Deformace nábojnic .45ACP

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » pát 18. říj 2013, 20:43

Co může indikovat okem znatelná i když ne veliká deformace vyhozené nábojnice ráže .45ACP do elipsoidního nebo spíše oválného tvaru? Myšleno v krčku, tam kde ji opouští střela. Stříleno z Tanfoglia 1911 Whitness Custom, SB .45AUTO. Všechny nábojnice "zoválněné" vůči ideální kružnici o cca 0.5-0.7mm. Je to normální nebo to indikuje špatnou komoru, vytažení či vyhození? Nikdy jsem se s tím nesetkal u 9mmLuger.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pát 18. říj 2013, 20:53

Deformace nejspíš vzniká během extrakce, možná zabírá vyhazovač malinko dřív než by měl. :?: Jesti zbraň šlape bez problémů tak bych to neřešil.

Ještě mě napadlo, dělá to se všema patronama a nebo jen jednoho výrobce/serie? Taky by to totiž mohlo být hilznou.....

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#3 » pát 18. říj 2013, 21:49

Jsem před koupí té zbraně a střílel jsem zkušebně pouze SB. Zbraň je nová, pouze po předváděčce (cca do 500 výstřelů). Tak jen aby tam nebyla výrobní vada, kterou nejsem schopen odhalit.

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#4 » pát 18. říj 2013, 22:13

Mám Norníka a ten to nedělá, znám Rugera a dva DanWessony, které buď oválnatí nebo vyrábí prohlubně na horní straně krčku... pokud jinak všechno šlape, spíš to vypadá na extrakci a tedy deformaci dávno prázdné nábojnice než něco v komoře (přijde mi celkově, že lugry mají víc rezervy ve velikosti okénka než klony 1911)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » pát 18. říj 2013, 22:29

Měl jsem ruskou plastovou pistoli Viking 9 Luger a tam byly všechny nábojnice po vystřelení tak nafouklé, že se nedaly dál absolutně použít na přebíjení.
Bylo to u všech výrobců nábojů, které jsem střílel. Zbraň fungovala naprosto přesně, bez žádných poruch. Na jiných forech jsem četl, že z rovna u Vikingů to tak je u všech, proto si myslím, že to je určitě z důvodu funkce zbraně.

Řešíme .45 z 1911 a ne Ruskou devítku. sided

Uživatelský avatar
Mnemonic45
Příspěvky: 23

Příspěvek#6 » sob 19. říj 2013, 09:29

Můj Ruger SR1911 taky občas srazí nábojnici v krčku. Je zajímavé, že se to stane jen občas a mám pocit, že čím více jsem z Rugera vystřílel, tím méně se to stává. Celkové má cca 1000 S&B a ani jedna závada, takže to neřeším :) . Chtěl bych se ale zeptat, zda mohou ty sražené krčky komplikovat přebíjení...

Fotky jsou extrémní případy, sorry za kvalitu :) .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#7 » sob 19. říj 2013, 10:33

To by mně taky zajímalo...dá se takhle zmrvená nábojnice nějak "srovnat" a následně použít pro přebití, nebo je tímto odepsaná :roll: :?:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » sob 19. říj 2013, 10:41

Tohle je úplně v pohodě. Matrice si toho ani nevšimne.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#9 » sob 19. říj 2013, 12:07

To Sided : Ano samozřejmě řešíme ráži 45, ale deformace a nafukování nábojnic, které se potom nehodí k dalšímu přebíjení se vyskytuje i u pistolí jiných ráží, proto moje zkušenost. Jedině to porovnat ještě u druhé, stejné pistole, což se asi nepodaří.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » sob 19. říj 2013, 15:06

Jenže u toho Vikinga je to obecná vlastnost daná konstrukcí zbraně (respektive extrémě volnou komorou), čili tady naprostý OT.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#11 » sob 19. říj 2013, 18:16

Samozřejmě, to dnes již vím, ale to neznamená, že u toho Tanfoglia 45 ACP, to nemůže být podobné ?

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 24. říj 2013, 21:01

Mě SR1911 taky občas trochu deformuje nábojnice. Takové drobné prohnutí jako je na fotce, si ale ani nezaslouží pozornost :) .
Silné laborace pak dělávají záseky ve vrchní třetině protože rotující nábojnice narazí na hranu výhozného okénka. Zásek už matrice úplně nevyhladí a údajně pak přebitý náboj s takovou rýhou není ve velkých kvantech úplně zdravý pro komoru zbraně.

Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 22

Příspěvek#13 » úte 29. říj 2013, 00:23

jinda voyer píše:To by mně taky zajímalo...dá se takhle zmrvená nábojnice nějak "srovnat" a následně použít pro přebití, nebo je tímto odepsaná :roll: :?:

Dá se bez problémů použít po přebíjení i pro další střelbu - buď bez obav (tohle přebíjím běžně) 8-)

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#14 » úte 4. úno 2014, 21:55

Tento menší ťukanec mi dělá moje 1911 Remington R1 .45ACP, neudělá to na každé ale asi na 10 z 50 kusů.
Nevíte čím to může být? a dá se tohle přebíjet?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 4. úno 2014, 22:51

Vypadá že to sem tam cinkne do výhozího okénka:) Na přebíjení to nebude mít vůbec vliv..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů