Hodnocení kvality pistolového střeliva

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#16 » pát 13. led 2017, 08:16

JohnyxXx píše:........Hmotnost střel jsem neuváděl jelikož jsem doufal že z první fotky bude patrné že se všude jedná o střely 115grs/7,5g a proto jsem uváděl váhu celých nábojů protože mi přišlo zvláštní že náboje o stejné ráži a váze střely mají rozdílnou celkovou váhu a........

5/ kouknu na krabičky v pozadí Shadow2 kde první a druhá zleva jsou 124gr
6/ Limit 115gr byla Vaše spešl zakázka ?? poněvadž oni nic takového nenabízí
http://shop.limit.cz/kategorie/limit/
7/ krom sebe bullshitujete i čtenáře



JohnyxXx
Příspěvky: 14

Příspěvek#17 » pát 13. led 2017, 08:49

4mike: první je SaB NONTOX a druhé je Geco neboli náboje o kterých jsem také nic nepsal. Cílem ale nebylo dělat profesionální výzkum ale výzkum amatérský a čekal jsem že zkušenější střelci zde podají svoje zkušenosti a já (a i někdo další) se z toho poučíme. Pokud máte informace k tématu "Hodnocení kvality pistolového střeliva" tak budu moc rád když se o ně podělíte - což je také smyslem tohoto tématu. Zatím akorát napadáte mě a moji snahu- což nevím komu jinému kromě vašeho ega pomůže?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#18 » pát 13. led 2017, 08:52

hodnotím obsah, máte s tím problém ?
diskusní forum souvisí s diskusí, zkuste vyvracet mé námitky namísto navážení se do oponenta



JohnyxXx
Příspěvky: 14

Příspěvek#19 » pát 13. led 2017, 09:11

janpolasek píše:Ja mam oblibene SB nontox 7,5 g. Presnost velmi dobra, a zbran skoro nespini. Na noseni pouzivam SB poloplast 6,5 g komoly kuzel. Presnost velmi dobra, prijemny prubeh vystrelu. SB subsonic se mne neosvedcily, pri mene pevnem drzeni pistole se zasekavaly vyhozene nabojnice. Nejvic ovsem strilim SB FMJ 7,5 g, to je klasika. Presnost mne ale pripada mirne horsi, nez u nontoxu. Driv jsem kupoval prebijene Alsa pro, ktere mne pripadaly srovnatelne se SB FMJ, ale ted uz se u nas nedaji sehnat. Limit jsem koupil jenom jednou, presnost otresna a pistole byla spinava tak, ze jsem to jeste nevidel.

SaB NONTOX mě také lákají zatím jsem jich vystřelil jenom 50ks ale už jenom ten rozdíl v zašpinění nábojnice po výstřelu mě zaujal
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#20 » pát 13. led 2017, 09:24

SB NONTOX je ale problém přebíjet. A na fotce je dobře vidět proč, ta dírka je prostě o kousek menší ...

To subjektivní porovnání nábojů jsem si přečetl a je jasné, že to není empirické zkoumání za pomoci přístrojů. Ale nemám žádný problém s tím, že to autor napsal.

Sám střílím klasické SB, čistím po 2 až 3 návštěvách střelnice, takže asi po 100 až 150 ranách. Mosazných pilin jsem si ještě nevšiml, ale to by mohlo být i specifikum zbraně, ne ? Moje ČZ P-07 to prostě nedělá ..



JohnyxXx
Příspěvky: 14

Příspěvek#21 » pát 13. led 2017, 09:45

4mike píše:hodnotím obsah, máte s tím problém ?
diskusní forum souvisí s diskusí, zkuste vyvracet mé námitky namísto navážení se do oponenta

Já ale nechci zanášet stránky toho tématu nějakými žabo-myšími válkami a shazováním druhých protože to nikomu nic nepřinese a pokud má o to někdo zájem tak stačí když si pustí živý přenos z poslanecké sněmovny kde tohle probíhá neustále. Cílem tohoto tématu je podělit se o své zkušenosti a dojmy a pokud máte dost zkušeností i technických znalostí tak si prosím nakupte u nás dostupné střelivo a proveďte testování(výzkum) a podejte nám sem odbornou studii o střelivu prodávaném na Českém trhu. Já to jistě kladně ocením a budu za to rád. Jak jsem již několikrát psal tak se jedná o amatérský výzkum z mé strany.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#22 » pát 13. led 2017, 09:52

Štětíš se zbytečně, nejdřív napíšeš stránkový článek s honosným názvem a pak ti vadí když ti někdo vyčte nesmysly kterými si ho naplnil. Když máš ambice něco hodnotit tak by to mělo být aspoň trochu objektivní.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#23 » pát 13. led 2017, 11:43

Ono je vidět, že Ti zkušenější tu mají zájem jen vytýkat chyby jiným. A že by tu ty debaty, obzvláště vlákno o přípravě, byly nějak zvláště objektivní a jasné, to tedy taky nejsou.

