obranné náboje s minimálním kolaterálem (legální)

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#121 » pon 6. úno 2017, 11:44

2 honzek86:

Zajímavé, díky za zkušenost.

Mohu se jen zeptat (trochu jsem se v tom ztratil), porovnávány byly tyto?


SP 100: http://www.sellier-bellot.cz/produkty/p ... etail/285/

a jaké subsonicy?

http://www.sellier-bellot.cz/produkty/p ... etail/283/

nebo

http://www.sellier-bellot.cz/produkty/p ... etail/284/

Navíc ty subsonicy jsou vedeny jako FMJ.

A tento SP 124 je v čem v reálu lepší oproti SP 100g, porovnával někdo?

http://www.sellier-bellot.cz/produkty/p ... etail/286/

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#122 » pon 6. úno 2017, 12:02

Ty 124gr mají jiný tvar a nemusely by se sekat. Jejich nevýhodou je to, že se nedají koupit ;), alespoň já jsem na ně nikde nenarazil.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#123 » pon 6. úno 2017, 12:44

Mají je u Brymový. 7,90 za kus. Před 2 rokama sem je tam kupoval za 6,50 :/



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#124 » ned 16. dub 2017, 15:25

Ahoj
Co strela LOS HP? Ma sice malou dutinu, ale neni nariznuta a dutina nezasahuje do mekkeho jadra, je pomedenna cela.
Myslite, ze by to do kratke bylo taky Acko, nebo by to mohlo projit jako legalni?
Prebijim je na tercovku a chtel bych je i nosit.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#125 » ned 16. dub 2017, 18:46

Tak polopate. Bez lestra/razitka nemuzes rict,ze modra je modra. Natoz jestli je neco acko nebo ne. Dokud neni na seznamu, tak to acko neni. Nikdo z nas neni na toto odbornik=nema lejstro. Tak se kuwa uz neptejte porad dokolecka na naboj X ,Y nebo Z, protoze horsi nez tridni nepritel je jen iniciativni blbec, ktery se rad pta a zadava praci zkusebne s jistym vysledkem.

Vysloužil sis opět pauzu, doufám že se během ní naučíš vyjadřovat slušně.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#126 » pon 17. dub 2017, 20:29

Podle mych zkusenosti je SP 100gr zatim nejpresnejsi naboj, s jakym jsem kdy strilel. Navic vystrel je velmi prijemny. No a na druhou stranu naboj SP 124gr je asi nejhorsi :-) mam s nim o dost horsi rozptyl nez s beznym fmj. Tyto naboje jsou naprosto rozdilne.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#127 » pon 17. dub 2017, 21:18

A s obranou toto srovnani nema nic spolecneho



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#128 » pon 17. dub 2017, 23:52

Aha, takze presnost streliva je pro obranu nepodstatna? No dobre... Sufa se na ne ptal, tak mu pisu svuj nazor. SP 100 gr budou na obranu lepsi i kvuli tvaru a proto, ze je to lehka a rychla strela. Ja je nosim.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#129 » úte 18. dub 2017, 08:07

Já nevím, i kdyby bylo střelivo tak hrozný, že by každá rána šla úplně do hajzlu, na jeden až pět metrů je to myslím úplně jedno :)



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#130 » ned 21. led 2018, 21:36

Zdarec, mám takový specifický dotaz (prosím o případné přesunutí do "vhodnějšího" vlákna). Jakou střelu, nebo spíš ráži by jste zvolili pro příp. obranu ve vlaku, s cílem co nejmenšího vlivu na nezúčastněné? Jde mi o to, že ve vlaku je obrana střelnou zbraní poměrně komplikovaná a nebezpečná v souvislosti s penetrací střeliva běžně používaného na obranu. Díky za názory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#131 » ned 21. led 2018, 22:50

podle mě 22lr. A s ohledem na cenu a dostupnost, se stává jasným vítězem soutěže Bezpečností rychlík 2018 :-) Na druhém místě by se mohla umístit nějaká airsoft pistole na plastové kuličky. Myslím to vážně - ještě slabší ráže existují, ale kdo to má shánět a za kolik a výkon (J) je jak lepší vzduchovka. Takže proč se s tím srát zprominutím. Ve vlaku je mezi kupé pouze umakartová deska pokud vím.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#132 » ned 21. led 2018, 23:05

Bohužel jak píše kolega nahoře, vzhledem ke geniálnímu rozhodnutí EU nemůžeme používat JHP, tak s tím něco těžko udělat. Možná něco s velkou pomalou střelou, třeba .45, ale musel by sis přebíjet něco se slabší navážkou. Prostě aby to mělo nižší energii a velký průřez.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#133 » pon 22. led 2018, 00:03

K dosažení menšího průrazného efektu náboj 22LR se přímo vybízí nožem na střele k vytvoření křesťanského motivu, známého často jako odpudivý pro upíry reálnou podobeninou pod pravým úhlem složením 4 odvěsen, nicméně po incidentu po kontrole zbývajících nábojů v zásobníku bude policií nalezeno neschválené výrobní provedení a průser.

V případě dotazu na ještě komplikovanější motiv, známý jako 4 za sebou do kruhu položená obrácená písmena "L", nepřinese ještě vyšší užitek než křestanský motiv, ačkoliv vojenské úspěchy jednoho němce před pár desítkami let by teoreticky slibovaly mnohé. Navíc proveditelnost úpravy je téměř nemožná.



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#134 » pon 22. led 2018, 07:00

Díky všem za odpovědi, přesně tohle sem si myslel, jen sem se chtěl poradit se zkušenějšími :) Malorážku mám, sem s ní moc spokojený, je velmi spolehlivá a v celku přesná, malá, lehká a snadno zvladatelná, takže za mě OK (když tohle střelivo mohl používat Mossad, tak bude dobré i pro mě :D).

audis: ty křesťanské motivy a 4 obrácená Lka mě fakt dostaly :D

P.S.: Tady sem našel celkem zajímavé video k síle .22LR - https://www.youtube.com/watch?v=1pSVn7ozXTQ&hd=1 Pro mě celkem překvapující (čekal sem míň).



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#135 » pon 22. led 2018, 08:39

Osobně bych teda .22 LR na obranu nebral. V tom videu sice střílí nadupané střelivo, ale i tak umí tahle ráže prostřelit hodně. Navíc je daleko důležitější místo zásahu než u větších ráží.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů