obranné náboje s minimálním kolaterálem (legální)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » pon 3. srp 2015, 10:31

Nojo, táta byl na vojně v letech 1970-72 :D

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#62 » pon 3. srp 2015, 10:37

My jsme na ostrých střelbách fasovali vatu Akuver a v autech jsme standardně měli ve výbavě voskové špunty. Roky 1982-84. Pravdou je, že hluchý radista je k prdu :-), ale fasovali to i týlaři, šoféři a jiní ...

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#63 » pon 3. srp 2015, 11:02

JakubCh píše:Ty jsou asi super, ale i kdyby se ke mě nějakým zázrakem dostaly, tak je nemůžu nosit, že... Je možná šance, že časem HP povolí i nám.
...

Jen pro zopakování: HP (a jakékoliv střelivo se zvýšeným ranivým účinkem) zakazuje Směrnice Rady ES č. 91/477/EHS
Aby mohlo být civilům povoleno nabývání HP, museli bychom:
1) prosadit změnu Zákona o zbraních a střelivu a nerespektovat přitom znění této směrnice (a vystavit se tak sankcím ze strany EU), nebo
2) prosadit zmírnění restrikce uvedené v této směrnici (hahahahaha), nebo
3) vystoupit z EU, pak bychom tuto směrnici nemuseli respektovat



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#64 » pon 3. srp 2015, 11:33

Nebylo by znění tý směrnice? Se toho nemůžu dopátrat... Nemluvě o tom, že absolutní zákaz stejně neexistuje, např. pro lovecký účely... a naproti tomu při obraně lze použít cokoli, tedy včetně loveckých prostředků. Takže je to poměrně snadno obejitelný nesmysl. Tedy ve věcně teoretické rovině
Naposledy upravil(a) Carloss dne pon 3. srp 2015, 11:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » pon 3. srp 2015, 11:33

Jenže v téhle oblasti EU direktivní pravomoci nemá. Pokud tedy pamatují na Evropské právo dobře.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#66 » pon 3. srp 2015, 12:47




Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » pon 3. srp 2015, 12:52

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 77&from=EN
91/477/EHS píše:Kategorie A –Zakázané střelné zbraně
5. Střelivo pro pistole a revolvery s expanzními střelami, jakož i střely pro takové střelivo, s výjimkou zbraní určených k lovu nebo ke sportovní střelbě pro osoby oprávněné užívat tyto zbraně.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#68 » pon 3. srp 2015, 13:04

Hmmm... takhle to vypadá dost blbě... Dík za linky. Jediný, co tomu lze vytknout je věk téhle směrrnice. Za těch bezmála 25 let by jistě stála za revizi s ohleden na nová lidská a vědecká poznání.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#69 » pon 3. srp 2015, 13:12

Revize proběhla. Když se podíváš na dokumenty, které linkuju já, objevíš tam:
Ve znění:
SMĚRNICE EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY 2008/51/ES ze dne 21. května 2008,

8-)

A k revizím: Před dvěma roky byla snaha Cecilie Malstrom o revizi této směrnice. Za současného složená eulamentu bych byl raději, kdyby k žádným revizím nedocházelo :roll:



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#70 » pon 3. srp 2015, 13:19

Jooo.. už to vidím... 2008... Je to tak? No... o aktivitách tý... tý... no... ani psát s jejím jménem se mi nechce... To bych nechal raději stranou... zatím...

Teď tedy otázka... jak je to s tou pravomocí? Direktivní? Co z toho plyne? Pro státy?

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#71 » pon 3. srp 2015, 13:28

No to by mne taky zajímalo. Já žil vždy v přesvědčení, že tyhle směrnice jsou pro členské státy závazné, takže je v určité lhůtě musí implementovat do svých právních řádů. Ale nésu odborník na evropské právo...

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#72 » pon 3. srp 2015, 19:12

Hele, já mám 5 semestrů Evropského práva, ale nebudu lhát, je to taková kupa sraček, že to rozhodně mým koníčkem nebylo, ba naopak :D A chválabohu se živím normálním právem, ne tímhle hnojem. Je to fakt příšerně složité a dělané stylem "proč jednoduše, když to jde složitě". Zlaté naše právo, byť ani to není dokonalé.
ALE mám zafixované (stejně tak kamarád právník a střelec), že jsou nějaké oblasti, kde EU může leda doporučit. Pokud lze toto řadit pod "vnitřní bezpečnost", tak by tohle mělo být čistě jen doporučující. Můžu si zkusit vyhrabat věci ze školy, ale lidi, ne prosím dnes...mám toho po práci až až..
OPRAVA: nařízení je přímo účinné pro členské státy, směrnice NENÍ přímo účinná, ale musí ji členský stát implementovat, pokud ne a dojde k poškození, hrozí postih za neimplementování.

Zkusím říct kamarádovi, možná tu má i registraci a bude chytřejší, než já. Bavili jsme se o tom minule a taky si myslí, že otázka HP je čistě na členských státech, Bruseli se to může jen nelíbit. Ale pověsit se za správnost nenechám :)
Tak jsem to pročetl a řešení by bylo, že by naše zkušebna určitou munice HP neklasifikovala jako "se zvýšeným ranivým účinkem" - sám vím o dutinách do .45 a 9L od Geca, které jako "A" nejsou klasifikované a prodají je bez problémů na "E" či "B". Jsou to prostě lovecké náboje do karabin v těchto rážích :D. Jenže stejně, držitel ZP má vědět, že dutá špička má zvýšený ranivý účinek atd. atd.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#73 » pon 3. srp 2015, 20:36

Mám dojem, že ať to kroutíme sebevíc, nepůjde z toho vymáčknout možnost nošení v krátké na ochranu ŽZM.
Podle té směrnice je možné povolit expanzky pro lov (u nás s krátkou nelze) nebo sport (a tudíž nabito pouze na střelnici).
O možnosti nosit na obranu přestavěný sapík s dvaatřiceti expanzkami v šupleti bych z mnoha důvodů radši nešpekuloval.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#74 » pon 3. srp 2015, 20:41

No, ono to je o tom ,jak si členský stát dupne. Ne že ne. Pokud by naši řekli "jo" a basta, tak bude ticho po pěšině. Ale upřímně...vidíte někdo u našich politiků chuť něco takového podpořit? Já ne. Takže asi buďme rádi, že jsme rádi.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#75 » pon 3. srp 2015, 21:03

Omyl... Pokud mezinárodní možnost je, tak bych se snažil jí využít a tlačil na naše politiky a argumentoval a podporoval. Včetně toho, že z EU je to jen doporučení (pokud to tak skutečně je). Ne se stáhnout do upity a nechat se sebou manipulovat...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů