Čištění zbraní

Co jinam nepatří...

LDK

Příspěvek#1306 » pon 12. říj 2020, 15:36

Ahoj, trochu bych tu odbočil od čištění hlavně a zeptal bych se jestli vůbec a případně jak často rozeberete a čistíte komplet celou zbraň? Moc se mi do toho pouštět nechce, ale říkám si, jestli to jednou za čas není také potřeba.

Destructor

Příspěvek#1307 » pon 12. říj 2020, 15:57

Mě z mé oblasti IT naučil život to, že se nemá šahat na to, co bezproblémů funguje. :)

audis

Příspěvek#1308 » pon 12. říj 2020, 16:49

Málokdy.
představa, že bych celou zbraň rozebral na prvocinitele a cistil (a přitom od začátku viděl pouhým rozebráním pro čištění, že není co čistit), tak asi nemám co lepšího na praci. S bonusem, že to třeba neslozim zpět. Na prvocinitele kašli, není potřeba roky a roky.

Vždyť to vidíš, že to je nebo není čisté pouhým rozložením pro čištění. Drobné nečistoty nevadí. U pistole spoustak nerozebiram, nehodlám, vytru hadrem kde dosahnu a kartáčkem na zuby, drobně se zlepší spoušť a není tam co víc čistit. Dalo by se z toho jist.

LordSalix

Příspěvek#1309 » pon 12. říj 2020, 17:10

U glocka je kompletní rozebrání otázka minuty, ale tak nějak není co čistit, většina zbraní by fungovala i brutálně zahnojená. Spíše mám dobrý pocit, když si občas prohlídnu drobné součástky, že je vše v pořádku. Zvláště když ji nosím. Ale tak to mám u každé zbraně, takže vždy jako první u nové zbraně se naučím ji celou rozebrat. U koupě nové zbraně pak posuzuju, jestli mi přijde chytře navržená nebo má některé uzly stupidní, pak ji nechci :D

iloveguns

Příspěvek#1310 » pon 12. říj 2020, 17:25

Jedině perkusní revolvery na černý prach. Ty pravidelně po každé střelbě rozebírám do posledního šroubku a vyvařuji ve vodě se saponátem. Hlaveň pročistím kartáčkem, komory válce také. Potom namažu a složím. Revolvery jsou stále jak nové.

ondrush

Příspěvek#1311 » pon 12. říj 2020, 18:51

perkusny revolver tez obcas komplet. taka zabavna aktivita na cely vecer, ked sa chcem schovat v garazi pred rodinou. pusky takmer nikdy - spustak som naposledy vyberal asi z M305 kedze to bolo sucastou bezne rozborky a tu som predal uz pred par rokmi. inac u modernych pistoli sa mi zapacila metoda do ramu naprskat jar/tekute mydlo a preliat horucou vodou, priamo z kohutiku po dostatocnom odteceni. chcem skusit mycku nadobi, ale to az ked bude hotova nova kuchyna, bohuzel. ale u pistoli u mna nebyva ani tak bordelu zo strelby, ale skor prach a bordel z nosenia, preto splachnutie vodou postacovalo

Zpět na