Spontánní výstřel



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#31 » sob 26. pro 2015, 19:55

Luky22 píše:Dancek: "Pak jsem zkrátil hlaveň na 33 mm, tj. po konec dosedacího kužele a rychlost střely vyšla 19 m/s, energie střely 1 J, tlak 819 barů a vyhořet by mělo jen 5,24% prachu."

Zajímavé, ba až neuvěřitelné výsledky. Z toho by vyplývalo, že střelu vypálenou z dvoupalcového revolveru (délka hlavně kolem 50mm) by šlo bezmála chytat do ruky...


Chybí Ti představivost. Vložím-li 38,7 mm dlouhou nábojnici do hlavně 33 mm dlouhé, nemá tato hlaveň ani celou délku nábojové komory, jinak řečeno, krček nábojnice i střela budou při této délce hlavně v „luftu“. Bohužel jsem musel nějakou délku hlavně zadat, jinak QL nechtěl počítat, zadal jsem tedy menší délku než je délka nábojnice.
Tento stav nelze v žádném případě srovnávat s 2" revolverem, kde je kompletní komora a k tomu ješté 51 mm dlouhá hlaveň a střelu Ti rozhodně nedoporučuji chytat do ruky a to ani v rukavicích.



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#32 » sob 26. pro 2015, 20:10

Tak se tímto omlouvám, ajnšto je to 3O let a pár měsíců, co sem si stím hodil naposled. Pepa.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#33 » sob 26. pro 2015, 20:14

to grastli: RG4 váží neco přes 300g náplň 100g. Obraný F1 má 55g TNT.
300g TNT v granátu by byla docela kurevská nálož.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#34 » sob 26. pro 2015, 20:52

marinakus: "to nic nemění na tom, že tu o účinnosti takto odpálené střely někdo kecá". Právě že vůbec nekecá. Zapamatoval jsem si to proto, že to na mě zapůsobilo takovým způsobem, že jsme těchto kravin s odpalováním nábojů s tím, že střela letí bůhví kam rychle nechali. Teď držím legálně náboje 45 ACP a 7,62 x 39 ale opakovat ten pokus se mi nějak nechce. :D

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#35 » ned 27. pro 2015, 17:14

No tak Fkou s 300g TNT bych si chtěl hodit, to by byl ukrutnej mazec :D Už ta normální verze je docela slušná prda ;)

A k tématu - bylo tady někde video, kde zkoušeli odpalovat volně náboje různých ráží a pokud si to dobře pamatuju, tak střelu z pistolového náboje zastavil i sádrokarton...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#36 » ned 27. pro 2015, 17:51

Grasel : já má dokonce dojem, že pouhý tlustší kartón

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#37 » ned 27. pro 2015, 18:46

Na druhé stránce jsem tady linkoval dvě videa, v tom druhém je (mimo jiné) právě tenhle pokus - brokový náboj stěží ohnul karton, a revolverový a puškový náboj udělaly víceméně jen prasklinu v sádrokartonu (pro testy použili .500 S&W a .416 Rem Mag, takže žádné ořezávátka).

A pokud by někoho zajímalo co udělá .50 BMG v mikrovlnce, může se pokochat zde. Tohle už je trochu jiné kafe. https://www.youtube.com/watch?v=E6NcD2rZ9H4

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#38 » ned 27. pro 2015, 20:00

j.v. : To bych čekal i horší účinky na tu mikrovlnku než je natočen. Je tam určitě hodně důležité, že tlak má poměrně rychle kam utéct, když střela opustí nábojnici a ta se navíc roztrhne.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#39 » ned 27. pro 2015, 20:42

Nevím, jestli se to sem hodí a jestli je to správný video, ale v cca 0:18-cté vteřině pokládá kdosi brokový náboj na stolek. Další se pak skutálí a dojde k jeho iniciaci mimo zbraň. V podstatě něco, co jsem popisoval na začátku tohoto vlákna (což asi ocení i cora ( :D )). Není to spontánní výstřel, kvůli kterému bylo vlákno založeno, nicméně výstřel náboje mimo zbraň také nebyl plánován:
https://www.youtube.com/watch?v=WRWapI-wzUE
jinak osobně se domnívám, že jen tak ke spontánnímu výstřelu nedojde. Dle mého je k tomu vždy potřeba nějaký, byť i nepatrný impuls.

P.S.:
Gastly:
.... Nebo vem plachtu 5x5 m, natáhni na zem a nad plachtou střílej z čeho chceš. Je jedno, jestli z malorážky, nebo z kulometu.Obojí ti ukáže že + - 10% prachu nedokáže shořet ani při podpoře plnýho tlaku....

Tento pokus mohu osobně potvrdit. Viděl jsem ho na vlastní oči při jednom "poprovým LOSu" v Otrokovicích. Po několika desítkách ran (cca několik málo stovek ran) se na zemi před palebnou čárou sešla docela slušná hromádka nespáleného střelného prachu. Střílelo se od 9mm Makarov až po .45 ACP.



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#40 » ned 27. pro 2015, 20:55

nj, ale ráčej si všimnout že kolík probírá brokové náboje zjevně něčím rozdrbané či přejeté, je to vidět na obale i drobcích z těch brokových nábojů vysypaných na stole... to je jiná kategorie

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#41 » ned 27. pro 2015, 21:13

A podle čeho jsi to poznal ? Podle té krabičky to poznat rozhodně nejde. Tímhle způsobem někdy i já "rozbaluju" krabičky od nábojů ;) Chybí i jakýkoliv podstatný mluvený komentář. Je to kompilace různých krátkých (sestříhaných) videí a vzhledem k tomu, že leží na stole (dle mého) i továrně vyrobená brokovnice, kterou se chtěl patrně dotyčný ve svém videu pochlubit, pochybuju, že by do ní cpal nějaké "rozdrbané či přejeté" náboje. A že by byl jakýkoliv náboj "rozdrbaný či přejetý" teda vidět nějak nejde :D

Nicméně to nemění nic na faktu, že došlo i při nepatrné iniciaci k nechtěnému výstřelu náboje mimo zbraň. I při vší dobré vůli, pochybuji, že by upravoval zápalku. Prachovou navážku - no možná, střelu (broky či něco jiného) - snad, ale nic takového ve videu vidět není.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#42 » ned 27. pro 2015, 21:53

Jak tady správně někdo poznamenal, zápalky obsahují třaskaviny. Ale i tyto musí být natolik stabilní aby náboje nebyly nebezpečné při běžné manipulaci. Takže výstřel naprosto bez jakéhokoliv impulsu je skutečně hodně fiktivní záležitost a v podstatě věc neuskutečnitelná. Pokud by to bylo jinak, pochovali bychom každoročně minimálně spoustu ženistů a pyrotechniků. Ti s třaskavinami přijdou do styku podstatně častěji a v daleko větším množství.



cora
Příspěvky: 60

Příspěvek#43 » pon 28. pro 2015, 12:28

@Georg - a proč si ty náboje tak teda detailně prohlíží??? Jsem přesvědčen že s těmi náboji neni něco v pořádku, třeba dělal rachjtle... :-) ale cokoliv k tomu jsou jen dohady a nic se z toho nedá odvodit...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#44 » pon 28. pro 2015, 17:23

Jo a nebo je to fake jako většina podobných videí na YT. :roll:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#45 » pon 28. pro 2015, 18:02

Mam osobni zkusenost, ze mi vypadla rozbuska Ž z ruky, asi 110 cm volnym padem a dopadla na sutr. Vubec nic se nestalo, takze souhlas s marinakusem

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů