Jaké střelivo 9 mm Browning je k dostání na českém trhu?



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » ned 19. pro 2021, 22:41

Je tady nějakej posun od doby, co je možno legálně nabývat a nosit střely se zvýšeným ranivým účinkem?

Jde mi o reálný chování. Co se tak jako dívám na pár videí srovnávání různejch střel v želatině, tak drtivá většina nějakejch druhů JHP má třeba jenom poloviční průstřelnost (podle většiny komentářů moc malou, kolem 9''), ale přitom se prakticky neotvírají a zvýšení ranivýho účinku je minimální až žádný. Občas se obrátí, což by asi mohlo nadělat paseku. Želatina ale přece jenom není člověk a nejsou v ní třeba kosti.

Klasický FMJ mívají skoro čistej kanál a průstřelnost je dobrá, ale v čistě měkkejch tkáních zase může být až moc dobrá a je možný prostřelení útočníka ( :shock: čumím teda na to, že je to střela s celkem malou energií).

Tak mě eště napadla varianta dávat to napřeskáčku FMJ a JHP a eventuelně do pachatele střílet aspoň dvě rány (ono se obecně doporučuje víc, než jednu, když to má k něčemu být), ať si to nějak přebere :lol:

Názory? Přehodnotil už někdo s BrC nošení, nebo zůstáváte u toho, co roky přetím?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#47 » pon 20. pro 2021, 10:55

.380 jsem pořídil už po novele, takže jsem se rovnou díval na JHP. Líbily se mi výsledky Federal HST v Bodyguardu (viz videa) kterýho mám, a tak jsem jich pár v Proarms koupil a mám je v zásobníku.

https://www.youtube.com/watch?v=lhByLwyvGpA
https://www.youtube.com/watch?v=FNyxnmgySH4

Ale na YT je taky video s Ruger LCP a tam to přes látku do gelu nedopadlo nic moc...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#48 » pon 20. pro 2021, 18:55

JHP nejsou spolehlive v cili z kratkych laufu ani v Lugeru, takze bych na 380 v jhp rovnou zapomnel.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#49 » pon 20. pro 2021, 19:00

V .380 Auto sa robia Black Mamby a vraj chodia v pohode z LCP aj G42. Len neviem ci to ma v tejto razi zmysel riesit



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#50 » pon 20. pro 2021, 19:31

Testy na reálným objektu to snad není tak hrozný, na kostech se to deformuje dost a docela to nadělalo paseku, a to bylo mrtvý maso, v těch pár videích, co sem viděl. Na živým eště navíc asi hydrodynamickej šok. Obecně je doporučeno mířit na srdce, pumpa na kašu většinu útočníků tak nějak zastaví, no…

Údajně je Browning spolu s devítkou Luger jedna z nejrozšířenějších ráží na skrytý nošení ve Stádech a mrtvol na to mají každoročně dost. Na takovou tu oblíbenou fetku sjetou jak sněhulák v létě v excitovaným deliriu funguje, mimo pumpy s jednotnou střelou, spolehlivě asi jedině .44 Magnum, padina a podobný ráže, ale tak asi ne každej chce s sebou tahat kanón že co kdyby, že.



Spirpin
Příspěvky: 119

Příspěvek#51 » čtv 23. pro 2021, 18:03

Podle videa HT je jeden z nejlepších 380 Auto Magtech JHP (380B), i cenově je únosný. Sehnal jsem v Armedu.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#52 » pát 24. pro 2021, 09:23

A ve kterem videu HT strili s tema magtechama?



Spirpin
Příspěvky: 119

Příspěvek#53 » pon 27. pro 2021, 18:40




Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#54 » pon 27. pro 2021, 19:15

Hmm, myslel jsem si to, ze jde o sugesci. Oni tam totiz maji +p variantu GG380A(85gr) takze uplne jine naboje, nez zminujes.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » pát 28. led 2022, 10:39

CORBON Glaser Pow'RBall vypadají asi nejrozumnějš (kulička by měla zajistit hladkej chod prakticky ve všem, plus může pomoct expanzi), ale dá se to sehnat jenom ve stádech :-/



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#56 » pát 18. bře 2022, 11:01

Tyhle magtech first defense guardian gold jsem koupil v K spol Pardubice, mají krabičku 20 ks za 220 Kč, takže cena za kus je příjemná.
Vyzkoušel jsem je v ruger LCP a proti jinak stříleným magtech FJM mi přijdou našlápnutější, navíc výstřel je doprovázen dost silným výšlehem plamene. Z pohledu střelce je vidět velká žlutá koule, z boku to bylo ještě výraznější :)
Nicméně, přebíjí v pohodě, nekoušou se, takže na nošení proč ne. Cíl to minimálně oslepí tím výšlehem.



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#57 » pát 18. bře 2022, 11:33

Technická hnidopišská lingvistická: minimálně ≠ přinejmenším.
Minimálně oslepí = oslepí velmi málo, skoro vůbec.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#58 » ned 20. bře 2022, 00:33

Teď nově taky S&B XRG.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti