.22 LR

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#106 » čtv 5. pro 2019, 10:14

Tieto Federaly sú Standard Velocity, výrobca deklaruje 329m/s úsťovku z neznámej hlavne, čo je menej ako S&B Rexy... :evil:
Skúšal som to kedysi v rámci testovania streliva z Waltríka P22 - opakovačka :lol:



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#107 » pát 10. led 2020, 20:55

Pánové RWS se tu víceméně doporučují jako povedené střelivo, ale které? Mám novou flintičku CZ 455 Synthetic 16" (bohoužel Varmintka již nebyla ve výprodejové ceně)

Mám tu zbytek S&B HV, S&B Stadart a krabku Winchester Super Speed 40gr co mi zbylo po Berettce M71. To by mohlo na "zalapovaní" hlavně stačit a pak jsem dnes koupil RWS Target, neb Lapua ani Elley neměli.

Máte někdo odzkoušeno něco další z této hlavně/flinty? Striktně podzvukového.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#108 » pát 10. led 2020, 21:48

RWS Target Rifle jsou dobrý patrony, jestli s tím začínáš, možná až moc dobrý.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#109 » ned 12. led 2020, 21:41

RWS Target Rifle potvrzuji, mám CZ 452 Varmint a chodí mi parádně. Mám taky Elley Standard a i ty jsou naprosto v pohodě, a jsou levnější než ty RWS

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 71

Příspěvek#110 » čtv 23. dub 2020, 15:23

Trochu to tu oživím.
Nemá někdo zkušenost s Fiocchi TT Sport? Přemýšlím o vyzkoušení jako tréninkový náboj pro Vostok SM2. Běžně střílím Lapua Magazine (staré zásoby). Je to srovnatelné co do přesnosti nebo se na to mám vybodnout?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#111 » čtv 23. dub 2020, 17:42

Kedysi dávno som skúsil v ZKM 456 na MAO. Oproti SK Standard Plus (ktoré som bežne používal, ale práve neboli na sklade) bol rozptyl horší. Nakoniec som doaproximoval k SK Rifle Match... a potom šla zväzarmovka z domu. ;)

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 71

Příspěvek#112 » čtv 23. dub 2020, 17:49

Diky za info.
Potom co jsem na webech zjistil, tak s klidem zustanu u Magazinu/SKstandardplus a SK RM a zkusim jeste nejake Eleyky nebo RWS. Kdysi na trenink byly fajn hnede Standardy Eley. Musim neco otestovat, byl jsem roky mimo strelnice a flinta zahalela!



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#113 » čtv 23. dub 2020, 17:53

Na ty Fiocchi se vybodni a zůstaň u sypaček SK. Dají se najít testy a žádná sláva to není. Tak do pistole ještě možná, ale do pušky určitě ne.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 71

Příspěvek#114 » čtv 23. dub 2020, 18:23

Díky. Byl to jen takový dotaz - ze zvědavosti, protože si nepamatuju, že by někdo, koho znám, nějaké Fiocchi střílel.



hunter240
Příspěvky: 226

Příspěvek#115 » pát 29. led 2021, 16:15

Ahoj střelci,nosíte u sebe někdo malorážkovou pistoli na obranu?Jaké náboje by jste doporučili na nošení?Mám berettu 71 a poslední dobou mě začala nějak bavit.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#116 » pát 29. led 2021, 17:36

Ahoj, kdysi jsem začínal s Rugerem SR22 a nosil jsem CCI Mini-mag nebo standardy S&B HV. Zkrátka ty, které měly nejmíň selhačů a největší výkon/penetraci. Ruger žere skoro všechno, ale tyhle dvoje náboje jsou asi top. Vyzkoušel bych vše dostupné a co bude chutnat Beretce nejvíc, to bych nosil. Malorážka je supr!

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#117 » pát 29. led 2021, 19:41

Do B71 stačí klasický SaB standard, za pět let jsem neměl jediný selhač (vystříleno pár tisíc z mé B71 z roku 1976). A je fakt, že se dobře nosí, určitě je to lepší než nic (zatím).



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#118 » pát 29. led 2021, 19:42

Ahoj, občas nosím PPK-L a v něm většinou Remington Thunderbolt HV, nebo S&B HV. Spolehlivě mi přebíjí a nezávadí se vším, co jsem zatím zkoušel, takže na střelnici střílím jen Standarty, protože jsou nejlevnější, ale na nošení pro jistotu páskuju HV.
Jak už psal Radhagupta - zkus, s čím bude fungovat a to nos.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#119 » ned 31. led 2021, 05:15

Ty Thunderbolty jsem pro pistoli vyřadil. Mají hodně volných střel, což u mé CZ P-07 kadet způsobovalo zádržky při podání náboje do komory. V dlouhé malorážce se tento problém nevyskytuje. Mým favoritem pro pistoli jsou S&B HV. Spolehlivé, levné, běžně dostupné a nešpiní hlaveň.



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#120 » pát 5. úno 2021, 16:49

Taky střílím svoji pistoli převážně HV-čkama a párkrát se mi stalo, že se výstřelem nábojnice roztáhla v komoře a zpětný ráz, ani vytahovač ji nevytáhnul. Muselo se jí pomoct tyčkou zepředu. Stalo se mi to ale jen u dvou krabiček z jednoho nákupu, asi "vlastnost" nějaké série.
Pro jistotu nové náboje před napáskováním trochu poválím po mastném hadru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host