obranné náboje s minimálním kolaterálem (legální)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » ned 2. srp 2015, 16:30

Jinak řečeno, nasimulovat lidské tělo je nemožné.

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#47 » ned 2. srp 2015, 16:49

Int1m1thy píše:Carloss: prave ze ne... balisticky gel odpovida pouze svalove tkani a to pricne pruhovane ;)

To bys tam to "příčný pruhování" musel mít. To ale nemáš... I obsahem vody to bude tak spíš někde mezi měkkými tkáněmi - vnitřnostmi a svalovou tkání. Ale rozhodně se asi shodnem, že srovnatelný s živým tělem to rozhodně není, žejo.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#48 » ned 2. srp 2015, 17:20

ano ale takhle to uvadi FBI co to simuluje a ja jim verim. Porad pisu ze penetrace v gelu se nerovna penetraci v tele

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#49 » ned 2. srp 2015, 18:27

FBI toho uvádí dost, měl jsem tu čest s ní občas spolupracovat ;)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#50 » ned 2. srp 2015, 22:36

JakubCh píše:... Naopak nepřesná sračka, která lítá málem za roh, jsou Black Mamba. Vypráskal jsem jich krabičku a říkal si, že není možné, abych se takhle najednou zhoršil. Napáskoval jsem další zásobník, domácí přebíjenky a najednou vše zase chodilo, jak má. Přitom právě BM jsem slyšel, jak lidi chválí jako přesné střelivo. Takže možná jen blbá krabka, ale jednou stačilo. Podobně, jako Ty s SUBy.

Mě chodí na 25m dobře ;) . Mířeno na rozhraní černá/bílá.

K tématu: asi cokoliv bude lepší, než ogivál. Taky se kloním k názoru, že lehčí střela je vhodnější a to díky menší hybnosti při stejné energii. Dál je žádoucí nízké průřezové zatížení, kterého lze dosáhnout vhodným tvarem střely: WC, SWC, komolý kužel; a zvolením ráže s velký průměrem střely v poměru k její energii: typicky .45ACP.

Pokud se podíváme za moře, technologie střel s řízenou expanzí už pokročila natolik, že některé náboje 9mm Luger poskytují lepší výsledky v cíli, než .45ACP nebo 40SW.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » pon 3. srp 2015, 04:49

Tuhle fotku jsem už viděl, mě donutí zkusit ještě krabku :D BM na nošení, no nevím. Prostředků to hodně měkkého, na tvrdé překážce se to má údajně rozplácnout a neodrazit se (měkké jádro střely). Viděl jsem test do jílu, ale ve .40 SW. BM dělala paseku jako hrom oproti běžným FMJ. Jestli to tak bude i u Lugeru, nevím.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#52 » pon 3. srp 2015, 08:18

JakubCh píše:Jo, to mi říkal táta, že jsme zpovykaní. Že on na vojně (a všichni chlapi) stříleli z kos a žádná sluchátka, nic. Taky táta z mé K100 občas klidně bez sluchátek na venkovní vystřelí, ale fakt je, že má 64 a uši už nebude mít v takové kondici, jak já.

Ono se to nasčítá a až nebude rozumět a bude při rozhovorech odezírat jako blázen, až mu bude pískat 24h denně v uších, bude si říkat, že to je určitě paprskama X, protože ty kosy mu za mlada přece nic znatelného neudělaly...
Střelbu bez sluchátek stojí za to vyzkoušet kvůli příp. reálnýmu použití, ale dlouhodobě si to dávat - a speciálně z pušek - to prostě není nic dobrýho.
Sry za OT.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » pon 3. srp 2015, 08:40

Souhlas. Bez sluchátek ani ránu (krom té zkoušky, ať vím, jaké to je). Stejně tak ani ránu bez brýlí. Oči mám taky jen jedny. A konec OT :)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#54 » pon 3. srp 2015, 08:50

Ono to je OT jen částečně, protože velký BUM!!! může taky způsobit kolaterál. Ale to už bysme se mohli dostat i k (zakázaným) doplňkům zbraní na snížení kolaterálu, což by sice bylo fajn, ale tady víme úplně jednoznačně na čem jsme a nějaká naše diskuse s tím (zatím, bohužel) nic neudělá.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » pon 3. srp 2015, 09:01

Njn, rád bych ale probral ty Black Mamba. Většinou narážím na názor - k prdu.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#56 » pon 3. srp 2015, 09:51

Už s tím někdo střílel do živýho v reálné situaci? A taky běžným ogiválem? A nějakým SUBem? Pokud ne, nemá smysl nad tímhle moc diskutovat a nezbývá nám, než věřit výrobci.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » pon 3. srp 2015, 10:11

Jo, dostat se k nějakým údajům o reálném použití u nás je bohužel nemožné. Možná googlit na cizojazyčných fórech, ale taky to nemá dle mě smysl. Hlavní zdroj informací jsou USA a tam na Black Mamba budou kašlat, mají HP.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#58 » pon 3. srp 2015, 10:16

Nemožné, neb u nás civil toho v reálu, zaplať bůh, moc nenastřílí... A poldi maj svoje... Ty chci... ;-)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » pon 3. srp 2015, 10:25

Ty jsou asi super, ale i kdyby se ke mě nějakým zázrakem dostaly, tak je nemůžu nosit, že... Je možná šance, že časem HP povolí i nám.
Test těch BM, ale vypovídající hodnota zase celkem nula: https://youtu.be/0JMzClwVGL8



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#60 » pon 3. srp 2015, 10:28

JakubCh píše:Jo, to mi říkal táta, že jsme zpovykaní. Že on na vojně (a všichni chlapi) stříleli z kos a žádná sluchátka, nic.


To my jsme na vojne (1999-2000) uz alespon fasovali 3M spunty do usi.

Ale asi jste me presvedcili a budu se muset podivat po nejakych lehouckych nadzvukovych 9mm Para.
Naposledy upravil(a) Tyrfing dne pon 3. srp 2015, 10:33, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů