obranné náboje s minimálním kolaterálem (legální)



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#301 » ned 6. led 2019, 20:33

Já jsem si vždycky myslel že na nošení nesmím nosit náboje bez zkušebny a to co si doma přebiju zkušebnu nemá tak to používám pouze na střelnici.Jinak já nosím někdy 9mm Luger,ale častěji pistoli v ráži 40sw.U obou ráží používám rychlé a lehké střely



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#302 » ned 6. led 2019, 20:54

@hunter240: hmm, když si teď koupím krabičku Lugerů od SB, ty náboje v krabičce taky nebudou mít kusovou zkušebnu, ne? Ale budou typově definované skrz §3/e a §4/b.

Stejně tak, při koupi legálně dotupných komponent pro přebíjení, dodržení těch uvedených částí zákona a třeba §69/5 nemůžeš nevyrobit zkušebnou povolené střelivo, ne?

Samozřejmě, pokud si doma přebiješ HP, nebo porušíš technologické postupy, takový náboj asi k nošení moc OK nebude. Ale jsem jen laik, co listuje zákonem, tak kdo ví =D



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#303 » ned 6. led 2019, 22:14

@Henry rozumim.

Osobne jsem vystrilel jednu krabku "frangible" streliva na popry. Nemuzu se zrovna oznacit za experta :)

Kazdopadne za rozumny penize bych tim klidne indoor trenoval - kdo nekdy dostal kusem strely do obliceje a pucoval pak poskrabane tvrzene bryle, ten vi...

Kdyby to byla ma blbost, tak ... ale oni 2 exoti s volsovyma rukama si hrali na strelnici na tacticool bojovniky - bohuzel co treti rana, to ocelovy drzak terce ve vzdalenosti cca 5m - "jednu jsem koupil" na tvrzenou plastovou cocku a trochu zbytku jsem plival z huby pri tom, jak jsem nadaval... :)
Po dalsi podobne by asi doslo asi na NO. :)
Nemit bryle - byl jsem bez oka.
Takze frangible na trenink - super vec.

Frangible na NO - nevim, nevim.
Ne nadarmo kdysi v USA zavadeli .357 Mag ;)

Prebijenky na noseni? Nemam paru a rad se necham poucit.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#304 » ned 6. led 2019, 23:47

k cemu ze ma bejt na NO ten frangible dobrej?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#305 » pon 7. led 2019, 11:54

K tomu, že nedochází k odrazům. Je to málo? Kvůli odrazům už zemřelo i u nás dost nevinných lidí. Plus bývají lehounké a tudíž i rychleji ztrácí energii v cíli.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#306 » pon 7. led 2019, 12:12

Kolko ludi zomrelo koli odrazom? Prosim o pocet napriklad za poslednych 20 rokov a nejake blizsie udaje, pripadne odkazy.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#307 » pon 7. led 2019, 12:19

Technická k přebíjení nábojů pro ochranu ŽZM:
§ 69 Nakládání s černým loveckým prachem, bezdýmným prachem a zápalkami a přebíjení nábojů
(5) Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie A, B nebo C smí pouze držitel zbrojního průkazu, který je oprávněn nabývat do vlastnictví náboje pro zbraň kategorie A, B nebo C, nebo držitel zbrojní licence.

Omezení pro držitele ZP E bylo ze zákona vypuštěno už před několika lety (2014?).



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#308 » pon 7. led 2019, 12:31

MRBLUE - určitě jeden policajt, tuším někde v Praze. Ale hledat ti to nebudu. Akorát si pamatuju, že se nejdřív mělo za to, že ho zastřelil pachatel, ale pak se zjistilo, že to byla střela odražená od auta.
U nás se toho zase na ulicích tolik nenastřílí, pořád ještě zaostáváme za hentým vyspělým Západem.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#309 » pon 7. led 2019, 12:38

Moze byt aj vo svete. Pisal si o mnozstve ludi, tak by to nemal byt problem. A aj o tom policajtovi skus, ked to tu prezentujes.




SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#311 » pon 7. led 2019, 12:55

No vona je to strašná práce si to zadat do gůgla. Akorát je třeba místo střela používat odborný novinářský termín kulka. BTW, já jsem nic o množství lidí nepsal.
https://www.lidovky.cz/domov/kriminalis ... _domov_tai



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#312 » pon 7. led 2019, 13:00

Tvoje slova: "Je to málo? Kvůli odrazům už zemřelo i u nás dost nevinných lidí."



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#313 » pon 7. led 2019, 13:05

...a odvolavas sa na pripad v ktorom ani kompetentne organy nezaujali stanovisko k tomu co sa presne stalo. A ty na zaklade toho vyrobis nemalo nevinnych obeti. :-D



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#314 » pon 7. led 2019, 13:21

Ty si něco pícháš nebo seš dys-něco?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#315 » pon 7. led 2019, 13:35

Mudrlant, nemas ako vybruslit z blbosti co si napisal a tak to otacas na osobne utoky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: shitykitty a 7 hostů