Takže pokud máš stále zájem hodnotit náboje, tak v tom klidně pokračuj, jen se zkus vyvarovat jasně chybných věcí. A piš tam, že to je Tvůj názor. A bylo by dobré napsat použitou zbraň, jak měříš přesnost a podobně.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#24 » pát 13. led 2017, 11:52

Kolombo
"...názor je jako díra do ...., každý mámě nějaký" konec citace
nemám potíž s odlišným názorem ani s odlišnými zkušenostmi, poněvadž je to jak na min. str. psal Petzold "každýmu kveru chutná něco jinýho"
každopádně ten názor by měl mít oporu v objektivních hodnotících kritériích, v opačným případě jde jen o "popsaný papír"
kdo jiný než "ti zkušenější" by měli být oponenty ?
kolombo píše:............. A že by tu ty debaty, obzvláště vlákno o přípravě, byly nějak zvláště objektivní a jasné, to tedy taky nejsou..........

o přípravě čeho ?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#25 » pát 13. led 2017, 12:26

Upřímně - pro nováčka jako já to porovnání bylo zajímavé. Zkuste na to koukat i pohledem někoho, kdo má papíry krátce, načteny základy, ale nic do hloubky - a zkoumá co je na trhu za střelivo a co by tak mělo smysl zkoušet. Pro takovou úroveň to v pohodě stačí :)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#26 » pát 13. led 2017, 12:36

To už se mi zdá jako zajímavější, přínosnější a něco říkající zeptat se v dobrém obchodě (a takové jsou) prodejce, protože ten je schopen pro konkrétní zbraň a účel použití poradit jaké střelivo je optimální nebo lepší než jiné. Já to tak řeším a zdá se mi to dobré. Opravdu dlouhý článek o tom, že některé střelivo špiní více ale méně než jiné, apd., je informace podivná a údaje o dosažené přesnosti s různým střelivem jsou nesmyslné, pokud při zkouškách přesnosti není zbraň upnuta v držáku. Střelba z ruky je pro hodnocení velmi pochybný postup.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#27 » pát 13. led 2017, 12:39

jhora píše:Upřímně - pro nováčka jako já to porovnání bylo zajímavé.


A v tom je ten problém !

Zajímavé možná ale jinak si jenom utvrdíš spoustu nesmyslů které budeš brát jako fakt. Jediná relevantní informace je že Notoxy mají čistší hilznu (to je objev) a že všechny lítaj dopředu. A když se to někdo pokusí oponovat tak se naštětí a napíše ať to tedy udělá líp :roll:



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#28 » pát 13. led 2017, 12:49

kolombo píše:SB NONTOX je ale problém přebíjet. A na fotce je dobře vidět proč, ta dírka je prostě o kousek menší ...

Problém to není.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#29 » pát 13. led 2017, 13:00

Střílím pořád SB Luger 7,5g FMJ. Před Vánoci jsem rozdělal balení, kde měly náboje zelené zápalky (prý to je PČR) a lítalo to trochu jinak (netvrdím že blbě) než jsem zvyklý, než se zlatými a byl potom zlatý prach v pistoli. No a co...., střílelo to, přebíjelo to. Nejsem Adam Tyc abych to musel řešit.
A jedná se o jeden náboj od stejného výrobce. Možná by mělo smysl řešit co které zbraně nežerou, nebo co je vyloženě špatné, ale špinění a přesnost je tak strašně subjektivní, že to je bez laboratorního vybavení akorát rejpání se v h...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#30 » pát 13. led 2017, 13:14

přesnost není subjektivní, měří se pravítkem na terči i bez laboratoře :!:

jedna z potíží v podobných srovnávačkách je to, že každý máme trochu jiný kritéria v tom co je přednostní a co nepodstatný
čili z mého úhlu pohledu by to bylo
1/ akceptovatelná přesnost v danné zbrani v závislosti na plánovaném použití
pokud to má být střelivo na mířenku, je řekněme nevhodný cokoliv s rozptylem řekněme 5cm a víc
a je uplně fuk jak to špiní a jestli je to o 20 či 50hal dražší než něco co špiní méně, pokud to dokáže dát trenink či závod (cca 250ks)bez zádržek znečištěním s dostatečnou rezervou.
2/ akceptovatelná cena - potřebuji toho např 15 - 20 k ks ročně, čili pokud to sice lítá "jednou dírou"
ale za cenu 10kaček rána, je opět irelevantní jak to špiní, poněvadž to není akceptovatelné bez sponzorů
3/ pokud jsem 1+2 schopen docílit s přebíječkama líp než továrnama a ve finále je to čistý jak nontoxy
je asi blbost testovat dokola každých pár let dokola dostupnou produkci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů