NESMRTÍCÍ náboje



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#91 » úte 7. čer 2016, 13:59

Hombré mam zkušenost s nesmrticima do brokovnice (SBčka plastove buckshoty 7,5mm nechal jsem si je poslat do zad cca z 15-20 metru) ano boli to ale na ob ranu bych to vživote nepoužil rekl bych že to spíš utočníka akorad nasere o spolehlivosti zbrane s temito naboji ani nemluvě (nepřebiji) jedine do pumpy s gumakama do pistole to bude to samé pokud jsi z plzenskla mužu ti 1-2 prodat (koupit se to neda širokodaleko jedine ty velky koule ale to na sobe fakt testovat nebudu na tyhle jsem čekal prez mesic a musel jsem koupit celou krabici 30kč/ks :lol: :lol:
navic jestli použijes pryž nebo olovo soud moc resit nebude i pryží bezproblemu zabijes

navic v baraku se ti to bude odražet jak pimpongáč takže mužes sejmout i sam sebe :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) franta599 dne úte 7. čer 2016, 14:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#92 » úte 7. čer 2016, 14:09

Tak tak, probíral jsem to obšírně při nákupu gumáků do brokovnice 12GA (dvě gumové koule průměru 15mm), ta guma je tvrdá, žádná měkota a tak při zásahu obličeje, spánků je to na zabití, ale i zásah v oblasti srdeční krajiny může prý být fatální, může způsobit vysazení srdce. Prý...

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#93 » úte 7. čer 2016, 14:18

Já jsem veselý stařík a tak pamatuju všelijaké historky o štětinách se solí. Píše se o otom ve Švejkovi a je o tom i myslivecké fórum!
http://www.loveckeforum.info/viewtopic.php?f=7&t=7027
Co vy na to?
Já bych si pár takových nábojů udělal, kdyby mi někdo z místních mistrů přebíječů poradil jak!
Jako první v pořadí v pumpě by to možná bylo užitečné.



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#94 » úte 7. čer 2016, 20:06

HOMBRE_85: Nic si z toho nedělej, že jsi nedostal odpovědi na své otázky. Já jsem taky nováček a po prostudování zákonů o NO a KN jsem se tady na vlákně taky dotazoval na gumáky. Rough boy mi sem dal odkaz na jedny, ještě jsem je nekoupil, ale jestli mi přijdou a půjdou v mé CZ 75 P-01, dám vědět. Pro mě je taky lepší někoho v KN nebo v NO zasekat gumákama. Oni umí taky udělat pěknou paseku a možná, že při dokazování oprávněnosti použití zbraně by to mohla být polehčující okolnost, snad (nejsem právník). Ta představa, že někoho zastřelím kvůli tomu, že mi chce vzít například peněženku nebo mi vyrazit zuby, mě děsí.



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#95 » úte 7. čer 2016, 20:29

jestli gumak nebo olovo soud zajimat nebude pokud to bude normálni soudce tak budes v pohode i s olovem pokud to bude nejaky exot což je u nas častejai tak pujdes sedet i kdyby ti misto střely litala z hlavne vlaječka s napisem "bum" nikdy bych nepoužil nesmrtici střelivo na obranu to je už lepsi nenosit a nechat to v trezoru střelba jako střelba (co mas za naboj nikoho zajimat nebude)



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#96 » úte 7. čer 2016, 20:36

Je tady nějaký soudce, střelec. Nebo právník. Chtělo by to odborný náhled na věc, jinak jsou to jenom dohady zde na vlákně, jestli by to byl větší nebo menší průser.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#97 » úte 7. čer 2016, 21:04

Pokud už budu mít důvod tahat zbraň, budu chtít mít nabito tím nejúčinnějším (dovoleným) střelivem, které bude spolehlivě přebíjet i za ne zcela ideálních podmínek (náboje na nošení je opravdu nanejvýš vhodné v dané zbrani pořádně vyzkoušet).
Prostě do té doby jde situace řešit jinak; třeba pepřákem... Souhlasím tedy, že je vhodné mít nějakou neletální možnost, ale není výhodné, aby to byla střelná zbraň.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#98 » úte 7. čer 2016, 21:09

můžu se zeptat na jakou vzdálenost je ten gumák o kterém se tu bavíte opravdu nesmrtící?
já kdysi koukla na plastové střely, ale to bylo do 4m smrtící, podle oblečení. takže kromě toho, že to nepřebíjí i k ničemu z toho pohledu o kterém se bavíte, protože u sebeobrany by člověk útočníka stejně pravděpodobně zranil smrtelně.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#99 » úte 7. čer 2016, 21:19

Tak ono bude zalezet hlavne na tom, kam se trefi a jak rychle bude poskytnuta pomoc. IMHO se da klidne gumou zabit a olovem jen zranit, podle okolnosti.



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#100 » stř 8. čer 2016, 07:40

Jen krátce k NO, neboť je to zde OT. Nutná obrana může být nepřiměřená, nesmí být pouze zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku. Vždy záleží na konkrétních okolnostech. Jsou případy, kdy obránce zastřelil neozbrojeného útočníka, v jednom případě dokonce padlo 6 výstřelů, z toho jeden varovný (Usnesení Nejvyššího soudu České republiky ze dne 28. 1. 1998, sp. zn. 1 Tzn 25/97). Je třeba zdůraznit, že se jedná o útok na zájem chráněný trestním zákonem. Tím je myšlen jakýkoli zájem, nejde vždy jen o život či zdraví, může se jednat o útok toliko na majetek obránce.

Já osobně bych nesmrtící střelivo nepoužil, neboť dle mého názoru nedojde k účinnému zastavení útoku.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#101 » stř 8. čer 2016, 09:36

No, trošku bych namodeloval situaci - Ženou se na mě dva grázlíkové (videa na FB a na netu tuto situaci dokumentují dost) mám nabito "nesmtícíma", které špatně přebíjej. Já osobně v této situaci bych byl rád, že mám nabito normálními ostrými, protože než vystřelíte "nesmrtícími", než si uvědomíte, že na vás běží dál, pistole nepřebila, musím nabít, tak jsou junáci u mě a to je dost špatný. Takže v podstatě jsem vůbec nepochopil, proč toto vlákno vzniklo. Nárůst zájmu o zbrojáky a nákup zbraní je z jednoho jediného důvodu, který sem nebudu psát. Mně by taky nenapadlo ještě před 2 - 3 roky, že si zbroják budu dělat. Já mám zbraň proto, abych zastavil útočníka. Ne, aby ho něco štíplo a dál se na mě, nebo na mojí rodinu hnal.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#102 » stř 8. čer 2016, 09:55

Nevyvinutý vlákno o kurzech je zde. bylo by třeba ho trochu oživit. Každý kdo udělal ZP asi o střelecký kurzy bude mít zájem. viewtopic.php?f=9&t=6436&p=104814#p104814

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#103 » stř 8. čer 2016, 10:20

RIVL: kdybys měl revolver, přebíjení neřešíš a stejně tak jsou situace, kdy gumová střela smysl asi mít může. útočníka zastaví. zabrání tomu, že zastřelíš někoho omylem. nebo protože jsi špatně vyhodnotil situaci.
ale je fakt, že pak by si člověk měl možná zhodnotit, jestli raději nechce nosit nějaký kvalitní obranný sprej.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#104 » čtv 9. čer 2016, 08:01

No ten sprej Ti může být platný stejně jako při střelbě v Krušných horách - k ničemu. Holt jsou situace, kdy cokoliv mimo plnotučného náboje útočníka nezastaví. Blbé je to, že nikdy nevíš předem co za osobu na Tebe zaútočí a jak bude na různé způsoby obrany reagovat. Kdyby měl být člověk připraven na vše tak s sebou nosíš kromě kondomu, zavíráku, teleskopu, pepřáku, taseru a pistole pro jistotu i ananas (granát). ;)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#105 » čtv 9. čer 2016, 08:24

mikymoto: jasný, v tomhle máš pravdu. :) já jsem to spíš myslel tak, že jestli tu někdo nosí pistoli jenom proto, že si udělal ZP a teď hledá jak se bránit jinak než ostrýma. tak jestli není lepší pistoli nechat v trezoru a nosit něco jiného. ale to je spíš otázka k debatě, než nějaká rýpavá rada. :) jak jsem psal, sám si umím představit, že ty "nesmrtící" náboje se v nějakých situacích můžou hodit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů