Česká zbrojovka - cenová politika

Co jinam nepatří...


kiv61
Příspěvky: 590

Příspěvek#16 » pát 26. črc 2024, 18:18

Překvapuje, že za 35 let tu většina nepobrala klasické tržní mechanismy jako je konkurence, nabídka/poptávka, cenová tvorba podle velikosti trhu a další návazné jako rentabilita budování a provozu obchodní a servisní sítě, v neposlední řadě pak marketing.
Prostě na trhu kde se prodá řekněme 30 mil střelných zbraní ročně se každý výrobce/prodejce musí chovat poněkud jinak než v pidizemičce s prodejemi kolem 10 až 12 tis jestli vůbec ...

@ expres: podle této "logiky" by tedy např. US občané měli mít slevy na letenky u Boeingu či lidé z EU až poletí Airbusem? :-)



JirkaCV
Příspěvky: 1942

Příspěvek#17 » pát 26. črc 2024, 19:13

Nevýhoda současného systému je v tom, že to máme dražší.
Výhoda současného systému je v tom, že si to můžeme kdykoliv koupit.
Nevracel bych to.



expres
Příspěvky: 696

Příspěvek#18 » pát 26. črc 2024, 19:51

Já to pochopil dobře. Nekupuji je v novotě a bazar mi přijde cenově normálnější. Ovšem si 5x musím říct, zda je chci nákupem podpořit i těch bazarovek... Mám to tak i u jiných značek a zboží co vím že mě zdimou. Škoda, Plzeň, agroferti humus,atd.atd,firmy které se ke mě jako zákazníkovi dříve choval špatně, jak přístupem, tak servisem... Ale každýho věc koho podpoří a za kolik.

Ten příspěvek CZUB na vývoj Brenu1 nebyl nejmenší. Když beru v potaz cca 3% populace má ZP a Bren by si koupilo třeba max do 0,5% s 3% lidí se ZP. Tak pochybuji že zkrachují (měli by na tom zisk i tak). Plus by si tím udělali lepší pr. mezi střelci jako podpora domácího trhu. Což však je jim očividně ukradený.. Fajn, prachy držím já a tak sou mi taky ukradení :D



Střelec
Příspěvky: 1769

Příspěvek#19 » pát 26. črc 2024, 20:09

Řešíte hlouposti, cenovou politiku mezi USA, kde je konkurenční zbraňový trh úplně na jiné úrovni než u nás a ČR, nelze srovnávat. To, že v ČR jsou jejich produkty dražší možná není pěkné, ale na tom (větším) US trhu se musí, na rozdíl od našeho, prosadit a nabídnout zákazníkovi něco navíc. Navíc CZ střelci nejsou cílovka. Plzeňské pivo je třeba v Německu levnější ze stejného důvodu.
Ad jejich produkty, některé nejsou marný, některé jsou marnější a to říkám a to říkám jako naprosto jejich produkty nezatížený (nejnovější zbraň CZ výroby mám z 1989). Třeba ten B2 není tak marný za ty peníze a už to jakžtakž funguje, co máte na srovnatelné nebo podobné úrovni? MOC se dá kolem 45k.
Naposledy upravil(a) Střelec dne pát 26. črc 2024, 20:11, celkem upraveno 1 x.



MojeTikka
Příspěvky: 1848

Příspěvek#20 » pát 26. črc 2024, 20:10

Smarja, chlapi, proberte se. Cech proste je ochoten platit vic, nez jini. A to je cele. Mam SIMku nemeckeho T-Mobile, protoze ma levnejsi sluzby, nez ceskej T-Mobile. Nemecky RWE prodava plyn Nemcum levneji, nez cesky RWE Cechum. Pilsner Urquell je v Regensburgu levnejsi, nez v Plzni a takto bych to tady mohl sazet hodinu. Cech proste plati, plati, nadava, ale plati.



ante
Příspěvky: 174

Příspěvek#21 » pát 26. črc 2024, 20:17

To jako že mam přestat platit mobila a plyn? To zní zajímavě, budem vařit na ohništi, protože ČEZ jsou taky zloději... Jdu to honem oznámit svýmu lepšímu já.



expres
Příspěvky: 696

Příspěvek#22 » pát 26. črc 2024, 20:26

Asi tak, příkladů se tady dá sázet hodně. Jednoduše prachy držím já a nekupuji.

Anglie dva příklady. Drahé máslo, nesmyslná cena. Anglani jej začli bojkotovat cca tuším 3-4 týdny. Kdy jim brutálně padl prodej všem s máslem. Voala, omluva od firem a cena snížena před zvednutím cen.
Nehoda ropného vrtu u USA. Repsol myslím. Ředitel arogant, nechtěl to řešit. Anglani přestali nakupovat u nich. To bylo pak taky popela na hlavu a snížení cen....
Někde to de, někde ne. My Češi si rádi obhajime jak je vše normální.



dan
Příspěvky: 469

Příspěvek#23 » pát 26. črc 2024, 22:24

Ty delas jako by Zbrojovka mela monopol. Ale nema. Jeji produkty koupi ten komu za tu cenu stoji. Ostatni koupi od nekoho jineho. V tuzemsku nebo formou individualniho dovozu, jinde venku. Pokud se tu jejich produkty za tolik prodavaji, neznamena to nic vic nez to, ze zbozi tu cenu ma. Az ji to mit nebude, tak se to za ni prodavat nebude.



expres
Příspěvky: 696

Příspěvek#24 » sob 27. črc 2024, 07:44

Nikde nepíšu že je to monopol. Padlo tady proč ma CZUB takové ceny. Důvodu je více a nic měnit nebudou. Jediný co by je postouchlo je bojkot a negativní zprávy v médiích co si přečtou i jinde,třeba v usa... Není potřeba, mají super ceny dle vás, tak ok. Dál nakupujte, já se nepřidám, sry.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 955

Příspěvek#25 » sob 27. črc 2024, 09:09

Bojkotovat můžeš produkt, který se masově prodává. Rohlíky, mléko nebo jinou spotřebku. U výrobků, kterých za rok prodají nižší tisíce kusů, si nějakého bojkotu nevšimnou. Navíc máš vždycky na výběr a kupovat to nemusíš. Oni ani nepřišli ani na to, že jsou nějaké kurzy MV a skrze ty, které sami pořádají, jim projdou stovky až tisíce lidí za rok, z nichž si řada až na kurzech kupuje pistoli nebo pušku a až minulý rok přišli s nějakou drobnou slevou. Normální hokynář z jejich přístupu pláče...



ondra009
Příspěvky: 75

Příspěvek#26 » sob 27. črc 2024, 09:32

Ceny v USA jsou uvadeny bez DPH. Takze si k tomu pridejte 22 %. Dalsi vec je zaruka. Nevim jak je na zbrane, ale bezne je v USA jen pul roku. Kazdy rok zaruky je tak dost hrube 10 % ceny vyrobku.

Konkretne pro CZ 600. Cena v USA 650 usd * 1.22 DPH * 1.15 zaruka = 911. To je furt mine nez nasich 1200, ale uz ne tak propastne.

Navic nejde jen o CZUB, podivejte se napriklad na Glock. Cena v USA 500 USD u nas 1000 USD.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 594

Příspěvek#27 » sob 27. črc 2024, 10:38

Tady v CZ stačí udělat další super price akce a zbaví se zbytků Brenů či Eva. Nenávidím tyhle krámy, tak už si nepamatuju zda superakce byly na jedno nebo druhé. Tender pro AČR (Bren III.) vyhraje zase ColtGroup, Dalík už je venku z lochu, tak to ošéfuje :-)
Ano máte pravdu, vždyt to nemusíme kupovat a touto cestou jdu. OK mám S2, chtěl jsem jen do sbírky ingotů, nebaví mě, mizerně se ovláda, silnější vratnou pružinu snad nemá zádné moje železná pistole, nestřílim z toho.



expres
Příspěvky: 696

Příspěvek#28 » sob 27. črc 2024, 11:23

Joker myslíš že by nezabralo když by recenzenti končili videa s tím že mají "nemravnou" cenu v domácím státě, který se jim skladal na preziti? Myslíš že když se na tohle začnou psát články s odkazem na Coltgroup že budou v pohodě dál? Jestli mě něco v životě naučilo, tak že firmy uzkostne lpějí na dobré pověsti značky. Ano, jak píšeš, těch pár tisíc kusů nekoupe je nerozhodí, ovšem na cenu se tlačit dá i jinak... Proč to dělat když si můžu vybrat jinde je taky argument. Tím se řídím. Jestli to ostatní mají jinak, prosím, vaše volba.
Jen nemám důvod nerict že mám jiný názor na cenotvorbu a firemní kulturu...

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 265

Příspěvek#29 » sob 27. črc 2024, 17:05

ondra009 píše: Takze si k tomu pridejte 22 %.

Promiň, ale kde je v USA daň z přidané hodnoty 22%? USA jsou jednou z mála zemí, kde stát nemá odvahu vybírat výpalné za to, že někdo něco kupuje a prodává. Pravda, některé státy/regiony USA mají 5-7% sales tax, což je v důsledku dost podobné, ale
tu nehoráznost a loupež jménem DPH si k ceně nepočítej. Dalo by se možná hovořit o federální dani na tlumič nebo SBR, ale i ty jsou hodně napadány (viz současné problémy ATF).
Ale jak píšeš, není to jen problém CZ, i další zbraně (a celkově zboží) je tam pekelně levnější...



risa2000
Příspěvky: 893

Příspěvek#30 » sob 27. črc 2024, 17:41

erteple: Počítám, že ČZ, když tady prodává, tak těch 22% musí odvést, resp. zákazník ji musí zaplatit. Což v US nemusí. Proto je pro srovnání cen z té české DPH napřed potřeba odečíst. Což je asi nejférovější, právě kvůli Sales Tax, která v US cenách není stejně vidět, a navíc je stát od státu jiná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti