Kde dobře nakoupit na Ostravsku/Olomoucku/Zlínsku 9mm Luger?

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#1 » pon 7. zář 2015, 19:54

Řeším aktuálně kde nakoupit 9mm Luger střelivo do své CZ 75 TS na kterou netrpělive čekám každým dnem. Jsem z Nového Jičína na Ostravsku, ale přijatelný radius je dá se říct také Olomoucko a Zlínsko.

Předpokládám, že nejvhodnější bude celoplášťová klasika Sellier & Bellot FMJ, popr. TFMJ (zřejmě lepší). Lokální prodejci mají podle mých informací cenu někde na cca 5,4 Kč/ks, což je docela dost. Máte někdo doporučení na to odkud nejlépe brát s příp. množstevní slevou, aby se to vyplatilo (např. x tisíc)?

Pak jsem ještě dostal doporučení na přebíjené náboje AlsaPro http://www.alsapro.cz/shop/index.php?ro ... ry&path=69 . Údajně se dá s nimi při větším odběru domluvit na množstevní slevě (3,80 Kč/ks). Někde tady na fóru jsem se dočetl ale, že se někdo dostal při odběru 10.000ks na 3,10 Kč/ks. To může být nicméně už několik let stará informace a mohlo se to změnit. Máte s tímto někdo zkušenosti jak kvalitativní, tak s cenami? Je nutné brát jenom ve Zlíně, nebo je nějaká pro mne bližší možnost?

Jako poslední jsem až tady na fóru narazil na tyto http://shop.limit.cz/kategorie/naboje-cartridges/ . S těmi ale měli někteří zdejší uživatelé zdá se docela negativní zkušenosti (viz. viewtopic.php?f=28&t=781&start=15). Jmenovitě záseky, neodpaly až po nějaké "destrukce" zbraně.

Přemýšlím jestli vzít ze začátku od každého něco a vyzkoušet, nebo rovnou jen to "komerčně přebíjené" (AlsaPro), popř. jen celoplášťové. Ty cenové rozdíly jsou ale docela znatelné. Na přebíjení svépomocí se prozatím jako začátečník necítím a navíc stejně na to nemám čas.

Pozn.: Na Slovensku, co jsem měl nedávno možnost střílet se na S&B dívali docela s odstupem a doporučovali údajně kvalitnější Maďarskou alternativu. Nepamatuji se ale, co to bylo zač, v každém případě měla bílou krabičku.
Naposledy upravil(a) Magic dne pon 7. zář 2015, 20:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#2 » pon 7. zář 2015, 20:02

Trochu tě nechápu. Neustále řešíš pouze to,jak ušetřit na zbrani, na nábojích, na sluchátkách, co odepsat z daní a jak. Snad svoje koníčky bys měl řešit alespoň trochu jinak. Samozřejmě střelci, kteří mají něco za sebou a nastřílejí hodně třeba přebíjejí nebo mají svoje zdroje ale to se přece neřeší zpravidla hned v počátku. Asi bys měl začínat jinak.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#3 » pon 7. zář 2015, 20:05

Diky za reakci k tomuhle vlaknu, ale prijde mi to docela jako OT (mimo tema) :roll: . To ze to nekdo neresi hned zpocatku jeste neznamena, ze se nemuze najit vyjimka, ktera to resi a muze zacinat jinak. ;)

Moc dobre vim, ze to co utratim za strelivo nekolikanasobne prevysi to, co utratim za zbrane, sluchatka a vsechno ostatni dohromady. To je hlavni duvod proc se na tohle ptam zkusenejsich. Navic kdyz je nakup streliva legislativne omezen na osobni navstevu prodejny.



checkroot
Příspěvky: 39

Příspěvek#4 » pon 7. zář 2015, 20:11

C-Servis Ostrava, přebíjenky TST, cena 4,30 Kč/ks, baleno po 100 ks, vybouchal jsem z CZ 85 cca. 500 ks, ani jedna závada, což se o továrních S&B říct nedá.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#5 » pon 7. zář 2015, 20:16

Diky moc, kdyby nekdo hledal, tak tady je primy odkaz na jejich e-shop http://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esho ... -prebijeny .

Pockam jestli se ozve jeste nekdo dalsi. Zejmena jsem zvedavy na to AlsaPro.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#6 » pon 7. zář 2015, 20:17

Mno, a co takhle nakoupit od každého několik stovek až tisíc a pak napsat důkladnou recenzi či referát, abys tu střeleckou komunitu i něčím obohatil, místo ustavičného vyzvídání.
Nákupy nejsou omezené jen na osobní návštěvu obchodu, řada obchodníků dělá závoz, ale pokud toho vezmeš pár stovek, asi nebudeš zrovna jejich zákazník.
No a další řešení je jednoduché, začni si přebíjet.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#7 » pon 7. zář 2015, 20:18

Cipis diky za dalsi OT.

Vzdyt jsem hned v zahlavi psal odpoved na oboji:
- nezajima mne (ve smyslu lukrativnosti mne jako zakaznika pro daneho obchodnika) par stovek ks naboju, to jsi napsal jenom ty
- nechci prebijet

Tady odpovidam na tve navrhy:
- az budu mit nejakou ucelenou predstavu od kazdeho urcite nakoupim a vyzkousim
- az budu mit s jednotlivymi druhy zkusenosti, tak tu referat velmi rad napisu

Prinos vyse uvedeneho prispevku ve vlakne, ktere se domnivam urcite nebude zajimat jenom mne = 0.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#8 » úte 8. zář 2015, 06:23

Magic: vzhledem k tomu, že nepokládáš konkrétní otázku, tak je ti těžko odpovědět.

Ale aby jsi měl aspoň nějaké informace:
- SaB moc levněj nekoupíš, takže buď budeš platit nebo se musíš dívat jinde. Kvalitativně jsem s nimi nikdy osobně neměl problém, ale slyšel jsem už ledacos. Problémy na vlastní oči jsem viděl jen s jinými rážemi tohoto výrobce.
- Limit - mám zkušenost se 1700 ks nábojů dělaných touto firmou na míru pro jednu bezpečnostní firmu (střela magnetovala, byly docela našlápnuté, ale (!!!) jeden kousek byl bez prachu - takže za mě už ne)
- ALSA-PRO - mám zkušenost s cca 2500 ks - všechny bez problémů, pocitově jedna rána jako druhá, nemůžu proti nim říct křivého slova. Cenově už dole nepůjdou, při nákupu většího množství se dá domluvit sleva. Aktuálně je cena 4 Kč/ks při nákupu nad 1000 ks. Zbytek je už na tvém vyjednávání s dodavatelem nebo zkus zorganizovat hromadný nákup. Jen nevím jak je na tom teď s kapacitami. Tuším, že dělají i závoz při odpovídajícím množství.
- Maďarská alternativa - dřív tu byly docela kvalitní FMS (kdyžtak mě opravte), ale dnes už jsou nesehnatelné a údajně se už ani nevyrábí (jedna paní povídala)

Jestli chceš ušetřit, budeš muset začít moc střílet a brát velké objemy (takže neušetříš) nebo začít přebíjet a o to víc budeš střílet a zase neušetříš. ;-)

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#9 » úte 8. zář 2015, 11:37

mocima: Diky za podnetne informace. V prvnim prispevku je sice vice otazniku, ale verim, ze otazka vyznela spravne, protoze jsi na ni vyborne odpovedel.

- S&B je mi jasne, ze asi vylozene moc dolu oproti prebijenym neposlu, ale zajimalo mne spise jestli je nekdo bral taky ve vetsim mnozstvi, kde a na kolik se dostal. Jinak mam se tady koukat ciste jen po TFMJ, nebo ma smysl i levnejsi FMJ?
- LIMIT- uz podle reakci vice na sobe nazavislych lidi jak tady na foru, tak pres SZ a nyni od tebe to vidim tak, ze tyhle vypustim uplne ze sveho hledacku a oznacim jako nespolehlive
- ALSA-PRO - zkusim se jim ozvat a vyjednat si to, diky za tip. Tady primy odkaz kdyby to nekdo hledal http://www.alsapro.cz/shop/index.php?ro ... uct_id=201 .
- Madarska alternativa - ta krabicka, co jsem na Slovensku mel pod nosem vypadala celkem hmatatelne, ale to je asi uz jedno, resp. budu se drzet toho, co je u nas

Ze zacatku pujdu cestou moc strilet a brat velke objemy a casem se treba dostanu k prebijeni :-). Lapace vlhkosti mam jak v elektrice, tak uvnitr trezoru, tak snad mi vetsi uskladnene mnozstvi (x tisic) bez problemu vydrzi a nebudu muset organizovat hromadny nakup.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#10 » úte 8. zář 2015, 11:42

Jenom jedno upozornění ... existujou limity na počety střeliva, které jemožno držet v určitých typech trezorů, na to taky bacha...to jenom k upozornění na "Magic: Máte někdo doporučení na to odkud nejlépe brát s příp. množstevní slevou, aby se to vyplatilo (např. x tisíc)?"

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#11 » úte 8. zář 2015, 11:46

Diky za upozorneni. O limitech vim, mam tady uz 2 trezory, ale nepredpokladam, ze presvihnu limity byt v jednom z nich (10.000 + 20.000). :D

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » úte 8. zář 2015, 11:48

Jen k debatě TFMJ vs FMJ. Neni to na začátek úplně šumák, z čeho člověk střílí do terče?



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#13 » úte 8. zář 2015, 11:57

HawkCZ: Co se týče rozdílu TFMJ vs FMJ je to úplně šumák.
Jediné, co může FMJ na kryté střelnici s nulovým odvětráváním způsobovat, je větší kouření. Ale začátečník to při všech těch nových pocitech ani nezaznamená.
Naposledy upravil(a) mocima dne úte 8. zář 2015, 12:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#14 » úte 8. zář 2015, 11:59

HawkCZ: To už by možná bylo na samostatné vlákno, ale přesně proto jsem se na to ptal. Dle toho jak to chápu já, je TFMJ navíc oplášťovaná také zespodu a tudíž méně zdravotně závadná a netoxická, tzn. jinýmy slovy nečichám tolik olovo. Tomu terči to ve výsledku je asi jedno, ale střelci už tolik ne. Přebíjenky jsou nicméně všechny co jsem se díval v FMJ (alespoň u ALSA-PRO).

Zajímalo by mne taky co vzít v 9mm Luger na střelnici (větší množství) a co příp. na obranu (menší množství) do zbraně pro skryté nošení. Tady je na to zajímavý článek http://concealednation.org/2014/12/i-me ... out-there/ .



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#15 » úte 8. zář 2015, 12:02

Magic: hromadný nákup, aby se to opravdu vyplatilo, musí být v množstvích, které ti ty trezory lehce překročí.

Kvalitní střelivo, které se běžně prodává, nemá se vzdušnou vlhkostí problém a lapače vlhkosti jeho délku uskladnění nijak neovlivní.

EDIT: o vhodném střelivu na nošení je toho tady nebo na konkurečních forech hromada. Používej víc funkci hledej a nejřív čti a až nenajdeš informace se ptej.

EDIT2: s ohledem na tvůj postnutý odkaz před hledáním vhodného střeliva na nošení pořádně pročti zákon. Zvýšená ranovist je v ČR zapovězena!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů

cron