB FMJ x Sterling JHP.
SB.png
Sterling.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#683 » sob 29. říj 2022, 20:30

Prej to byla vadná série,nevím,já s nima problém nemám a ted jsem ještě dokoupil Geco Extreme action 108gr/7g tak budu srovnávat-asi do jílu,nevím. Ovšem cena rozdíl je.



neologism
Příspěvky: 16

Příspěvek#684 » sob 29. říj 2022, 21:05

Zdravím. Chci se optat, kdo máte konkrétní zkušenosti, a jaké, se střelivem Sellier & Bellot JHP?

Proč kladu tenhle dotaz: čtu tady o SB JHP minimum příspěvků, jen občas někdo něco zmíní. Chápu to tak, že v testu střeliva s řízenou deformací od Hard Task tyhle náboje nepostoupily mezi 4 finalisty. Mně se zdá, že rozdíl od postupujících nábojů byl minimální (nemluvě o metodice testu, který dával dost prostoru pro náhodné vlivy zkreslující výsledky).

Rád bych pochopil, zda ty náboje jsou jen opomíjené a přehlížené (třeba proti Magtechům), nebo že opravdu nejsou dobré nebo mají nějaké zápory. Dík.



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#685 » ned 30. říj 2022, 11:40

Já co jsem zkoušel a měřil tak nic moc. Konstrukce té střely by mohla být asi lepší myslím dutina a to narezani. Nehledě že docela pokulhává rychlost zvláště z krátké hlavně. Strelba z Glocka 43 váha 8 g 124 gr byla fakt příjemná ale co naplat když ty strely potom prostě nefungují jak mají. Když se podíváš na fotky co jsme sem dal tak tak uvidíš že když to šlo přes více vrstev oděvů tak se ta střela ani trošku neotvira tak co s takovým nábojem potom? Mám v plánu zkusit jejich střely ale nalaborovat na větší rychlost jestli to pomůže.



neologism
Příspěvky: 16

Příspěvek#686 » ned 30. říj 2022, 13:05

Aha, už jsem to našel. Díky.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#687 » ned 30. říj 2022, 15:59

Já je nosím, vzhledem k ceně.Diky tomu lze s nimi i trénovat.S náboji za 20 a více korun to není možné

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#688 » ned 30. říj 2022, 16:10

STOUPA 666 píše:Prej to byla vadná série,nevím,já s nima problém nemám a ted jsem ještě dokoupil Geco Extreme action 108gr/7g tak budu srovnávat-asi do jílu,nevím. Ovšem cena rozdíl je.

Pokud to byla vadná série, měli ji stáhnout. Kupoval jsem teď a podle prodejce je naskladnili cca před dvěma měsíci, takže nevím, asi nějak staré nejsou..Pokud bych zrovna vyzkoušel krabičku co funguje jak pak zajistím, že další krabička bude taky OK pokud je tu takový problém a očividně jsou pořád v oběhu. Už to tu někdo psal a i na zahraničních fórech jsem na to narazil (i s FMJ verzemi), proto jsem to napsal. Za mě teda Sterlingy určitě ne.



neologism
Příspěvky: 16

Příspěvek#689 » ned 30. říj 2022, 17:51

hunter240 píše:Já je nosím, vzhledem k ceně.Diky tomu lze s nimi i trénovat.S náboji za 20 a více korun to není možné


Chápu. Pro mě je však otázka, zda to má smysl, jestliže to může být ve výsledku jen dražší FMJ. Zda nemá význam koupit si dvě tři krabičky dražšího prověřenýho, půlku vystřílet na střelnici a půlku si nechat na nošení.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#690 » ned 30. říj 2022, 18:00

Zase bych netvrdil, že to je jen dražší FMJ. Je to pořád JHP a něco navíc to určitě udělá. A tedy byl jsem strašně překvapen s přesností 7,5 gr. Nazval bych to terčovým nábojem, teda alespoň z CZ75. Na 25m málokdy vyjdu z devítky na mezinárodním pistoláku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů