obranné náboje s minimálním kolaterálem (legální)



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#136 » pon 22. led 2018, 10:04

Já vím, že to má k ideálu hodně daleko, ale v rámci mých možností (zatím nepřebíjím) je to víceméně nejlepší varianta (tzn. lepší než služební notebook a mobil). Je důležitý mít především hodně natrénováno a kvalitní střelivo (např. S&B LR HV - výkonově i spolehlivostí srovnatelné s CCI mini-mag), což mě .22LR umožňuje.



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#137 » pon 22. led 2018, 10:08

Co takhle revolver ráže 38 spec s nábojema wadcutter? Malá průraznost i odrazivost a zastavovací účinek určitě dostačující.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#138 » pon 22. led 2018, 11:52

Radhagupta píše:Zdarec, mám takový specifický dotaz (prosím o případné přesunutí do "vhodnějšího" vlákna). Jakou střelu, nebo spíš ráži by jste zvolili pro příp. obranu ve vlaku, s cílem co nejmenšího vlivu na nezúčastněné? Jde mi o to, že ve vlaku je obrana střelnou zbraní poměrně komplikovaná a nebezpečná v souvislosti s penetrací střeliva běžně používaného na obranu. Díky za názory.


O kolik více je, třeba s 9 Luger "obrana střelnou zbraní ve vlaku poměrně komplikovaná a nebezpečná.....s vlivem na nezúčastněné", než v MHD, nákupním centru, podzemní garáži, koloně vozidel, parkovišti na sídlišti, na ulici při cestě z kina, frontě na diskotéku, hotelové hale......můžeš dosadit desítky dalších situací kde by případně byly nezúčastněné osoby ?

Není lepší se naučit střílet, trénovat, absolvovat pár kurzů, vybrat vhodné střelivo (je tady několik vláken bohatě zásobených) než spekulovat nad, neuraž se, zbytečnostmi ? ;)

Je pravda, že už název vlákna "obranný náboj s minimálním kolaterálním účinkem" je víceméně protimluv.



Radhagupta
Příspěvky: 120

Příspěvek#139 » pon 22. led 2018, 13:05

maciz: Tenhle náboj jsem ani neznal, díky za tip. Určitě mrknu co umí.
Petzold: Nejdřív odpovím na druhou otázku. Samozřejmě, že je. O to se taky maximálně snažím. Neboj, neurazím se :) Nemám problém se nechat poučit zkušenějšími :)

Teď k té první. Přijde mě, že obrana v kupé vlaku je značně komplikovaná malým prostorem a střelbou z kontaktní vzdálenosti. Podle toho co vím, tak 9mm prosfiští nejen útočníkem, ale "3mi" dalšími kupé. V MHD je to podobné, ale všude jinde máš alespoň částečně možnost ovlivnit "dopad" střely úpravou své pozice vůči útočníkovi. V tom vidím rozdíl mezi obranou ve vlaku a kdekoli jinde. Navíc z kupé se před útočníkem špatně utíká (dnes to nejde mnohdy už ani oknem :D neb nejsou otvíratelná).

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#140 » pon 22. led 2018, 14:11




Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#141 » pon 22. led 2018, 14:50

Radhagupta: No ten wadcutter je takovej diskutabilní, je to lehce naprachovanej náboj a projektil je válec obvykle poměrně tvrdého olova. Deformace v cíli spíš žádná.

Člověku z toho asi nakonec v našich podmínkách vyjde nejlíp něco z produkce firmy Emerson z řady CQC :D. Pokud bychom se bavili přímo o situaci "kupé ve vlaku" tak to bude rychlejší než pistole a účinek bude dostatečný. :)

Ale jinak jsem z toho taky jelen. Někdo doporučuje pomalé, těžké .45 s tím že to má větší průměr a nižší rychlost. Někdo zase lehké a rychlé střely. Někdo těžké subsoniky s komolou špičkou. (zvláštní lehké, rychlé s komolou špicí se nedělají) Já mám 124G SP a olovo je na nich měké tak že do něj jde udělat rýhu nehtem.
Naposledy upravil(a) Dragunov dne pon 22. led 2018, 15:04, celkem upraveno 1 x.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#142 » úte 23. led 2018, 06:39

124 gr SP , deformace veškerá žádná, chová se to téměř úplně stejně, jako FMJ

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#143 » úte 23. led 2018, 07:49

Zdroj informace?

A verze 6,5 g se chová stejně?



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#144 » úte 23. led 2018, 08:50

Střela 100 grs od S/B se nedeformuje ale ztratí stabilitu výsledek viz foto.
100 grs SP.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#145 » úte 23. led 2018, 08:53

Zdroj informace je vlastní zkušenost, dřevo, kus masa, beton
Deformace téměř stejná, odrazivost taky, za mě je 124gr naprd.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#146 » úte 23. led 2018, 23:09

S&B 100gr SP taky nosím a něco jsem s nimi nastřílel, ale nedávno jsem narazil na polopláště Magtech 95gr. Máte někdo nějaké zkušenosti, případně srovnání? Díky



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#147 » stř 24. led 2018, 12:01

wert: a jakou tam máš střelu? Tu s nařezaným pláštěm nebo ne?



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#148 » stř 24. led 2018, 14:30

Nařízlá samozřejmě není. Dokonce to píšou i na krabičce (without grooves)
magtech.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#149 » stř 24. led 2018, 15:12

wert: tak to já zkoušel jen ty naříznutý. Druhý z leva.
http://forum.mujglock.com/nejlepsi-stre ... 1-800.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#150 » stř 24. led 2018, 18:37

Henry: díky moc za odpověď a za link!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host