Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#286 » úte 12. úno 2013, 12:50

Zdravím pánové.
Chtěl bych poprosit o radu při výběru zbraně do velké ruky.

Po získání zbrojního průkazu bych rád pořídil zbraň, která by byla vhodná ke střelbě na střelnici bez nějakých velkých sportovních ambicí (maximálně časem nějaký LOS), k případné obraně domu a možná časem k příležitostnému nošení. Tedy nejspíš pistoli v ráži 9mm Luger.
Zatím jsem měl možnost vyzkoušet mimo jiné Glock 17 a 19 3.generace, ČZ Phantom a ČZ Duty. Všechny tyto zbraně mi špatně seděli v ruce, jelikož na mě mají příliš úzkou rukojeť a blízko spoušť (mám ruku spíš úzkou s dlouhými prsty). Na glocích mi navíc hodně vadily ty výstupky na prsty. Dále jsou zkoušel klasickou ČZ 75 a ta mi sedí poměrně dobře, ale rukojeť by taky mohla být o něco větší a spoušť o něco dál.
Bylo mi velmi doporučována CZ 75 TS. Ta by mi pravděpodobně seděla výborně, nechci ale jako první zbraň pořizovat sportovní speciál s jednočinnou spouští nepříliš vhodný na případné nošení.
Navíc cenu bych si představoval maximálně do 20K, ale třeba 12K by bylo příjemnější.

Zatím tedy předběžně váhám mezi K100 (tu jsem ale v ruce neměl) a ČZ 75B (nejlépe z druhé ruky málo střílenou).
Jsou nějaké další vhodné možnosti?
Předem děkuji za všechny případné rady a hlavně zkušenosti lidí s velkýma rukama :)

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 564
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#287 » úte 12. úno 2013, 12:59

Vyskoušej si ještě Shadow, a Jericho :)



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#288 » úte 12. úno 2013, 15:02

Jak to čtu, máš podobné nároky, jako jsem měl já. A přesně mi vyplynuli dva finalisté, které napsal Ilicz. K100 mi neseděla a přijde mi nevyvážená, když není plný zásobník.
Pokud bys chtěl vyzkoušet malý střípek Izraele, jsem plně k dispozici (-> PM)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#289 » úte 12. úno 2013, 15:41

Jako bývalý majitel Jericha bych si netroufl tvrdit, že je extra vhodné pro velké ruce. Možná s gumovými střenkami Hogue, ale ty zase mají vybrání na prsty (i když překvapivě pohodlné). Shadow mi přijde do ruky větší (opět ale záleží na použitých střenkách).
Pro velké ruce je dobrý dvouřadý klon 1911 - má dost objemnou rukojeť. Spoušť lze navíc vyměnit za delší, takže vyhovuje i pro ruce s dlouhými prsty. Sehnat slušný kus do 20 tisíc sice bude trochu honička, ale vyplatí se to.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#290 » úte 12. úno 2013, 16:06

tempest píše:K100 mi neseděla a přijde mi nevyvážená, když není plný zásobník.

A s plným zásobníkem je vyvážená? Já jen, že zásobník jde u služebních zbraní osou úchopu...

Jinak na glocka existují návleky a na g4 výměnné hřbety pro medvědí tlapy.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#291 » úte 12. úno 2013, 16:18

uplne mimo: joe doporucuju fyziku tak pro stredni skolu :) je jasny ze se zasobnikem bude teziste blize k ruce nez bez zasobniku. :) takze se to bude zdat vyvazenejsi :)



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#292 » úte 12. úno 2013, 16:29

polorozpadlýpařez: Není to sice 9 mm luger, ale možná by ti seděl glock 21 (.45 ACP). Sám mám G19, a když jsem střílel z G21, byl jsem úplně unešenej. Ten úchop proti G19 a nebo i G17, to je prostě nádhera.



BGun
Příspěvky: 14

Příspěvek#293 » úte 12. úno 2013, 17:02

A co Beretta 92? I když se mi moc líbí (hlavně v nerezu) tak si musím nechat zajít chuť.Je na mě moc velká. A to mám ruce prúměrné



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#294 » úte 12. úno 2013, 20:32

Pro velké ruce jsou ideální zbraně s dvouřadým zásobníkem v .45, třeba CZ 97 ;)
Dřevěné střenky zvětší většinou každou zbraň. (kovovou ;) )

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#295 » stř 13. úno 2013, 17:58

Děkuji všem za rady.
Jericho mi přijde jako docela exotika, nevím jak je to s dostupností a náhradními díly. Ale pokud bude možnost, tak vyzkouším. Tempestovi děkuji za nabídku, ale jsem z druhého konce republiky.
U Shadowa mi trošku schází blokace úderníku a váha a cena se mi zdají dost vysoké. Nicméně nějaká SP-01, zvlášť pokud by byla za dobrou cenu z druhé ruky, určitě zůstává v užším výběru.
Na ty 1911 se zkusím podívat.
45ACP bych se pro začátek rád vyhnul kvůli ceně nábojů. Pokud bych časem začal přebíjet, tak to bude o něčem jiném.
Bereta 92 se mi zdá nová moc drahá, ale stejně jí zkusím někde vzít do ruky.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#296 » stř 13. úno 2013, 18:11

Jako licence Berety se vyráběl Taurus 92, není to špatná zbran a nebývá z druhé ruky drahá. Měl jse ho a pustil právě kvůli mohutnému držení. Další varianta se nabízí HK USP, taky spíš na větší ruku.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#297 » stř 13. úno 2013, 20:19

Protože se dlouho neobjevilo :) tak další možností je Springfield (nebo HS Product) XDm. Výměnné hřbety, plastový rám, lepší úchop než G, lehčí než ČZ, kapacita zásobníku 19 kousků. Při koupi US verze komfortní balení včetně pouzdra na pistoli a zásobníky, při slovinské variantě 3 zásobníky. Příjemná spoušť bez nutnosti úprav. Cena 21 a drobné v ČR, cca 16 na Slovensku.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 564
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#298 » čtv 14. úno 2013, 19:14

jak píše sided, HK USP taky není zlá...



Satran Michal
Příspěvky: 34

Příspěvek#299 » pát 15. úno 2013, 23:01

Zdravím,
mám nabídku na koupi CZ 2075 RAMI. Nezdá se mi špatná, ale rád bych se trefoval do terče na 20-25m. Jak se vám zdá přesná?
Děkuji



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#300 » pát 15. úno 2013, 23:09

Krátká hlaveň, krátká záměrná, tudíž obtížnější míření. Pokud jsi vynikající střelec určitě s ní budeš trefovat, je jen otázkou s jakými výsledky se spokojíš. Víc se hodí na obranu než na střelbu na 25m.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Triplehead a 10 hostů