Olověné a poplastované střely od f. ARES Slovensko

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#16 » pát 8. led 2010, 17:36

Taky mě to napadlo ale není apríl, paní se zřejmě sekla.Psal jsem na S&B znovu s dotazem zda to myslí vážně a co mi odpoví dám vědět.Pokud to tak skutečně je tak to nechápu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#17 » pát 8. led 2010, 22:31

Ale není tam chyba, jen mají trošku dražší střely a le jinak ty ceny sedí. Když to poptáš třeba u Normy tak to vyjde podobně protože fabrika nemá zájem prodávat komponenty ale hotové náboje. Navíc tady máš cenu za nové hilsny, jednou vystřelené koupíš za cca 1,50 a otočíš je nejmín desetkrát. Jo a v tom rozpočtu Ti chybí ještě prach, je to pár desetníků ale stejně, a rozpust si cenu matric, lisu, vah a vůbec všeho vercajku, čas který s tím strávíš, vychytání laborace.......



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#18 » ned 5. srp 2012, 07:50

Možná dost pozdě,ale zkoušel jsem už různé střely a podle toho co jsem se o těchto dozvěděl tak jsou dobré.
Ovšem nikde jsem se nedočetl co to je na té střele za povlak.Jde mi o to že olovo je jedovaté,že se při výstřelu odpařuje.Teflon také není zcela ideální,někde jsem četl že po překročení pracovní teploty také jeho výpary nejsou až tak zdravé.
Ale jestli každý říká že jsou tyto střely poplastované,chce někdo říci že tento druh plastu má tak vysokou pracovní teplotu že se neodpařuje?
A jestě jinde jsem zahlédl že se někdo dohadoval ohledně proříznutí tohoto pláště po výstřelu od vývrtu,pokud se prořízne nastává otěr.Je to pravda nebo je střela kalibrována na .355 a je dostatečná vrstva tohoto plastu.To je co se týká jedů.
A potom by mě zajímala mazací schopnost.Jakékoli napatlané mazivo nebo teflon rozumím.Ale mazací schopnost plastu?Nevím jestli to je nějaký polymer na bázi epoxidu?To také maže?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » ned 5. srp 2012, 08:24

Pokud vím tak lakované střely kalibrují nadvakrát, jednou odlitky a pak po laku. Je fakt že přesnost průměrů mají velmi dobrou. Ale odpařování olova ten povlak určitě nebrání protože základna zůstává holá. Lakované "závažíčka" dělá i Tom, nevím jaká je finální podoba ale viděl jsem variantu kde bylo lakovaný i dno a naopak zůstávala holá špička. Zkus mu napsat, určitě se dozvíš víc i o vlastnostech toho laku. Narozdíl od Mongela, ten s tím dělá hrozný tajnosti.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#20 » ned 5. srp 2012, 10:41

Základna střel zůstává nechráněná plastem pouze u střel EPRX. ARES vyrábí i střely CEPRX, které jsou plastem pokryté celé a SEPRX, které nemají plastem potaženou špičku, podobně jako poloplášť. První tři zleva na obrázku jsou EPRX, modrá je CEPRX. SEPRX bohužel nemám.
Nevím už kde jsem četl, že pro povlak je zaužívaný název plast, ve skutečnosti se prý ale jedná o nějakou pryskyřici, jejíž složení pan Mongel úzkostlivě tají.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » ned 5. srp 2012, 11:16

Aha, tak to jo, s EPRXama jsem skončil po nějaký nepovedený várce která mi děsně zasvinila hlaven a vůbec to nešlo dolů. Pak jsem používal Ares mazaný olovo ale to zas bylo pro .357 trochu měkký. Na jaře jsem přešel právě na teflonový "závažíčka a je po problémech.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#22 » ned 5. srp 2012, 14:46

sheep píše:Ale jestli každý říká že jsou tyto střely poplastované,chce někdo říci že tento druh plastu má tak vysokou pracovní teplotu že se neodpařuje?
A potom by mě zajímala mazací schopnost.Jakékoli napatlané mazivo nebo teflon rozumím.Ale mazací schopnost plastu?Nevím jestli to je nějaký polymer na bázi epoxidu?To také maže?

Jak už jsem psal, nejedná se o plast, ale o nějaký druh speciální pryskyřice. Nedokážu říct, zda se povlak střel odpařuje nebo zda se z něj při střelbě uvolňují nějaké škodlivé látky, ale jeho tepelná odolnost bude asi hodně vysoká. V některé starší SR vyšel o těchto střelách článek, tuším že autor byl ing. Helebrant, který psal, že z "pláště" vytavil všechno olovo a "plášť" zůstal neporušený.
Střely s tímto povlakem už se nemažou.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#23 » sob 18. srp 2012, 15:15

No ja zase četl,už bohužel to nemohu najít,že je to na bázi nějakého epoxidu a polymeru proto asi to slovo "plast".A to už je mi trochu proti srsti ten epoxid.Protože v zaměstnání sním občas pracuji jako z lepidlem.A mohu říci že pokud to chci rozlepit jediná šance je to postavit na vařič a vypéct.Rozdrolí se to,ovšem ten smrad katastrofa.Ale je pravda že se to ohřívá dlouhodobě a za další jestli je to opravdu na bázi epoxidu abych tady nemlžil.
To jestli je to zdravé,to asi nebude ani tomu nevěřím.Ale jde mi o to jak moc.Ne že bych byl nějaký posera ale pokud to bude zdravější proč se také nepřiklánět i proto ke koupi než jiné potažení.
A ještě jsem se nedozvěděl mazací schopnosti.
To že nechce pustit informaci je jednoduché a logické.Popíše to tady co to je a jak to dělá a zachvílku to děla kde kdo a má po kšeftě.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#24 » sob 8. pro 2012, 18:00

Dancek píše:...V některé starší SR vyšel o těchto střelách článek...


Když by jste si někdo vzpomněl v jakém to bylo čísle, podělte se prosím. Docela by mě to zajímalo...



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#25 » sob 8. pro 2012, 21:04

Článek vyšel ve SR č. 2/2010, str. 25 a 26, autor je ing. Martin Helebrant, název článku: "Střely ARES".
Jen pro zajímavost, z LA karabiny s 20" hlavní honím střely 158 i 180 grs EPRX rychlostí mírně přes 550 m/s a ani při těchto rychlostech se nestrhávají. K přebíjení těchto výkonných nábojů ale používám pomalejší prach, převážně SP-3 a nastavuju delší OAL. Ale to jen když mám chuť si zablbnout s větší ránou, jinak běžné terčovky dělám s malým množstvím rychlejšího prachu.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#26 » ned 9. pro 2012, 10:58

Další zmínka o střelách EPRX byla ve SR č. 12/2010 v článku na str. 18 a 19 "Náboj 357 Magnum s trochou komentářů pro přebíječe", autor je opět ing. Helebrant. Na přiloženém obrázku je část textu, která se týká střel EPRX.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#27 » čtv 20. pro 2012, 18:02

Děkuju za tipy, musím si ještě trochu rozšířit knihovničku :)

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#28 » sob 25. bře 2017, 18:51

Jaké máte dlouhodobé zkušenosti s těmito střelami? Myslim zanášení hlavně. Čištění atd.



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#29 » sob 25. bře 2017, 20:30

Používám je (.357 a .40) a čištění naprosto bez problémů. Žádný zbytky nebo nánosy se nekonají.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#30 » sob 25. bře 2017, 23:55

Dlhodobo v .38 / .357, 9mm Luger. Takisto bez akychkolvek problemov.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů