Zkušenosti s nábojema z LIMIT.cz



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#451 » pon 18. črc 2016, 12:23

Přikládám fotku ze včerejška, vystříleno 50 Limit IPSC 139 gr a 50 Limit 124 gr CuZn10. Docela dost bordelu z nich je.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#452 » úte 19. črc 2016, 13:32

K těm LImit 139 IPSC bych se zeptal, jaká to byla pocitově rána?
Protože podle toho, co mi v limitu tvrdili, tak je pod tou střelou cca 3.9 grs D032, což už může být tlakově okolo tormentačního náboje.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#453 » úte 19. črc 2016, 13:38

No, jsem začínající střelec, vystřílel jsem od ledna jen cca 1200, tak nemám tolik zkušeností. Ale pocitově to byl takový tupější kopanec, nijak výrazně lepší nebo horší.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#454 » úte 19. črc 2016, 14:27

Já dávám 3,9 grs D032 pod 124 grs střely. To teda od těch IPSC musí být docela kopanec :-D



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#455 » pon 1. srp 2016, 11:28

Zdravím,
narazil jsem na německojazyčném gun fóru na nedávnou (květen,červen) diskusi o nábojích Limit Luger 9mm (nejde o přebíjenky). Nějaký střelec tam popisuje svoji zkušenost:

Byl jsem včera střílet. Přibližně při desátém výstřelu se mi přihodilo něco velmi nemilého. Inkasoval jsem extrémně silný a bolestivý zpětný náraz do ruky. Při kontrole jsem zjistil, že mám prasklou pažbičku. Defektní nábojnice (to, co z ní zbylo) byla ještě pořád v hlavni a způsobila roztržení pistole. Menší části pažbičky jsme museli sbírat po střelnici, odletěly a narazily na asi 5metrů vzdálenou zeď. Díky Bohu se mi nic nestalo, až na docela silnou bolest v ruce. Po rozebrání zbraně bylo zřejmě, že se utrhlo dno náboje. Buď bylo dno příliš slabé nebo měl náboj příliš velikou navážku.. Z pistole je šrot..

Tady je odkaz: http://waffenforum.gun-forum.de/index.php/Thread/66671-Limit-9mm-H%C3%BClsenboden-zerrissen/
K textu jsou přiloženy tři fotografie, naneštěstí bez přihlášení do fóra se nezobrazí. Pistole byla SIG P220.

Přestože zůstalo nejasné, kde vlastně vznikl problém, zda u pistole nebo u náboje, podařilo se střelci nakonec přes svého prodejce přesvědčit výrobce zbraně (!), aby mu pistoli vyměnil za tu zničenou, kterou si výrobce vzal k dalšímu zkoumání.

Jestlipak se o tom případu dozvěděli také odpovědní pracovníci firmy Limit..?

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#456 » pon 1. srp 2016, 12:15

Myslíš, že tohle se nikdy nikomu nestalo s továrním střelivem?
Začínám mít pocit, že Limit měl před spoustou let špatnou sérii, pár lidí mělo problémy, a celej internet z toho teď žije, a je to jako s tím pokusem s opicema, vodou a banánem.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#457 » pon 1. srp 2016, 12:43

Octopuss: Pokud bychom se bavili o přebíjenkách (s jejich tovární výrobou nemám zkušenosti), tak bych uplně neřekl. Je pravda, že jsem naposledy střílel limity někdy před 2 lety, třeba už je to teď někde jinde. Žádnou vážnou závadu jsem sice nikdy neměl, ale co výstřel, to pokaždé jinej zpětnej ráz a co vím od kolegů, tak tenhle problém mají pořád. To ve mě moc spolehlivosti nebudí a třeba u Vlašimi jsem toto v žádném případě nezaznamenal. Navíc, Limit zásadně neoznačuje svoje střelivo žádnou šarží nebo datem výroby nebo čímkoliv, čím by se dalo vysledovat z jaké výrobní várky, popř. kdy a který pracovník náboje vyráběl. To znemožňuje jakékoliv zpětné vysledování špatné série a přijímání nápravných opatření z toho plynoucích. Jasně, ta poslední věc nemá vliv na samotné fungování náboje, ale docela to vypovídá o tom, jak se firma staví ke kontinuálnímu sledování kvality, které by jí mohlo pomoct s pošramocenou reputací (zde trošku funguje má profesní deformace kvalitáře :-D). To je v mých očích další mínusový bod.
A ještě k těm IPSC nábojům. Jak tu někdo psal o pár příspěvků výš, tak jestli je údaj o té navážce pravdivý, tak ty náboje jsou hodně dobře našlapaný. K tomu, abych vyráběl náboje takhle na hranici si musím bejt setsakramensky jistej tím, že na strojích a technologiích mám tak malé výrobní tolerance, že nebudu dělat náboje už za hranou. A pokud to dělají na stejných mašinách jak přebíjenky, tak to teda rychle pryč od toho....



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#458 » pon 1. srp 2016, 13:15

Octopuss píše:Myslíš, že tohle se nikdy nikomu nestalo s továrním střelivem?
Začínám mít pocit, že Limit měl před spoustou let špatnou sérii, pár lidí mělo problémy, a celej internet z toho teď žije, a je to jako s tím pokusem s opicema, vodou a banánem.

Jasně, stalo, ale to přece neznamená, že o tom nebudeme již nikdy více diskutovat.
Není tohle snad thread o zkušenostech s náboji Limit? Je. Není to snad nedávná úplně konkrétní a docela bolestná zkušenost? Je.
Tak co Tě na tom rozčiluje? Troufám si tvrdit, že kdyby se Ti při střelbě rozpadla v ruce celá pistole, tak by sis to taky nenechal pro sebe.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#459 » pon 1. srp 2016, 16:12

Já jen že mi připadá, že na ně všichni nadávají, ale reálný negativní zkušenosti na úrovni poškození/zničení zbraně nebo úrazu by se zřejmě daly spočítat na prstech jedný ruky za kdoví kolik let. To je všechno.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#460 » pon 1. srp 2016, 17:51

Na co i prodejci upozornuji, ze do G a walthera nejsou moc vhodne. Cz papa vsechno...



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#461 » pát 19. srp 2016, 14:36

tak jsem taky dneska zkusil Limit 9L a kdyz to shrnu - nikdy vice. Strilel jsem nejaka cviceni po 6, vyjma jedny 6ky v kazdy serii bylo aspon jedno neprebiti. Nektere rany se mi zdaly silnejsi, ale to uznavam, je trochu subjektivni, zablesky z vyhazovaci komory pri prebijeni jak na Silvestra. Zanovni Glock17, cca 1500 ran, zadelanej mnohem vic nez s S&B.
Presnost OK, ale jako bonus mi pri paskovani jedna strela vypadla z nabojnice.
Takze vzkaz do Limit sro - venujte se radsi necemu jinymu, nez bude pruser. Prej brambory je docela jednoduchy pestovat!!

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#462 » úte 27. pro 2016, 21:10

O limitech jsem slyšel dost na to, abych to do své zbraně a rukou nevzal. V tom mám vcelku jasno, když ušetřit, tak přebíjet. Spíš by mě zajímalo, které konkrétní defekty limitního střeliva mají na svědomí ty odpálené krochny apod. Tj. zajímalo by mě, co konkrétně to střelivo činí tak nebezpečným, abych si u vlastních přebíjenek dal bacha.
KOmponenty Limit jsou lepší, nebo se jim také raději vyhnout? Tj. nábojnice a kule. Nabízejí i docela levny sypaný prach, raději netestovat? Říkám si, že firmu, která na trh pošle takové střelivo, bych raději nepodporoval.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#463 » úte 27. pro 2016, 21:41

Můj skromný osobní a ničím nepodložený názor je, že to s Limitama neni zas tak hrozný, jak se může zdát. vzhledem k tomu, po jakých kvantech se to prodává. Osobně Limity ne, ale nikoliv z důvodu "někde sem čet, že je to shit", ale z vlastní zkušenosti: dávaj do toho nějakej prach, co děsně sviní a prská ve srovnáním s SB (ale podobně prskají třeba Magtechy) a přijde mi, že se moc nepářou s kalibrací nábojnic (nepřebíjím, omluvte případné nepřesné termity) a propadávaj jim tam jetý a "nestandardní" kusy, který speciálně u mojí zbraně způsobovaly závady typu "nedovře se závěr" a to v míře cca 7 %, což je dost (velká část z nich měla na dně nějaký klikyháky v azbuce). Jetý nábojnice navíc můžou zejména u (a z) Glocků pustit dno kvuli tý škvíře, co mají Glocky dole u nábojový komory a to pak může nadělat spoustu legrace uvnitř rámu, když si tam ta nábojnice při výstřelu upšoukne.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#464 » úte 27. pro 2016, 22:58

Har.Megido:

Vystřílel jsem od Limitů jak nových tak i těch jejich přebíjenek cca 4 tisíce kusů.
Dosud žádný problém. Asi někde dělám chybu ... :)



permonikostrava
Příspěvky: 239

Příspěvek#465 » stř 28. pro 2016, 05:27

Har.Megido :
Komponenty od Limitu za tu cenu jsou OK , záleží jak si ten náboj poskládáš . Pokud věříš babským povídačkám a napíšeš to co výše , tak raději nepřebíjej !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů