NESMRTÍCÍ náboje

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#31 » úte 16. dub 2013, 09:07

Chtěl bych vidět, jak překvapeni naprosto nečekaným útokem budete přemýšlet, jestli máte první ostrý, brokový, nebo jen plastové placebo...budete mít pravděpodobně problém vůbec vyhodnotit co se ku.va stalo a vytáhnout jakoukoliv zbraň, dokud bude útok trvat.
Určitě nosím buďto plný zásobník ostrých, kde nemusím přemýšlet "přebije mi, nebo ne..." a když se na to necítím, strčím za opasek obušek.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#32 » úte 16. dub 2013, 13:11

To frantisekkozisek a ilicz:

Jako výstřelem na sebe upozorním to je fakt, ale jak znam českej národ každej si řekne "nějakej blb s petardama" a když někdo vidi zbraň tak se radši otočí. Já střílím s malorážkou na zahradě a ptal jsem se souseda jestli mu to nevadí a on to ani nezaregistroval :) mě jen vadí ta naše justice, do vězení se chodí za kraviny a vážný zločiny jsou promíjeny nebo zohledňovány duševním a nevím jakým stavem. Ten příspěvek jsem měl myšlený tak, že bych nechtěl skrz nejakýho grazla bručet. Já nejsem ten špatnej, ale spravedlnost je opravdu slepá.
Ale co píše ilicz je blbost, vždycky záleží na právníkovi a media jsou media ty to vždycky upraví na senzaci at to bylo v ramci zakona ci nikoliv a samozřejmě tam řeknou tu krasnou větu že útočník měl legálně drženou zbraň :x . A právník musí prokázat, že jsem jsem vystřelil v době trvání útoku a nevšiml jsem si, že střela zasáhla útočníka, jelikož jsem se dal na útěk, protože jsem se bál o svůj život. Je blbý mu to naprat rovnou do hlavy, ale lepší než kdyby začal tvrdit něco jinýho :D Ale jak piše AEndy tak v té situaci řešit humaní spacifikování je až na druhým místě. Ono když na mě vytáhne plynovku tak mu dam všechno co bude chtít, pač nepoznám od ostre a iniciativa je jeho. A ono zaleží na zkušenostech, povaze atd. Rozhodně si nemyslím, že kdyby mě teď přepadli že bych se něčeho zmohl. Tasení doma před zrcadlem je něco jinýho než v 22h v brněnským bronxu ;)



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#33 » úte 16. dub 2013, 13:34

Valda83:
Mas tolerantni sousedy, kdyz muzes praskat PETARDY! Byť na vlastni zahrade



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#34 » úte 16. dub 2013, 14:07

Tak ja mam vedle baraku zahradu, takze jeden soused je pres jeden barak a druhej je vedle zahrady. A ja mam na konci hlinenej svah a po boku mam zed, takze idealni strelnice na petardy ;) . Ale jen s malorazkou. Nechci s toho delat uplnej western. Ale libilo by se me tak strilet se vseho :D



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#35 » úte 16. dub 2013, 18:45

Valda83:
No svoje jsem rekl. Koneckoncu pokud jsi dospely a drzitel ZP, tak vis, co delas.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 543
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » úte 16. dub 2013, 19:39

Očividně ale ně ouplně zodpovědný držitel ZP.
Valda: přes Bronx jsem chodil pěšky i jezdil MHD i autem v různý noční i denní doby a můžu ti říct, že jsem nikdy neměl jediný problém?! Čím to?

Nemá cenu něco takvýho rozebírat na veřejným fóru, ale jak jsem řekl - někoho "smahnout" a utéct je hodně velkí kravina. Za tím si stojím.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#37 » úte 16. dub 2013, 21:37

S tou zahradou jsem si delal SRANDU samozrejme se to nesmi. Jinak neco ohledne toho bronxu, nevim jestli myslime stejnej bronx, ale vsichni brnaci vime o co de. Pro upresneni http://poznejbrno.cz/cejl/ a takovych poucnych odkazu je vice. To ze jsi tama chodil a jezdil a NIC je divny, ja s hnedocechama vyrustal do 12 let a bylo to super, mozna proto jsem NE zodpovedny, driv byli jen ti cigani, ted uz je toho vice. Rozhodne mam dite a skrz nejakyho grazla si nepujdu sednout a divat se na dite pres mrize. Moje sestrenka dostala pul roku podminku za to ze bodla/rizla svyho ex kdyz ji skrtil, predtim ji mlatil atd. Bodla/rizla ho do nohy nozem na krajeni chleba, skoda na debilovi nulova, jenze nemeli dukazy ve prospech ji. Me by ilicz jen zajimalo jak by ses zachoval ty. Ja mam dost znamych u mestske i u statni a neni to tak jednoduchy i kdyz ses drzitel ZP udelas vse podle SPRAVNEHO. Presumce neviny je hezka ale policie shromazduje dukazy jak pro tvou nevinu tak pro tvou vinu. Kdyz je pomer dukazu proti tobe vetsi tak ses stejne v haji. Ja vim ze je to tu verejne ale zaroven forum, bavim se otevrene a diskutujem. Reknu svuj nazor a cekam odpoved, necekam ze se mnou budou vsichni souhlasit. Jinak iliczchodim dom z prace po 8 hod vecer, neni problem udelat prochazku po bronxu kolem te 22h, gay nejsem, jen se asi zmenil bronx od doby co ho znam. A to jsem se nachodil na Musilku na koncerty. Nejhorsi bylo kdyz jsem sel s nejakou koc. A pak jsem nejakou dobu jezdil do americke jazykovky na Mosteckou. Staci obcas se podivat v blbou dobu na blby misto. A abych chodil se sklopenou hlavou to promin. Omlouvam se jinak vsem za out of topic :(



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#38 » pon 24. úno 2014, 23:24

Ruag ammo dělá nějaký speciální náboje, který se maj při dopadu na cíl rozpadnout v prach: Frangible COPPER-MATRIX SX

"Frangible COPPER-MATRIX bullets are specially developed for
use in police, military and security training. Frangible ammunition
provides a safe, effective and realistic shooting experience.
It is ideally suited for tactical CQB training, allowing the teams
to engage targets at close range without the risk of being hit by
backsplashes or ricochets.
Made from copper and polymer, Frangible COPPER-MATRIX
is completely lead-free, environmentally-friendly and fully
recyclable.
RUAG frangible ammunition for realistic training
• Reduces backsplashes and ricochets
• “target friendly”, no damage to shooting range facilities
• Non-toxic, lead-free ammunition"

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » pon 24. úno 2014, 23:35

Jestli to ale správně chápu, jsou určeny pro střelbu na blízké terče a střela se rozpadá aby se zabránilo odrazům. Na střílení na kolegy to není ;)

U FOF vidím hlavní výhodu v tom, že se lidé narozdíl od terčů pohybují (pojezdy a kyvky jsou dost slabá simulace), kryjí se a střílí...



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#40 » pon 24. úno 2014, 23:39

Ok... nejsem tak silný v EN. Děkuji za osvětlení.

Dělaj i jiné tréningové střelivo...

"Blank – No risk at training
Plastic blank cartridges enable realistic simulation with service
weapons."



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#41 » pon 24. úno 2014, 23:55

Frangible, jsou naprosto obyčejné "plnotučné" náboje, které v současnosti vyrábí celá řada výrobců, včetně SB. Viz katalog nábojů pro služební účely. Mají homogenní střelu a jsou určeny do prostor, kde by přípané odrazy a fragmentace střel byla na závadu. Byl jsem v SB muničce na seznámení s tímto střelivem a pro civilní sektor toto střelivo není a bylo slíbeno, že ani nebude dostupné. Důvodem je, že dochází k rozpadu na prach při zásahu tvrdého materiálu, tedy i např. velkých kostí v těle a je pravděpodobné, že by případná identifikace zbraně byla velmi ztížená. Tedy tyto náboje pro střelbu na parťáka nebrat! Pokud jde o použití airsoftu, možné to je, ale nevýhodou je nižší váha a nerealistické chování těchto zbraní a často i jejich relatrivní křehkost u levnějších modelů. Používat se v civilu dají a RAM systémy, jakási kombinace airsoftu a paintballu. Nejlépe se ale pracuje s FX simmunition, která se vyrábí v ráži 9 mm Luger, 38 spec a 223 rem, ale není určena pro civilní sektor a má i vysokou cenu. (CCa 1 euro 1 náboj.)



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#42 » úte 25. úno 2014, 07:54

Jinak myslím, že zrovna tyhle frangible jsou kapku jiný,než od jiných výrobců, protože jejich urření je, zdá se, poněkud jiné. Ale v ruce jsem je neměl a mít nejspíš ani nikdy nebudu.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#43 » úte 25. úno 2014, 23:02

Brokový náboj Shock Stop, alespoň takto se tomu říkalo. Byl to polštářek s prošitými broky a po výstřelu se měl rozložit a povalit člověka k zemi a nezabít. Dnes to snad není povolené použít. Dřív jsem to koupil normálně a bylo to od polské firmy Mesko.
Naposledy upravil(a) Bohuliby dne úte 25. úno 2014, 23:08, celkem upraveno 1 x.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#44 » úte 25. úno 2014, 23:06

Jasně.... o těch, jakož i o jiných brocích, jsem slyšel... a někde na dně trezoru by se kousek asi našel... Ale to nejsou ty od RA... Existují i jiné rozpadající se... Nejrůznější "flaty", které při nárazu na tvrdou překážku předávají valnou část energie právě do fragmentace a tím zabraňují ohrožení nezůčastněných osob odraženou střelou. A jistě další a další konstrukce... pro další a další účely...



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#45 » stř 2. črc 2014, 20:34

Chtěl jsem se zeptat na laicky dotaz: slo by teoreticky udelat poplasny naboj ktery by pretlacil zaver? Nebo i pri maximalni mozne navazce by byla sila pusobici na zaver nicotna? :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: lumír a 17 hostů