Střelivo ZVS (CgT, Technopol, Calibra) - zkušenostiLinux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 21. srp 2015, 11:27

Ahoj, fórum i internet jsem prohledal, ale ještě jsem tu nenašel obecné informace o tomto výrobci střeliva. Již jsem měl zkušenost s náboji ZVS (mám doma ještě dvě krabičky), ale včera jsem koupil tuto zvláštní krabičku, která se tváří jako ZVS, ale je pojmenována Technopol (Calibra). Na dně nábojnice je vyraženo CgT, stejně jako u nábojů s krabičkou ZVS. Zvláštností ale je, že tyto náboje mají stříbrné a menší zápalky, po přeměření je průměr zápalky 4 mm, oproti normálním 4,4. Náboje v krabičkách ZVS mají zápalky klasické. Další věc, které jsem si všiml je ta, že tyto náboje mají lehčí střelu a nižší výkon, dle údajů od výrobce na krabičce.

Půjdu střílet asi až příští týden, tak pak podám info, ale budu i teď rád za každou zkušenost, kterou s těmito náboji máte. Jaký je vůbec vztah mezi firmami ZVS, CgT, Technopol, Calibra, ví to někdo? :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1166

Příspěvek#2 » pát 21. srp 2015, 11:47

Linux píše:Ahoj, fórum i internet jsem prohledal, ale ještě jsem tu nenašel obecné informace o tomto výrobci střeliva...

Zkus hned ten první odkaz :P :
http://www.strejda-google.cz/#technopol+calibraLinux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 21. srp 2015, 11:56

Díky, tyto kusé informace jsem dohledal, ale to jsou jen střípky. Dle všeho už je firma Calibra zaniklá a je tu jen výrobce ZVS, který ale zase dle svých informačních materiálů vyrábí jen 9 mm Luger.

U těchto nábojů se tedy bude jednat o nějaké dlouholeté skladové zásoby. Škoda, že na dnu není vyražen rok výroby. Co ale ta zápalka?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1166

Příspěvek#4 » pát 21. srp 2015, 11:59

Zajímavé, ale vypadá to, že krabička už něco pamatuje. Zápalky netuším.Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 31. srp 2015, 06:29

Tak už jsem měl jeden selhač. Hned první rána na střelnici jen takové pšouknutí a zádržka. Náboj zůstal v komoře a na něj byl natlačený další ze zásobníku. Po vyjmutí jsem zjistil, že náboji chybí zcela zápalka, a odlétla neznámo kam, neboť jsem ji ve zbrani nenašel. V nábojnici chybí průšlehový otvor. Jak budu mít chvilku, tak to nafotím. Je možné, že samotná zápalka obtáhla závěr? Jinak si nedokážu vysvětlit tu ten další nabraný náboj.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3998

Příspěvek#6 » úte 1. zář 2015, 20:27

Linux : U dynamického závěru pokud nemá tlak kam jít rozhodně ano. Neuvádíš zbraň.Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 1. zář 2015, 22:57

Jedná se o dynamický závěr, CZ83.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3998

Příspěvek#8 » stř 2. zář 2015, 10:20

Uvádím to v jiném vláknu zde. Mě se za podobných okolností přebil Makarov. Špatná prachová náplň, která shořela jen z části, takže došlo i k vytažení nábojnice a střela byla cca v půlce hlavně, další náboj normálně v komoře. V tvém případě šla jen zápalka, proto nedošlo k vytažení nábojnice (vlastně neúplného náboje) a opřel se o něj náboj další. Ono se to nezdá ale zápalka obsahuje třaskavinu a působí tam značně vysoká brizance, takže impuls je dostatečný.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů