10mm Auto.

maternav

Příspěvek#1 » úte 1. pro 2015, 22:37

Zdravím. Netušíte někdo, kde se dá koupit střelivo 10mm Auto? Uvažuji o koupi Glocku 20. Tato ráže se mi zamlouvá, ale sehnat ji u nás bude asi trochu problém..

frantisekkozisek

Příspěvek#2 » úte 1. pro 2015, 23:04

Záleží, kde chceš shánět. Ale většinou je to relativně dobře dostupný střelivo. Samozřejmě ne tak jako 9 luger, ale sehnat se dá. A myslím, že na objednávku ti ji sežene snad každej prodejce. Ale vyplatí se přebíjet, to je pak cenově úplně někde jinde

RomanB74

Příspěvek#3 » stř 2. pro 2015, 12:40

> maternav: A jaké ráže aktuálně vlastníš? Předpokládám, že cal 10mm je nějaká srdcová/sběratelská záležitost. Po praktické stránce mi totiž přijde v našem "střeleckém" prostředí jako mírně nestandardní až nepraktická.

mikymoto

Příspěvek#4 » stř 2. pro 2015, 13:04

maternav píše:Tato ráže se mi zamlouvá, ale sehnat ji u nás bude asi trochu problém..

Sehnat se dá, ale hodně krámů to na skladě mít nebude. Navíc nejlevnější vyjdou na cca 12 Kč/kus což není úplně ideál na trénink. Co Tě na této "exotické" ráži zaujalo?

Rough boy

Příspěvek#5 » stř 2. pro 2015, 13:25

maternav: Třeba u Brymový, jestli mají to, co deklarují na netu, tak mají 3 druhy střeliva v této ráži.
Počítej ale s tím, že za 12 nebo 13Kč seženeš terčové střelivo, výkonově lehce nad 9mm Luger. Za našláplejší dáš v pohodě přes 20Kč za ránu, což je asi blbost. Tady už se asi sakra vyplatí přebíjet, jak píše frantisekkozisek.
Nicméně g20 jsem si zkoušel na předváděčce a střílelo se mi z toho příjemně. Ale bylo to s tím slabým terčovým střelivem. Silnější tam v nabídce neměli.

maternav

Příspěvek#6 » stř 2. pro 2015, 22:11

Kalibr mě zaujal hlavně po výkonové stránce. Údajně byl konstruován, aby přinesl výkon revolverového střeliva, do samonabíjecích zbraní. Samozřejmě bráno s rezervou. Na různých youtube kanálech (především z USA) kalibr vychvalují a doporučují i na nošení, za podmínky, že je člověk schopen zvládnout větší zpětný ráz. Výkonem údajně předčí i 45 ACP. Na druhou stranu je asi pravda, že v našich podmínkách, kdy lze nosit prakticky jen FMJ střelivo, 10mm smysl moc nedává a vyšší rychlost střely je prakticky k ničemu. A cenově to je koukám také sebevražda..

fixfokus

Příspěvek#7 » stř 2. pro 2015, 23:10

Ráže 40 S&W by ti nestačila? Má to taky 10 mm, rána dost velká, a střelivo asi přece jen o něco dostupnější, než 10 mm Auto.
Něco k přečtení zde: http://www.luckygunner.com/lounge/10mm- ... ture-king/

ladaj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 3. pro 2015, 01:45

Myslím, že ráži 10auto lze provozovat pokud: je střelec v balíku / přebíjí / má to jako zajímavost na omezený počet ran ročně. Jako jediná nebo hlavní pistolová ráže to dává smysl jen v prvních dvou případech. Trojnásobná cena za ránu (proti 9L) tě v tráningu nenaučí třikrát lépe střílet. 10A se chystá vyrábět selbel, ale předpokládám, že cena i výkon bude velmi podobná magtechu (jako u jiných ráží).

Zpět na