Zkušenosti s nábojema z LIMIT.cz



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#226 » úte 11. úno 2014, 13:29

V armorum nad 1000ks alsapro za 3,7kč

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#227 » úte 11. úno 2014, 17:12

Tak dneska jsem si od fy Munitop vyzvedl 2x 100 ks Lugrů, tak jsi půjdu o víkendu prásknout :D
Bral jsem jak Alsy, tak i Limity a uvidím co bude Walthrovi lépe chutnat.. Náboje vypadají pohledově naprosto v pořádku a totožně (krom nápisu na nábojnici u Alsy), žádnej výrobní zmetek vizuálně neodhalen, uvidíme jěště na střelnici.. :twisted:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#228 » úte 11. úno 2014, 22:54

Můj Walther papá Alsy spolelivě, Limity jsem nebral, ten cenový rozdíl je minimální a po těch názorech na Limit ? Munitop má teď již oboje, hodně jsme panu Juriše psali a proto nám zajistil oboje, dělá to dobře a hlavně ho to baví !

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#229 » stř 12. úno 2014, 08:35

Právě jsem zkoušel rozdíl mezi náboji 9mmL, továrními SB (7.5g) a přebíjenými Alsa a Limit (oba 8g) vložením střely do ústí hlavně pistole a došel jsem k tomu, že ,,nejvolnější" je kupodivu tovární náboj (střela), na druhém místě je Limit a ,,nejtěsnější" je ALsa.
U továrního střeliva se kroužek udělal ve vzdálenosti 21,2 mm od dna nábojnice, u Limitu 21.4mm a u Alsy činí naměřená hodnota 22.2 mm, což je oproti továrnímu náboji o 1 mm..
Je možné že tento rozdíl může zapříčinit rozdíl v přesnosti jednotlivého střeliva?
Ty 0.2mm bych ještě chápal, ale 1mm se mi zdá už dost..

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#230 » stř 12. úno 2014, 08:49

Tvůj pokus se mi zdá podivný :) Nevim co má ukázat..

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#231 » stř 12. úno 2014, 08:54

Jediným výsledkem popsaného experimentu je zjištění, že každý typ střely má jiný sklon pláště.

Přesnost jednotlivých nábojů bude nejjednodušší ověřit střelbou na terč :-)

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#232 » stř 12. úno 2014, 09:05

Jasně, to je nejlepší.. :)
Žádnej extra pokus v tom nehledejte, jen jsem si chystal střelivo na víkend a napadlo mě to zkusit a ten milimetr rozdíl mě zkrátka zaujal ;)



N_Morgan
Příspěvky: 2

Příspěvek#233 » ned 16. úno 2014, 16:03

Hilly píše:Hoši abychom furt nenadávali na LIMIT tak teď mám taky menší problémy s AlsaPRO. S nynější koupenou várkou je v balíčku cca 20 ks ze 100 ks nábojů těsnějších a v komoře se "KOUSNOU" a zbraň nepřebije další náboj. Nejdříve jsem si myslel že je to díky jemnému písku na střelnici, ale bohužel ne.

Na nábojinici je třeba desetinová (někdy i větší) boule, která náboj udělá šišatým a tím se náboj v komoře kousne. Schválně jsem rozdělal cca 4-5 balíčků a každý náboj dal do komory vyndané hlavně. No a výsledek cca 20 ks nábojů se seklo.

EJHLE náboje Alsa PRO taky nejsou DOKONALÉ :mrgreen: jak jsem si myslel


Asi je nejlepší informovat o těchto problémech přímo výrobce, aby mohl přijít na chybu a příště se ji vyvarovat. Zpětná vazba si myslím je v takovém případě pro firmu nejcennější.



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#234 » čtv 27. úno 2014, 07:49

Hoši jediné co mě dostává že cena u výrobce AlsaPRO je vyšší než když ty náboje koupím třeba v MUNITOPu .... cena za balíček je 380kč a u výrobce je 438 kč!!!! Což mě teda osobně sere, jelikož mám výrobce cca za barákem :cry:



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#235 » čtv 27. úno 2014, 12:09

To záleží na každém, jakou si dá marži. Munitopu zřejmě stačí ke spokojenosti méně :-)

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#236 » čtv 27. úno 2014, 18:00

Jestli to nebude tím, že ty si koupíš těch balíčků pro sebe jen několik.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#237 » pát 28. úno 2014, 09:46

Tak tím to rozhodně není, bral jsem od MUNITOPu 1 balíček Limitů a jeden Alsy a cena opravdu 360/380 Kč.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#238 » pát 28. úno 2014, 10:14

Já jsem měl spíš na mysli ten cenový rozdíl, který udělá nějaká smluvně ošetřená množstevní sleva pro stálé velkoodběratele. Oproti jednotlivcům, jako jsme my ostatní, se potom může stát, že v obchodě, či na střelnici jsou nižší ceny, než u výrobce.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#239 » pát 28. úno 2014, 10:44

Hilly.
Ve Vlasimske podnikove prodejne jsou jejich naboje S&B taky drazsi nez u obchodniku. To same je i u AP. U obchodniku jsou levnejsi, nez primo u vyrobce. Vyrobce potrebuje prodavat co nejvetsi mnozstvi a ne po balickach jednou za cas. Proto da velkoodberateli mnozstevni slevu. Za kolik je bude prodavat dal je uz jeho vec. V GC jsou za 4 kc, takze taky levnejsi, nez u vyrobce.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#240 » pát 28. úno 2014, 12:10

Přesně tak! Musel bys tam jezdit pravidelně 2x týdně s náklaďákem. Já si střelivo kupuji vlastně už jenom na střelnici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů