Strhávání

Co jinam nepatří...


Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#61 » pon 13. dub 2015, 16:54

havran: Střílel z ní akorát můj syn, který jinak střílí s devítkou. Pokud si vzpomínám, lítalo mu to trochu jinak, ještě víc dolu, ale tenkrát trochu pršelo, takže podmínky nebyli zcela regulérní.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#62 » pon 13. dub 2015, 16:56

Majkl: Dík, ten diagram jsem už viděl. Podle toho to vypadá na strhávání. Jenže mate mě ten soustřel. Nechce se mi věřit, že bych pokaždé strhnul stejně. Skoro přesně. Copak jsem robot? :-)



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#63 » pon 13. dub 2015, 17:00

mikymoto: To právě nevím, jestli strhávám. S tou oporou to je dobrý nápad. Příště zkusím. Jestli je blbě nastřelená, pak nástřelný terč někdo vyráběl tužkou. To se mi taky moc nechce věřit.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » pon 13. dub 2015, 18:13

Střel si z něčeho pořádného (brokovnice, mosin, ....), bezprostředně poté bude pistole "plivanec" a tak to vyhodnotí i to strhávající podvědomí. Taky můžeš někoho požádat, ať ti skrytě nabíjí náhodně prázdnou nebo s jedním patronem. Případné strhnutí při suché ráně cítíš.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#65 » pon 13. dub 2015, 18:34

ladaj: Dík za reakci. Asi nejlepší bude tu mojí pistoli dát do rukou zkušenému střelci, který určitě nestrhává a čekat na jeho verdikt. Pakliže je gun v cajku, střílet, střílet a střílet. :-)



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#66 » pon 13. dub 2015, 22:13

ja strhávám naprosto presne a spolehlive doprava takže s tim pri střelbe i počítám a funguje mi to kolega z meho glocka strilel taky jemu to šlo presne do středu (umi to držet a mačkat :lol: ) -> ano da se strhávat přesne



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#67 » úte 14. dub 2015, 05:33

franta599: děkuji, to jsem chtěl slyšet. :-) Jestli se dá strhávat naprosto přesně. Takže je možné, že je to i můj případ.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#68 » úte 14. dub 2015, 06:36

Nie je to nahodou pristup korekcia symptomu namiesto priciny ? :mrgreen: Ja som sa v priebehu roka zo strhavania nadol prepracoval na strhavanie doprava nahor (asi to bude prechodom na .357). Susenie s tym zatial vela nespravilo, proste ked cakam kopanec, ocividne sa do toho opriem inak :oops: .

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#69 » úte 14. dub 2015, 08:12

MM
to je gripama



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#70 » pát 10. čer 2016, 22:34

Chápu, že tenhle dotaz je ze svojí podstaty hloupost :roll: , ale přesto bych uvítal, kdyby mi někdo zkusil poradit. V létě dělám zkoušky na ZP. Udělal jsem kurz na střelnici, ještě jedna část mě těsně před zkouškou čeká, ale při prvních střelbách se ukázalo, že strhávám dolů. Rada, ať držím pevněji a mířím výš úplně nezabrala, sice občas něco padne do černého, ale v podstatě ať mířím jakkoliv vysoko, většina je u dolního okraje terče. Rady o míchání školních nábojů nebo sušení mi nepomůžou, nemám ZP a tedy ani zbrań, zkoušel jsem airsoftku ale to zjevně moc nefunguje (s ní nastřílím výrazně lépe). Na střelnici, kde se připravuji, mají termíny na tenhle měsíc vybrané, na příští zatím nevypsali a do toho mi ještě padá dovolená. Doufám, že aspoň jednu individuální hodinu s instruktorem do zkoušky ukořistím, ale zatím se mi podařilo na příští týden sehnat jenom hodinu s instruktorem na jiné střelnici. Naivně jsem si říkal prima, instruktor mi opraví nejhrubější chyby, konec konců potřebuju "jenom" nastřílet na ZP, učit střílet se budu potom. Jenomže při rezervaci mě hnedle zkraje upozornili, že instruktor bude jenom stát za mnou a hlídat bezpečnost, nic mi radit nebude. Nevím, jeslti je to ve střelecké branži normální, každopádně bych potřeboval poradit, jak tu hodinu "samostudia" nejefektivněji využít. Rada ať jdu jinam nepomůže, sehnat v Praze hodinu bez ZP s instruktorem v dohledné době abych se tam dostal mimo pracovní dobu je docela masakr.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#71 » sob 11. čer 2016, 09:13

Chce to správný úchop, dýchání, spoušť táhnout prvním článkem ukazováčku (NEočekávat výstřel - musí překvapit) a nespěchat. Doporučuji si nabíjet zpočátku např. jen 3 náboje. U sebe pozoruji nejlepší výsledky na počátku střílení. S ubíhajícím časem a počtem vystřílených nábojů se přesnost zhoršuje. Vliv na přesnost v čase má také váha zbraně, je rozdíl držet 700g Glock a 1100g CZ75B.
Nakonec bych také zkusil jednoruč, jak střílejí mířenkáři. Postoj bokem k terči a slabá ruka v zadní kapse kalhot.



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#72 » sob 11. čer 2016, 09:25

I když nejsem "odborník", zkusím napsat pár rad:
- spoušť mačkej středem posledního článku ukazováčku
- nejdříve lehce namáčkni k začátku zvýšeného odporu spouště
- potom pomalu plynule zvyšuj tlak na spoušť
- k výstřelu by mělo dojít cca. po 2 až 7 sekundách (z počátku se snaž, aby to určitě nebylo dříve)
- výstřel tě musí překvapit
- to všechno bys měl dělat automaticky a soustředit se hlavně na mířidla, aby byla v rovině a pohybovala se v černém fleku uprostřed terče
- pozice mířidel je mnohem důležitější než pozice záměrného bodu na terči (malá odchylka udělá mnohem větší chybu)
- nesnaž se zmačnkout spoušť zrovna v okamžiku, kdy záměrná cestuje přes střed
- drž pistoli tak, aby byla v silné ruce posazená co nejníž
- síla úchopu by měla být asi taková, jako když kamarádovi chlapsky stiskneš ruku při podání (tj. silně ale ne křečovitě)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#73 » sob 11. čer 2016, 09:39

Perfektní rady!
Jen bych si dovolil dodat "Sušit sušit sušit!".
Airsoftka? Jaká? Dobrý sou CO od Crossmana, nemaj blow-back což šetří plyn a maj dlóóóóuhej chod spouště, což je (podle mě) dobrý právě na odnaučování strhávání.
Ta mířenkářská svazarmosauří rada je taky OK.
K dýchání.. Spouštět na výdechu netajit dech ikdyž to svádí.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#74 » sob 11. čer 2016, 10:38

Já nestrhávám, ale zato mi při mačkání spouště hlaveň vytrvale poskakuje doprava. Netuším co s tím, prostě jak zaberu prstem, celý se to posune. Když normálně dlouho mířím, je to ještě ok, ale jakmile se pokouším po každý ráně stáhnout a zamířit znova, je to tragédie.
Zpevnit úchop nepomáhá.
Napadá někoho co s tím?

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#75 » sob 11. čer 2016, 10:44

octopuss:
Který přesně kousek prstíku (či chapadélka) se dotýká spouště?
Měl by to být střed posledního článku ukazováku.
Nebyl ten ukazováček někdy vážněji zraněnej?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host