Použití střeliva Hollow Point

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#676 » stř 27. led 2021, 14:16

morho píše:Někdo tu psal, že už má Critical Defense objednaný, jaký obchod to byl?...Na Armoru mají Critical Duty...

Je to objednaný u lokálního prodejce, ale dneska mi volal, že v lugeru je dodavatel nemá. Přijdou mi jen 9Br. Na ty Critical Duty pozor, stále jseou zapsaný v rejstříku rozhodnutí kategorizace jako A pro krátké. Přitom ty dodavatel má.
Tomak píše:...Takže HP Subsonic není takovej nesmysl, jak se na první pohled mohlo zdát ;)
To není, už jenom proto, že ty hornady Critical Defense jsou i v .380 a 7,65.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#677 » stř 27. led 2021, 15:22

greenhorn píše:erteple: Můžeš mi vysvětlit, proč bych měl porovnávat cenu střeliva v ČR s USA? Abych se mohl holedbat, že 1 ks 9L za 30 Kč je vlastně dobrá cena? Cha, cha, cha. Chi, chi, chi. Cho, cho, cho. A že bude hůř asi všichni tušíme. A víš proč? Protože dobře už bylo. ;)
Tak nějak tuším, že prodejci využijí toho, že po novele zákona bude větší hlad po střelivu HP a ceny půjdou nahoru. A zároveň jsem přesvědčen, že používání HP-ček naše problémy asi nevyřeší.


No přeci proto, že Hornady je americká firma. To nefunguje tak, že si výrobce řekne: Hm, tady budu prodávat za draho, tady za levno, protože jsou chudí. No a když to chce nějaký český prodejce dovézt, tak nakupuje za cenu, která je v USA; proto je potřeba ceny porovnávat; vše se dříve nebo později projeví. Ostatně ani alsapro nestíhá vyrábět, ty velké objednané objemy 9 luger plní po tisícovkách. A SB taky s cenou dolů nepůjde - sám nevím, jaká část jde na export a kolik z toho do US, ale proč prodávat tady náboj za 5 korun, když ho můžu prodat jinde za 30 a ještě mi u toho budou líbat ruce? Vždyť v té Americe už ani nejsou lisy a zápalky!

Přesto si nezoufám a neříkám, že "líp už bylo". Toto je holt daň za širokou celosvětovou dostupnost. Koho by napadlo ještě před patnácti lety, že si budeš objednávat optiku, díly a kvéry a US (bez nějakého známého nebo prostředníka, který shrábne 200% provizi) nebo jakékoliv jiné země?
A dále, byť jsem samozřejmě proti směrnici, bych netvrdil, že to jde od desíti k pěti i nejen z důvodu nových zákonů (ZP na 10 let, tlumiče, noktovizory, lasery a samozřejmě ty HPčka - ano, holt je v tom víc papírování), ale i jednoznačné podpory, jaké se střelecké komunitě tady v ČR obecně dostává - onehdy jsem sháněl nějaké protizbraňové samolepky, ale v ČR prostě neexistují - stejně jako nějaká vyhraněná komunita bojovníků proti zbraním. Ano, jsou tu i odpůrci, i mezi politiky, ale ti se ani neodváží říct něco ve smyslu "zbraně jsou špatné", ale jen "se jim nelíbí znění" atd. nejde o to, že odevzdám kosu, abych pak mohl střílet HPčkama, ale pár let jsem strávil po cizích zemích a věř mi, když říkám, že v ČR jsou ve společnosti jednoznačně prozbraňové tendence.

A na odlehčení; pokud toho hladu prodejci využijí, tak můžeš být rád, ne? Alespoň nebude takový zájem o "obyčejné" a ty tedy zlevní.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#678 » stř 27. led 2021, 22:04

rarach89 píše:DJ Die Nastřelení zbraně? Ale no tak, na kolik je NO, na 30m? :lol: Na těch max 5m se není o čem bavit. A Hornady CD jsou právě super v tom, že nedělají problémy snad v žádné zbrani. Tvar + ta gumová vložka zajišťují bezproblémové fungování.

I tak to chci zkusit, už jsem viděl u lugru na 15 m výškový posun o cca. 5 cm, to není až tak málo.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#679 » čtv 28. led 2021, 18:27

Daleko větší problém je, že se člověk netrefí, ne, že prostřelí.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#680 » čtv 28. led 2021, 23:10

I kdyz se netrefi, hp se min odrazi jak fmj. A nemit nastreleno na to, co nosim, je pekna kravina. Nikdo nevi, na jakou vzdalenost bude strilet. Ja k borcovi s ovazanou hlavou rucnikem a kalachem v ruce na 5m nechci.
Jinak samozrejme nosit naboje, se kteryma jsem nastrilel jen 500ran je sebevrazda! :)

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#681 » pát 29. led 2021, 00:35

A to je někde ověřený, že to je sebevražda? Jako že když laufem proženu jen patnáct tisíc, tak je mi to k ničemu? Souhlasím, že by člověk měl mít ověřený chování zbraně s nošeným střelivem, ale takovýhlema číslama bych asi neházel.
Jinak ke střelivu Critical Duty dělá Hornady i tréningové střelivo. https://www.hornadyle.com/handgun-ammunition/9mm-luger-135-gr-fmj#!/



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#682 » pát 29. led 2021, 04:30

Mě by spíš zajímalo, jestli už je tady někdo, kdo je držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo E a už si podal žádost o vyjímku pro nabytí vlastnictví, držení a nošení zbraně kategorie A-I ( střelivo pro krátké kulové palné zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku ) z důvodu ochrany života, zdraví nebo majetku v citlivých prostorách a jak to případně dopadlo?



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#683 » pát 29. led 2021, 06:12

Myslíš podle zákona, který ještě neplatí? Asi těžko.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#684 » pát 29. led 2021, 06:33

@greenhorn: zjistim v pondeli.

@rick: maji i podobne strelivo pro 9x19 Critical Defense 115grs?



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#685 » pát 29. led 2021, 06:43

Jestli tomu dobře rozumím, tak na nárokovou výjimku bude i frangible střelivo: https://www.youtube.com/watch?v=dDIwKM_DanQ. To mi nepřijde úplně šťastné.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#686 » pát 29. led 2021, 07:24

Rick Grimes píše:A to je někde ověřený, že to je sebevražda? Jako že když laufem proženu jen patnáct tisíc, tak je mi to k ničemu? Souhlasím, že by člověk měl mít ověřený chování zbraně s nošeným střelivem, ale takovýhlema číslama bych asi neházel.
Jinak ke střelivu Critical Duty dělá Hornady i tréningové střelivo. https://www.hornadyle.com/handgun-ammunition/9mm-luger-135-gr-fmj#!/

Reagoval jsem na nesmysl od dj die o 500 ranach. Po krabicce patronu mam jasno, jestli mi funguje kver s danyma nabojema, jestli to lita kam mirim. To, jestli jsou dobre vyrobene neberu nijak potrebne, protoze se mi stalo, ze i fabricky naboj mel spatnou zapalku, ktera nesla odpalit. Proto je dulezite mit natrenovano, jak resit zavady.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#687 » pát 29. led 2021, 09:06

juraj1 píše:...maji i podobne strelivo pro 9x19 Critical Defense 115grs?...
To bohužel ne. Ono Critical Defense je primárně pro civil na obranu a Critical Duty pro ozbrojené složky. Oba náboje jsou podle standardu FBI a chovají se v cíli stejně, tedy rozevřít a penetrace 12-18". Jen ta Duty musí ještě projít sklem, plechem, dřevem a tak.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#688 » pát 29. led 2021, 09:17

Pro všechny co si budou podávat žádost o povolení k nošení a držení HPček !!!!

Pro ty z Vás co podepsali, GDPR lejstra a uvedli mailový kontakt.

Můžete po dobu trvání nouzového stavu, žádat mailem bez ověřeného podpisu a od února bezplatně !!!



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#689 » pát 29. led 2021, 09:52

Honzajan píše:Reagoval jsem na nesmysl od dj die o 500 ranach.

A nesmysl to je proč?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#690 » pát 29. led 2021, 13:39

Protoze je to smesne moc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů