Použití střeliva Hollow Point

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#31 » úte 9. pro 2014, 08:25

:D Nejlepší na tom je že výrobce uvádí že je vhodné na sebeobranu a tak z toho plyne že je lépe ho u nás na sebeobranu nepoužívat.

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#32 » úte 9. pro 2014, 08:29

No tak on by se pak někdo mohl i ubránit, že jo ? A to co Halík ? No to přece nechceme ! :D



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#33 » úte 9. pro 2014, 08:33

Jak vidno, evropští výrobci jsou v tomhle opatrnější. Ani ruag, ani SB o zvýšeném ranivém účinku taktně nic neříkají. Naopak zdůrazňují zvýšenou bezpečnost pro nezůčastněné osoby a snadnější práci lékařů při ošetřování zasažených osob. Jediné, co se lze v materiálech dočíst je zvýšené předávání energie cíli. ;-)



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#34 » úte 9. pro 2014, 09:10

O tomhle se diskutovalo v lete v Cekanicich (bylo tam jako "predvadeci" strelivo pro G42) a pry 9br nema dost energie, aby se strela "otevrela" - cili se chova jako klasicka celoplastova.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#35 » úte 9. pro 2014, 09:47

Ale v tom případě by ta dutina byla spíš kosmetická záležitost, ne? Možná by snižovala průbojnost střely ale to je zrovna u této ráže asi dost zbytečné.

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#36 » úte 9. pro 2014, 09:58

No já bych viděl jako velkou výhodu, že i když se při zásahu do tkání nerozštěpí, tak že se hlavně tak neodrazí, když netrefíš.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#37 » úte 9. pro 2014, 10:05

marinakus píše:Ale v tom případě by ta dutina byla spíš kosmetická záležitost, ne? Možná by snižovala průbojnost střely ale to je zrovna u této ráže asi dost zbytečné.

Jak se to vezme... Na tvrdém cíli to bude fungovat jako průbojnější díky "střižnému kroužku" místo "špišky", nemusí tedy tolik materiálu městnat na strany. Na měkkých cílech bude zase, jak říkáš, mít menší průchodnost, asi proto, že se to tam bude plnit materiálem. I když se možná nerozevře, bude i tak předávat měkkému cíli více energie. I to je u obranného střeliva žádoucí.

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#38 » úte 9. pro 2014, 10:13

Já bych řekl, že se rozevře: http://rangehot.com/380-auto-ballistic-test/

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#39 » úte 9. pro 2014, 12:01

Dnes jsem s pánem mluvil telefonicky a řekl mi, že podnět ke zkoušení podá on. Takže si PČR sežene krabičku a dají to zkoušet. Kdy to bude, neví.

Chápu, že pak se může stát, že se toto střelivo přesune do kategorie "A" - zakázané. Ale co teď ? Když teď nejsou zakázané, tak jsou povolené ne ?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#40 » úte 9. pro 2014, 12:37

Řekl bych, že to bude něco jako NO a KN. Dopředu těžko říct co na to řekne a jak to posoudí soud.

a to Carloss: bez vyzkoušení je to čistě akademická debata.


Jinak dost pochybuji o nějaké zbytečně aktivní činnosti PČR. Pořád tam funguje Kremlův syndrom, takže co tě nepálí, nehas.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#41 » úte 9. pro 2014, 12:52

Tomas_2002: O tom byly celá předchozí léta diskuse ohledně Federal EFMJ - doporučuju hledat, přečíst a už znova neotvírat :lol:

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#42 » úte 9. pro 2014, 12:56




pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#43 » úte 9. pro 2014, 15:06

Kdyby se to neřešilo, tak to střelivo mohl někdo použít. Kategorizovalo by se až potom...takže minimálně ten první by s tím býval neměl problém - i když u našich soudů nikdy nevíš. IMHO zbytečná iniciativa. Když už k tomu došlo, tak jsem docela zvědavý, jak se k tomu zkušebna postaví. S homogenní střelou (pokud vím) žádný předpis nepočítá.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#44 » úte 9. pro 2014, 18:58

Chapu obavy, ale na druhou stranu, nepamatuju si na pripad, ze by pri pouziti zbrane civilista utocnika prostrelil a zranil nezucastnenou osobu (klidne me opravte, bude se to hodit k posledni vete nize). Ano, muzu byt prvni, komu se to "podari", ale osobne to pri svem obcasnem noseni FMJ neresim.

A porad je tu moznost kategorizaci nebo prislusne ustanoveni zakona napadnout soudne a argumentovat, ze se uprednostnuje ochrana zdravi utocnika pred ochanou zivota a zdravi nezucastnenych osob.



Pirožkin
Příspěvky: 14

Příspěvek#45 » stř 10. pro 2014, 17:11

Tomas_2002 píše:
Kupoval jsem teď PPK 9mm brow. a prodejce mi k tomu dal krabičku Solid Copper Hollow Point od Magtechu. Prej že ta střela má větší energii než klasická brown a neodráží se = ideální na nošení.


Vážně 9 mm Browning? Jestli jo, tak prosím Vás, kde se to dá sehnat?
V této ráži je skutečně utrpení sehnat něco jiného, než FMJ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů