Jaké střelivo 9 mm Browning je k dostání na českém trhu?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#16 » stř 27. lis 2013, 01:28

Možná máš pravdu, ale nábojnice snad nevadí hlavni ?
Např. u Makarova je to úplně jedno.

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#17 » úte 10. pro 2013, 01:01

Náboje ZVS mají v nabídce v Plumlově u Prostějova viz http://www.zlata-puska.cz/strelivo-na-zp/pistolove-revolverove/ Nicméně, když jsem se o ně telefonicky zajímal, tak mi jejich nákup docela vymlouvali.
V každém případě, pokud se pro ně (nebo cokoli jiného) chcete do Plumlova vypravit, nachází se zde velice pěkný zámek, takže lze spojit např. s rodinným výletem.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#18 » úte 10. pro 2013, 01:23

To dost nechápu, že prodejce sám vymloval kupujícím svoje zboží ?
Já jsem jich vystřílel z mé PK 380 stovky, absolutně bez žádných problémů.
Ano, setkal jsem se z náboji ZVS 7,65 mm, kdy mě prodejce upozornil, že pokud mám např. starou CZ 50, tak nemusí řádně odpálit. Tyto problémy se vyskytovaly pouze u ráže 7,65 mm.
Toto se popisovalo již jinde a pokud vím tak s náboji 9 mm nikdo problémy tady opravdu neměl !

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#19 » úte 10. pro 2013, 02:18

Nevím, osobně s náboji ZVS zkušenost nemám, ale upozorňovali mně na tvrdé zápalky a poměrně vysoké procento selhačů.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#20 » pon 12. led 2015, 20:27

Bohuliby píše:Prodejna CID v Praze má teď ruské náboje Wolf, cena 5,60 Kč/ks, ale tradičně s ocelovou nábojnicí. Střílel jste je někdo ?

fejfarz píše:ocelová nábojnice asi nebude pro hlaveň to pravé pokud nechceš aby ti tvůj miláček vydržel co nejdéle

Myslíš ve smyslu ničení nábojové komory? Taky jsem na ně koukal. A někde jsem četl, že při používání ocelových nábojnic se rychleji opotřebuje vytahovač. Má s tím někdo zkušenost? Mám objednanou G42 a koukám po střelivu na trénink. Pokud je to pravda, tak bych třeba nerad ožvejkal ocelákama vytahovač, což by pak mohl být při nošení celkem problém...
Ještě jsem se chtěl zeptat - jak hodnotíte Magtechy, zmiňované v prvním příspěvku tohoto vlákna? Resp. co doporučíte v této ráži pro trénink na střelnici? Na nošení se záměrně neptám, nerad bych to tu stočil jiným směrem, tam je spousta názorů a já si již vlastní udělal. Dík



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#21 » pon 12. led 2015, 23:01

Ano, máš pravdu, koupil jsem pouze jen jednu krabičku, v podstatě do sbírky a na zkoušku.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#22 » čtv 29. led 2015, 08:51

Vystřílel jsem z G42 50ks SellBell 9g/92grs a 100ks Magtech 9,15g/95grs. Magtechy byly trochu jedovatější, SellBell měly kultivovanější projev, při nich jsem záblesk z laufu z pozice střelce nezaznamenal. Střílelo se mi s nimi lépe.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#23 » čtv 29. led 2015, 23:08

No, levnější na trening asi nic kromě SB nebude, já mám ještě cca 300 ks ZVS, za cenu 5,50 Kč, a zatím žádný selhač ani problém, ale již na trhu nejsou.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#24 » pát 5. čer 2015, 22:22

Neví někdo, co jsou zač tyhle Magtechy? Vystřílel jsem jich stovku, hned druhá rána slabší, přebilo to a třetí rána slabá jako čaj. Ta už nepřebila, jen to trochu drclo závěrem a natáhlo úderník. V terči bylo pár proseklých dírek od nějakých úlomků, ale hilzna zůstala celá. Zbytek v pohodě, ale pocitově slabší než vlašimský. Předtím jsem střílel Magtechy v té zlato-modré krabičce a ty byly pocitově silnější, než Vlašim. Tak jen jestli to není něco pančovanýho :?: Lugry ze stejných modro-bílých krabiček v pohodě.
Omlouvám se za fotku, můj telefon je taková kolobrnda...kdyžtak můžu blejsknout foťákem.
IMG_20150605_230000.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#25 » ned 7. čer 2015, 13:57

Zvláštní, mám také ty modro zlaté a bez jediné závady z LCP. Na první pohled je vidět nějaký rozdíl? Z jakého jsou roku?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#26 » ned 7. čer 2015, 15:06

Z modro-zlatých mi taky žádná nezávadila. Bohužel krabičku jsem vyhodil na střelnici, tohle je krabička od Lugrů, kterých mi pár zbylo. Na datum výroby jsem koukal, ale nějak ho z těch čísel nemůžu vyčíst. Na těch Lugrech je: BR1024 L-1928. Jinak rozdíl proti modro-zlatým žádný, jak Lugry tak .380 mají červené potombakované nemagnetizující střely a zlaté hilzny.

EDIT: Tady je taky prodávají, tak to asi nebude žádný šmé:
http://www.armed.cz/naboje-magtech-9mm- ... /d-100331/
Je možný, že byly navlhlý a asi se jim tam už nějakej pátek válely, kupoval jsem je na střelnici a krabičky .380 ACP byly trochu zaprášený.



Ex
Příspěvky: 2

Příspěvek#27 » ned 7. čer 2015, 18:32

Minulou neděli jsem vypráskal 50 přesně z této krabičky + 50 dalších SelBel. Popravdě jsem nepoznal rozdíl, dokonce jsem jeden zásobník namíchal a nebyl jsem sto poznat která rána je která. Subjektivně jsou tyhle náboje úplně stejný. Vidím to spíš na špatný skladování, ikdyž tenhle náboj má čímsi zatmelenou zápalku...

Btw: předpokládám že se bavíme o provedení 380A, FMJ s tombakovou střelou. Ty další dvě jsem zatím nikde neviděl.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#28 » ned 7. čer 2015, 19:53

Jo, byly to ty, co píšeš.

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#29 » úte 7. čer 2016, 23:20

Nabídka nábojů 9 mm Browning je na českém trhu stále bídnější, cena však roste do stále méně akceptovatelné výše. Obávám se, že kalibr 380 Auto se pomalu, ale jistě stává "mrtvým". :cry:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#30 » pát 10. čer 2016, 23:46

Je stále dost výrobců, ale prodeje jsou pochopitelně menší, než u Lugerů.
Bohužel to je na prodejcích, jako vše.
Stále je dost hodně majitelů těchto ráží, ale pří vyšší ceně jsou bohužel pistolky uloženy na dně trezorů.
Pouze můj názor.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti