Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



Molf
Příspěvky: 30

Příspěvek#76 » pát 21. říj 2016, 17:19

marinakus: to ani nemusis, 9mm luger pouziva policie v nekolika EU statech a neni problem si vyhledat udalost, kde policista musel pouzit sluzebni zbran a tusim ze i v CR bylo s celoplastem u PCR problem viz mrtvi kriminalista, ktery to dostal do krku odrazenou strelou od disku kola ( v te dobe nemela PCR strely s dutou spickou )



Molf
Příspěvky: 30

Příspěvek#77 » pát 21. říj 2016, 17:21

branibor: zacinam si rikat, ze skutecne nejlepsi na skryte noseni a NO bude lepsi poradnej knedlik ( ideal jeste komoly kuzel ) co nebude mit tendenci prostrelit cil at uz lumpa nebo agresivniho psa



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#78 » pát 21. říj 2016, 18:20

Molf, Branibor: a co teprve takova tankova raze: 152mm ze? ;) ikdyz tam se bojim ze by to utocnika odneslo i s tou strelou dal :D



Molf
Příspěvky: 30

Příspěvek#79 » pát 21. říj 2016, 18:37

Tak ja to beru tak, ze kdyz zbran na skryte noseni a NO, tak urcite kdyz ji nedej boze budu muset pouzit ( spise se bojim psu bojovych plemen bez voditka a nahubku nez cloveka s nozem ), tak nebudu mit cas mirit do kosti ci vitalnich casti tela jak tu cas od casu pisou ekonomicti strelci co uprednostnuji tisice vystrilenych s tim, ze se clovek pak trefi ( bez urazky ) ale budu strilet od boku na vzdalenost max 1M popripade obouruc na vzdalenost 1,5M max 2M bez mireni tz na hrudnik ci bricho v pripade psa na cele telo tak abych se trefil ( to abych mel jistotu ze se trefim + adrenalin + strach atd. ) a jeste jsem si zatim razi nevybral, tak me zrovna tema ohledne 9mm a mozneho prustrelu zajima. S tim ze bych zastelil cloveka co me chce zabit se smirim a vystrelit na cloveka mi problem nedela ale asi bych mel problem s tim, kdybych pak zjistil, ze jsem prostrelit utocnika a zastrelil omylem tehotnou zenu ci dite, mame spatne zakony v CR ohledne pouziti streliva HP, proto je lepsi dvakrat merit a jednou strilet.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#80 » pát 21. říj 2016, 19:13

Devítka nebo pětašťoura tebou proletěj obě jako prd. Vždyť i ta pětašťoura letí 85% rychlostí 9mm. A průměr je větší o cca "25 %". Chce to holt odstranit ze zákona to o zvýšeném ranivém účinku.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#81 » pát 21. říj 2016, 19:27

Tam, kde nejsou povolené JHP je z hlediska nechtěného průstřelu nejlepší rychlá, lehká a tudíž v cíli nestabilní střela. Takže Black Mamba nebo něco s podobnou střelou (něco dělá i SB). Sice jsem to osobně nezkoušel, jako Rough Boy, ale jeho slova potvrzují i jiní lidé se stejnými výsledky vlastních testů.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#82 » pát 21. říj 2016, 19:32

Co vám brání nosit náboje Lrn? (olovena střela poplastovana). Běžně lze koupit za cenu drobně vyšší 9 luger, 38 speciál, zakázáno neni. Ideální náboj ne?



Molf
Příspěvky: 30

Příspěvek#83 » pát 21. říj 2016, 19:35

no prave Black Mamba je pry k nicemu, chova se jako celoplast jen je predrazena, cerpam z testu z nekolika zdroju



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#84 » pát 21. říj 2016, 20:14

Molf: ale ja nerikam ze mys vystrile hromadu naboju, ja to bral tak ze podle statistik je pri prestrelkach apod. problem se vubec trefit a vetsina naboju skonci mimo cil, Proto mam radeji vetsi pocet naboju a nikdy je nepouziju nez abych je potreboval a nemel.

Kdyz tu mluvime o tom olovu, treba budu ted placat nesmysli tak me opravte. Co dat jen olovene strely bez plaste? To by prece melo byt zakonem povolene a predpokladam ze pruraznostu u plastovanych strel dela prave ten plast, protoze olovo se lepe a rychleji deformuje ne?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#85 » pát 21. říj 2016, 21:30

oprava:
LRN – Lead Round Nose – olověná střela s oblou špičkou, některé jsou pokryty vrstvou plastu. Ten má za úkol snížit při střelbě otěr olova v hlavni . zdroj: wikipedie



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#86 » pát 21. říj 2016, 21:38

Molf: A četl jsi, co psal Rough boy? Kouzlo BM je v tom, že je to rychlá a lehká střela, která je ve tkání nestabilní. BM stojí 9 korun, oproti SB FMJ za něco přes 5 korun mi to nepřijde tak tragické. A taky podobně funguje cokoliv s podobným tvarem, hmotností a rychlostí. Subsonic proletí jako máslem. Ještě lepší než BM by teoreticky mělo být olovo (klidně poplastované) s podobným tvarem a hmotností, to ale (pokud vím), nikdo továrně nedělá, proto je pro nepřebíječe docela dobrá alternativa BM. Taky jsem slyšel o problémech se zatlačováním střely, proto jsem si zkušební balení koupil a uvidíme, jak se osvědčí.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#87 » pát 21. říj 2016, 21:48

náboje LRN v ČR jdou běžně koupit v rážích 9 Luger, 38special. 40SW a 45ACP jsem ale nikde nikdy neviděl, ale v americe prý běžně k dostání.
https://www.google.cz/search?q=9luger+l ... r+lrn+cena



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#88 » pát 21. říj 2016, 22:19

V revolveru nosím náboje LRN nebo WC.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#89 » sob 22. říj 2016, 00:05

Omlouvma se za male OT, ale kdyz je to olovo, prej by se nemelo strilet celoplastem po strelbe olovem nebo obracene, jak to prosim vas je? Rekneme, ze budu nosit to olovo a strilet kvuli cene celoplastem, a kdyz nahodou vystreelim olovo a pak celoplast (nebo obracene) ... neznicim si hlaven nebo neco?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#90 » sob 22. říj 2016, 02:00

nesmíš střílet celopláštěm po střílení olovem, protože olovo zanechá v hlavni zbytky. Alespoň tak jsem to četl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů